Новобілоуська громада підсилює свою спроможність | Події і коментарі
Четвер, 09 квітня 2020, 22:42
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Новобілоуська громада підсилює свою спроможність

19:03 19.02.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Сьогодні, 19 лютого, експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії спільно з представниками місцевої влади та активістами Новобілоуської ОТГ обговорили проєкт Статуту громади та розвиток освітньої мережі.

Статут має бути простим, доступним та логічно структурованим, пояснили експерти. Потрібно зосереджувати більше уваги на участі громади у здійсненні влади.

«Наразі ми розробили структуру і працюємо над змістовою частиною. Якщо кажемо про участь членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні, то у Статуті мають бути передбачені відповідні механізми, які забезпечуватимуть мешканцям таку участь», - каже Олександр Підгорний.

В ході обговорення був зроблений акцент на розширенні прав громади, що також має бути зафіксоване в Статуті. Головна умова - не виходити за рамки чинного законодавства та Конституції.

Актуальне для ОТГ - питання якості освіти. Для цього потрібно розуміння як ефективно нею керувати і, передусім, орієнтуватись на потреби людей. Юрій Паперний підкреслив важливість розробки стратегічного плану розвитку освітньої мережі, із чітким прорахунком спроможності громади утримувати себе у майбутньому.

Також розглядався варіант, коли система освіти в ОТГ не змінюється. У такому разі можуть бути такі наслідки.

По-перше, належна якість освіти буде забезпечуватись переважно в одному закладі. По-друге, продовжиться неефективне витрачання коштів місцевого бюджету. Це може мати критичні наслідки, оскільки щороку зменшується державна допомога ОТГ, відповідно у найближчій перспективі громади мають розраховувати лише на власні ресурси. Бюджетом витрачаються значні кошти на утримання неефективної освітньої мережі, коли на навчання дітей в напівпорожніх приміщеннях виділяється значний фінансовий ресурс.

Учасники зустрічі погодилися, що для нарощування потенціалу громади потрібно робити відповідні кроки, щоб надалі мати шанс на ефективний розвиток і самодостатність.

Довідка: Метою проекту «Діалог для трансформації конфліктів в громадах», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є забезпечення активної участі місцевого населення у впровадженні реформ із використанням механізмів місцевої демократії та медіацію конфліктів.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Голова Чернігівської ОДА: Від початку року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 га лісів

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 га площі. Це більш ніж на 100 га...

Укрпошта безкоштовно доставить освячені паски додому

Вперше святкові Великодні дні українці будуть відзначати в умовах карантину. Аби запобігти поширенню корона вірусу в державі,  Укрпошта разом з партнером Київським хлібозаводом пропонує, не...

Україна отримає додаткові 320 тисяч таблеток «Гідроксихлорохіну» для лікування хворих на COVID-19

Міністерство охорони здоров’я отримає гуманітарну допомогу, а саме лікарські засоби з діючою речовиною Гідроксихлорохін, включені у національний протокол лікування COVID-19. Компанії...

Носівку визнано осередком спалаху коронавірусу

8 квітня у Носівці зафіксовано перший лабораторно підтверджений випадок захворювання на коронавірус. Відповідне розпорядження про визнання Носівки осередком спалаху COVID-19 підписав керівник робіт...

У березні на водоймах Чернігівщини виявлено 112 порушень правил рибальства

Протягом березня 2020 року держінспектори Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксували 112 порушень Правил рибальства. Вилучено майже 350 кг незаконно добутої риби та понад 6 км сіток....