В облраді визначали, які об`єкти віддадуть під приватизацію | Події і коментарі
Понеділок, 28 вересня 2020, 08:04
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

В облраді визначали, які об`єкти віддадуть під приватизацію

18:28 11.12.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

В обласній раді вкотре порушили питання приватизації комунального майна. З цього приводу засідала робоча група. Однак не в повному складі. Із 36 її членів з’явилися лише 17. Попри недостатню кількість присутніх, нараду все ж почали.

Вирішили послухати керівників усіх підприємств, внесених до проєкту рішення облради про приватизацію. Спершу говорили про збитковість готелю «Придеснянський». «Якщо брати складову податків, то вони нас з‘їдають, ми не є конкурентоспроможними з підприємствами, що в іншій власності. Якщо брати попередній рік, то відсоткова заселеність готелю становила 27,1, за цей час 31,1%. Ми не можемо бути платоспроможними. Я вважаю, що так», – Марія Єсипенко, в.о. керівника КП «Готельно-туристичний комплекс «Придеснянський» Чернігівської обласної ради. Саме через цю ситуацію його внесли до переліку об’єктів на приватизацію. Але не всі погодилися, що це вихід, і запропонували спершу провести аудит. «А прийняти рішення про те, що зараз давайте продамо і забудемо про це, а потім туди прийде хтось і буде заробляти мільйони за майно, яке належало обласній раді, теж не дуже правильно. А можливо, хтось із сусідніх готелів погодиться взяти це майно в оренду», – Андрій Подорван, радник голови ОДА.

 Далі говорили про «Облагроліс». Начальник управління комунального майна обласної ради зазначив, що три об’єкти цього підприємства, на його думку, є проблемними. «Це Ніжин, що зараз у стані банкрутства. Це Семенівка, яка має заборгованість із заробітної плати, і Новгород-Сіверський, вони мають проблеми», – Андрій Бунін, начальник управління комунального майна Чернігівської обласної ради. До списку підприємств на приватизацію потрапило й приміщення по проспекту Миру, 49А. Площа так званої свічки – три тисячі квадратних метрів, а в оренду здано понад 95%.

Керівник КП «Діловий центр», якому й належить будівля, повідомив, що це приміщення прибуткове і що він не виносив питання про приватизацію. «Орендних платежів приблизно 200 тисяч на місяць», – Олександр Кузьменко, керівник КП «Діловий центр». Тим паче, прибутки від таких приміщень ідуть на ремонти інших, що мають соціальну функцію. «Є аварійні будинки, які треба постійно підтримувати, є ліфти, які стають несправними. І поміняти ліфти в будівлі – це великі кошти. Тому, якщо ці підприємства продадуть, то КП «Діловий центр» звертатиметься до обласної ради, щоб ті давали кошти на утримання решти будівель», – Олександр Кузьменко, керівник КП «Діловий центр».

Однак він наголосив, що будівля потребує термомодернізації, вартість якої становить 5 мільйонів гривень. Тому запропонував залучити інвесторів. «А обласна рада буде отримувати гроші з оренди і будівля залишається у власності, і гроші отримуються», – Олександр Кузьменко, керівник КП «Діловий центр». «Не можна все продати одноразово і лишитися в колготках», – Наталія Романова, заступник голови ОДА.

Потрапила до «чорного списку» і прилуцька друкарня. «Оскільки їхнє обладнання на сьогодні застаріле, то вони суттєво скоротили свої можливості з поліграфії. Тобто в них синусоїдна активність. Коли вибори, то їх навантажують, коли нема друкування продукції – вони падають. Їхні витрати – приблизно сто тисяч за рік», – Андрій Бунін, начальник управління комунального майна Чернігівської обласної ради.

Зняли з обговорення кілька об’єктів соціальної сфери. Це приватизація будівель табору «Юний технік» і «Дивосвіт», які активно приймають дітей на відпочинок. А також приміщення громадської організації «Гіппократ», яка має договір оренди своїх площ на 30 років.

«В організації діти-інваліди, займаються спортом, гуртками, ліпленням, малюванням, проводять усілякі семінари, тренінги. Це єдина віддушина для наших дітей», – Валентина Фрол, голова ГО «Гіппократ».

Та найжвавіше обговорювали наболілу для міста тему – приватизацію майнового комплексу «Ліки України». Це питання вже тривалий час розглядалося в судах. «Це 60 аптек, їх у договорі приблизно 90, але деякі з них за однією й тією ж адресою – це аптека та господарські будівлі. Серед цих об‘єктів 95% – це сільські хати з пічним опаленням. Більшість цих аптек неприбуткова й утримується за рахунок Чернігова», – Андрій Бунін, начальник управління комунального майна Чернігівської обласної ради. Частину цих аптек все ж таки приватизують, але це ті заклади, що перебувають у занедбаному стані.

Загалом у результаті засідання робоча група вирішила провести фінансовий аудит в усіх закладах, що потрапили до переліку на приватизацію, лише після цього питання розглядатимуть далі. Нагадаємо, що цей проєкт рішення вже виносили на розгляд грудневої сесії, але депутати його зняли. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/3OXfmKFLalM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

 


Джерело: Чeline
 


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

День машинобудівника : що виробляють на Чернігівщині

Щорічно в четверту неділю вересня відзначається День машинобудівника України. На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у...

27 вересня святкують День вихователя

Свято День вихователя і дошкільного працівника в Україні відзначають в останню неділю вересня. Дата заснована в 2011 році. У дитячих садах проводять традиційні святкові заходи. Дошкільна освіта...

В авіакатастрофі неподалік Чугуєва загинув юнак з Чернігова

Серед загиблих курсантів та офіцерів був чернігівець Дмитро Донець. Його прізвище поміж інших оприлюднили волонтери.  Юнаку було 19 років. Він один з наймолодших загиблих. Дмитро був...

У чернігівській школі №1 відкрили оновлений баскетбольний майданчик ФОТО

В школі №1 відкрили довгоочікуваний баскетбольний майданчик, повідомляє чернігівська міська рада. Його оновили в рамках Бюджету участі-2019. На майданчику є також глядацькі трибуни та зручні...

У Чернігові 26 вересня покажуть особливу казкову виставу

26 вересня о 14:00 в сквері ім. Б. Хмельницького (на сцені, біля великого фонтану) діти з інвалідністю та їх батьків з ГО «Голос батьків» покажуть казкову виставу «Врятоване...