Новобілоуська громада підсилює свою спроможність | Події і коментарі
Вівторок, 31 березня 2020, 12:58
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Новобілоуська громада підсилює свою спроможність

19:03 19.02.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Сьогодні, 19 лютого, експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії спільно з представниками місцевої влади та активістами Новобілоуської ОТГ обговорили проєкт Статуту громади та розвиток освітньої мережі.

Статут має бути простим, доступним та логічно структурованим, пояснили експерти. Потрібно зосереджувати більше уваги на участі громади у здійсненні влади.

«Наразі ми розробили структуру і працюємо над змістовою частиною. Якщо кажемо про участь членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні, то у Статуті мають бути передбачені відповідні механізми, які забезпечуватимуть мешканцям таку участь», - каже Олександр Підгорний.

В ході обговорення був зроблений акцент на розширенні прав громади, що також має бути зафіксоване в Статуті. Головна умова - не виходити за рамки чинного законодавства та Конституції.

Актуальне для ОТГ - питання якості освіти. Для цього потрібно розуміння як ефективно нею керувати і, передусім, орієнтуватись на потреби людей. Юрій Паперний підкреслив важливість розробки стратегічного плану розвитку освітньої мережі, із чітким прорахунком спроможності громади утримувати себе у майбутньому.

Також розглядався варіант, коли система освіти в ОТГ не змінюється. У такому разі можуть бути такі наслідки.

По-перше, належна якість освіти буде забезпечуватись переважно в одному закладі. По-друге, продовжиться неефективне витрачання коштів місцевого бюджету. Це може мати критичні наслідки, оскільки щороку зменшується державна допомога ОТГ, відповідно у найближчій перспективі громади мають розраховувати лише на власні ресурси. Бюджетом витрачаються значні кошти на утримання неефективної освітньої мережі, коли на навчання дітей в напівпорожніх приміщеннях виділяється значний фінансовий ресурс.

Учасники зустрічі погодилися, що для нарощування потенціалу громади потрібно робити відповідні кроки, щоб надалі мати шанс на ефективний розвиток і самодостатність.

Довідка: Метою проекту «Діалог для трансформації конфліктів в громадах», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є забезпечення активної участі місцевого населення у впровадженні реформ із використанням механізмів місцевої демократії та медіацію конфліктів.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

В Україні очікується сильне похолодання: мороз, сніг та штормовий вітер

За інформацією Українського гідрометцентру  31 березня-2 квітня у західних, північних, більшості центральних областей очікується відчутне зниження температури: вночі 0-6° морозу (31...

Як у Чернігові, Ніжині та Прилуках знайти роботу онлайн

Інтерактивні карти вакансій створені рекрутерами служби зайнятості за допомогою онлайн-сервісу Google "Мої карти". Вакансії знаходяться у вільному доступі в мережі інтернет. Вакансії доступні для...

Мінрегіон визначився із показниками соціально-економічного розвитку: Чернігівщина має одну з найкращих динамік в Україні

В період дії карантинних заходів та засилля не дуже оптимістичних новин - буквально на вагу золота хоч дрібка позитивної інформації. І вона є! Так, Міністерство розвитку громад та територій або...

Самоізоляція – реальний шанс мінімізувати поширення COVID-19

Для зменшення ризиків розповсюдження вірусної інфекції COVID-19 в Україні запроваджені заходи самоізоляції. Режим самоізоляції передбачений для усіх осіб, які повертаються з інших країн. При...  (Коментарів: 1)

47 пожеж за добу: на Чернігівщині масово спалюють сухостій

47 пожеж через спалювання сухої трави сталося за добу на Чернігівщині. Загалом у 17 районах вигоріло 92 гектари, найбільше – 20 біля села Красилівка Козелецького району. Про це Суспільному...