Новобілоуська громада підсилює свою спроможність | Події і коментарі
Неділя, 12 липня 2020, 12:37
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Новобілоуська громада підсилює свою спроможність

19:03 19.02.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Сьогодні, 19 лютого, експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії спільно з представниками місцевої влади та активістами Новобілоуської ОТГ обговорили проєкт Статуту громади та розвиток освітньої мережі.

Статут має бути простим, доступним та логічно структурованим, пояснили експерти. Потрібно зосереджувати більше уваги на участі громади у здійсненні влади.

«Наразі ми розробили структуру і працюємо над змістовою частиною. Якщо кажемо про участь членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні, то у Статуті мають бути передбачені відповідні механізми, які забезпечуватимуть мешканцям таку участь», - каже Олександр Підгорний.

В ході обговорення був зроблений акцент на розширенні прав громади, що також має бути зафіксоване в Статуті. Головна умова - не виходити за рамки чинного законодавства та Конституції.

Актуальне для ОТГ - питання якості освіти. Для цього потрібно розуміння як ефективно нею керувати і, передусім, орієнтуватись на потреби людей. Юрій Паперний підкреслив важливість розробки стратегічного плану розвитку освітньої мережі, із чітким прорахунком спроможності громади утримувати себе у майбутньому.

Також розглядався варіант, коли система освіти в ОТГ не змінюється. У такому разі можуть бути такі наслідки.

По-перше, належна якість освіти буде забезпечуватись переважно в одному закладі. По-друге, продовжиться неефективне витрачання коштів місцевого бюджету. Це може мати критичні наслідки, оскільки щороку зменшується державна допомога ОТГ, відповідно у найближчій перспективі громади мають розраховувати лише на власні ресурси. Бюджетом витрачаються значні кошти на утримання неефективної освітньої мережі, коли на навчання дітей в напівпорожніх приміщеннях виділяється значний фінансовий ресурс.

Учасники зустрічі погодилися, що для нарощування потенціалу громади потрібно робити відповідні кроки, щоб надалі мати шанс на ефективний розвиток і самодостатність.

Довідка: Метою проекту «Діалог для трансформації конфліктів в громадах», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є забезпечення активної участі місцевого населення у впровадженні реформ із використанням механізмів місцевої демократії та медіацію конфліктів.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Суд зобов’язав передати приміщення гуртожитку в Чернігові у комунальну власність

Рішення суду щодо передачі приміщення чернігівського гуртожитку в комунальну власність виконано, повідомляє прокуратура Чернігівської області.   Завдяки принциповій позиції прокуратури...

Програма державної фінансової підтримки бізнесу реально працює

Віднедавна фізичні особи-підприємці, які не мають найманих працівників, можуть скористатися фінансовою підтримкою від держави - отримати допомогу по частковому безробіттю. Нагадаємо, відповідні...

COVID-19 на Чернігівщині: яка ситуація сьогодні

Станом на 11 липня в Чернігівській області виявлено +10 випадки захворювання на коронавірусну хворобу. ПЛР-тестування підтвердило наявність вірусу у двох жителів Чернігова, одного ніжинця та трьох...

На Чернігівщині нагородили воїнів-танкістів, які повернулися із зони ООС

Після тривалого перебування на фронті, повернулися до рідних домівок в селище Гончарівське військовослужбовці першої окремої танкової Сіверської бригади. Присутні вшанували хвилиною мовчання...

Шлюбна статистика: більше тисячі нових родин за 6 місяців 2020-го

Весілля – час, коли збуваються мрії закоханих, а пам'ять створює нові спогади. Реалізувати усі задуми та прагнення громадянам допомагають органи державної реєстрації актів цивільного стану,...