Газ розділився: із січня будемо платити дві квитанції | Події і коментарі
Четвер, 27 лютого 2020, 07:26
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Газ розділився: із січня будемо платити дві квитанції

14:50 15.01.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Українці оплачуватимуть газ двома платіжками: за його транспортування і окремо за куби. Такий розподіл почав діяти з нового 2020 року.

Наприкінці грудня минулого року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг змінила порядок оплати послуг з доставки газу. Тепер вартість розподілу буде в окремій платіжці.

Вартість доставки енергоносія розрахують окремо для кожного клієнта. На її розмір впливатиме обсяг споживання. Тобто, спожили більше, доведеться викласти більшу суму за розподіл.

За основу береться обсяг палива використаного впродовж "газового року". Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Загальний обсяг газу, використаний впродовж року, помножать на тариф на доставку. Результат поділять на 12 рівних платежів, які потрібно сплачувати помісячно.

До речі, тепер у споживачів з`явиться можливість зекономити. Правда не на кубах, а на комісіях при проведенні платежів. Оплатити доставку можна однією сумою навіть за цілий рік.

За попередніми підрахунками, для домогосподарств з плитою та колонкою, які використовують близько 170 кубометрів газу на рік або 14-15 кубометрів на місяць, щомісячний платіж за доставку не перевищуватиме 16 грн.

Тариф на доставку газу буде різним в залежності від території проживання. В першу чергу на це пливає щільність населення - чим більше людей на одиницю площі, тим нижчим буде тариф. Тому доставка газу жителям мегаполісів обійдеться дешевше, аніж мешканцям маленьких населених пунктів.

Найбільші суми сплачуватимуть в Миколаєві, Чернівцях та Івано-Франківську.

Найменші - в Києві, Харкові, Кривому Розі.

Ще один важливий момент - доставку газу треба буде сплачувати, навіть якщо в окремі періоди газ взагалі не використовується. А в наступному "газовому році" плату відкоригують згідно обсягів.

Розділення рахунків гарантує незалежність постачальників газу від операторів ГРМ – це запорука впровадження європейського ринку газу, говорять експерти. Таким чином, нарешті виконано закон "Про ринок природного газу", що почав діяти ще в 2015 році, та вимоги Третього енергетичного пакету, згідно яких доставка газу має буде відділена від його продажу.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як на Чернігівщині впроваджується європейський пілотний проєкт з інтегрованого управління кордонами

Учора, 25 лютого, на прикордонному пункті пропуску «Нові Яриловичі» журналістам показали як працює система інтегрованого управління кордонами. Тут відбулося засідання міжвідомчої...

За вчинення грабежу неповнолітній злочинець відпрацює 100 годин громадських робіт

Суд виніс вирок неповнолітньому, якого підозрювали у грабіжі, поєднаного з насильством - покарання із застосуванням ст. 69 КК України (нижче від найнижчої межі) у вигляді 100 годин громадських...

Власний бізнес за сприяння служби зайнятості: запитання та відповіді

Як державна служба зайнятості допоможе вам започаткувати власний бізнес?  Якщо ви зареєстрований безробітний, хочете працювати на себе, прагнете самостійно створити власне робоче місце, маєте...

Як вберегтися від коронавірусу: 4 поради від лікарів

Попри поширену в соціальних мережах тривогу, захворювання Covid-19 (це і є короновірус із Китаю) не такий смертельний, як інші захворювання, і навіть не такий небезпечний, як деякі види грипу. У...

Очільник ВООЗ: Пік епідемії китайського коронавірусу вже минув

Пік епідемії китайського коронавірусу Covid-19 припав на період з 23 січня до 2 лютого, нових випадків зараження у Китаї стає все менше, повідомив очільник Всесвітньої організації охорони...