Служба зайнятості – надійний партнер роботодавців, який може і знає, що їм запропонувати | Події і коментарі
Четвер, 09 квітня 2020, 22:37
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Служба зайнятості – надійний партнер роботодавців, який може і знає, що їм запропонувати

16:36 27.02.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Про виклики на ринку праці, нові підходи в роботі служби зайнятості та налагодження ефективної співпраці з органами влади та роботодавцями, говорили під час «круглого столу» «Проблеми зайнятості населення та шляхи їх вирішення». Захід відбувся вчора в Козелецькій райраді під головуванням директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки. Учасники засідання - представники органів влади, місцевого самоврядування, управління Держслужби з питань праці у Чернігівській області та роботодавці.

За словами Лідії Падалки, сьогодні служба зайнятості змінює свій імідж з «виплатної каси» на сервісну установу з надання ефективних послуг, спрямованих на швидке повернення людей до праці та забезпечення роботодавців працівниками потрібної кваліфікації. Вже затверджені стратегія розвитку служби, сформовані основні інститути нової політики надання послуг. Це кар’єрні радники, консультанти роботодавця, новий технологічний регламент, модернізовані електронні сервіси для шукачів роботи та роботодавців. Служба зайнятості має найбільшу базу можливостей для працевлаштування, оскільки працює з максимальною кількістю пропозицій роботи, якою оперує легальний ринок праці в Україні.

Серед головних викликів ринку праці області Лідія Падалка назвала кризову демографічну ситуацію, трудову міграцію та тіньову зайнятість.

«Дефіцит молодих кадрів в подальшому буде ще більш відчутним, - сказала вона. - Тому робітники старше 45 років та пенсіонери, які хочуть та здатні працювати, стануть безальтернативним трудовим ресурсом».

Наразі служба зайнятості намагається привернути увагу роботодавців та місцевої влади до наявних проблем та запропонувати шляхи їх вирішення. Адже саме низька заробітна плата є головною причиною відмови людей від пропозицій роботи вдома і, як наслідок, трудової міграції. Особливо гострою ця проблема є для Козелецького району, який має зручну транспортну доступність зі столицею.

«Легалізація зайнятості та виплата гідних заробітних плат – вимога сьогодення», -  підкреслила Лідія Падалка і запропонувала роботодавцям чесно зазначати в інформації про попит на робочу силу реальний розмір заробітної плати, який вони будуть сплачувати працівнику. Це допоможе прискорити заповнення вільних робочих місць і зацікавити кваліфікованих працівників.

Нещодавно обласний центр зайнятості провів дослідження ринку праці з метою надання роботодавцям інформації про можливості використання незадіяних трудових ресурсів, у тому числі з організацією підвезення селян до місця роботи, або відкриття невеликих виробничих дільниць у вільних приміщеннях. Результати показали наявність резерву трудових ресурсів в області. Йдеться, насамперед, про залучення до постійної та легальної зайнятості людей, які офіційно не працюють. Адже більшість жителів сіл відмовляються від пропозицій легального працевлаштування на користь тіньових заробітків та життя на соціальну допомогу.

Окремо обговорили залучення інвестицій в економіку Козелецького району та створення нових робочих місць, перспективи розвитку підприємництва, зокрема про можливість отримання дешевих кредитів за державною програмою під 5-7-9% річних для бізнесу. Розмір ставки залежить від кількості робочих місць, створених підприємцем-позичальником: чим їх більше, тим дешевше оплата. «Служба зайнятості готова взяти на себе підбір кадрів для заповнення відповідних робочих місць», - зазначила очільниця обласного центру зайнятості.

Жвава дискусія відбулася навколо нових підходів до обслуговування клієнтів служби зайнятості, організації перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання ними законодавства про працю, питань збереження в сучасних умовах трудових колективів сільськогосподарських, лісогосподарських та будівельних підприємств.

За матеріалами Чернігівського обласного центру зайнятості


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Голова Чернігівської ОДА: Від початку року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 га лісів

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 га площі. Це більш ніж на 100 га...

Укрпошта безкоштовно доставить освячені паски додому

Вперше святкові Великодні дні українці будуть відзначати в умовах карантину. Аби запобігти поширенню корона вірусу в державі,  Укрпошта разом з партнером Київським хлібозаводом пропонує, не...

Україна отримає додаткові 320 тисяч таблеток «Гідроксихлорохіну» для лікування хворих на COVID-19

Міністерство охорони здоров’я отримає гуманітарну допомогу, а саме лікарські засоби з діючою речовиною Гідроксихлорохін, включені у національний протокол лікування COVID-19. Компанії...

Носівку визнано осередком спалаху коронавірусу

8 квітня у Носівці зафіксовано перший лабораторно підтверджений випадок захворювання на коронавірус. Відповідне розпорядження про визнання Носівки осередком спалаху COVID-19 підписав керівник робіт...

У березні на водоймах Чернігівщини виявлено 112 порушень правил рибальства

Протягом березня 2020 року держінспектори Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксували 112 порушень Правил рибальства. Вилучено майже 350 кг незаконно добутої риби та понад 6 км сіток....