Боротьба з коронавірусом: на Чернігівщині додатково виділять 117 мільйонів гривень | Події і коментарі
Четвер, 09 квітня 2020, 14:36
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Боротьба з коронавірусом: на Чернігівщині додатково виділять 117 мільйонів гривень

15:06 21.03.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Учора на позачерговій сесії Чернігівської обласної ради було прийнято кілька важливих програм, що розширюють можливості для поповнення стратегічних медичних запасів, оснащення лікарень та доплат медикам, інформує сайт Чернігівської ОДА.

-       Усе разом це допоможе Чернігівщині більш ефективно протидіяти коронавірусу, епідемія якого шириться світом, — зазначив голова ОДА Андрій Прокопенко.

Що вже зроблено в області:

Розроблений та затверджений план протидії поширенню коронавірусу в області, який містить чіткі алгоритми роботи медичних установ.

Підготовлено 15 інфекційних відділень на 427 ліжок та 124 бокси на 217 ліжок, де працюють 32 лікаря-інфекціоніста та 160 медичних працівників середньої ланки. Інші відділення центральних районних лікарень (крім інфекційних) будуть додатково розгортатися у разі потреби.

У лікарнях є 258 апаратів штучної вентиляції легень, у тому числі 40 — для дітей.

220 тисяч масок отримала область з державного резерву, і вони розподіляються по закладах охорони здоров’я.

У наявності також півтори тисячі комплектів індивідуального захисту лікарів. Замовлено ще 4,5 тисячі.

З обласного бюджету спрямовано 5,5 млн грн, у тому числі — на закупівлі обладнання, лікарських засобів та засобів індивідуального захисту.

-       Проте, зважаючи на драматичний досвід інших країн світу, цього може бути не достатньо для зупинення епідемії. Тому й виникла потреба у прийнятті додаткових обласних програм, — зауважив Андрій Прокопенко. — Перша з них  — «Програма з діагностики та лікування на території області інфекції, викликаної COVID-19», на фінансування якої передбачається направити 117 мільйонів гривень.

За ці кошти буде можливо закупити:

  • засоби індивідуального для захисту медпрацівників (22,1 млн грн),
  • дезінфекційні засоби (2 млн грн),
  • лікарські препарати для відділень, де лікуватимуть пацієнтів з COVID-19 (22,1 млн грн),
  • обладнання та апаратуру для дооснащення відділень та палат інтенсивної терапії, інфекційних відділень (57 млн грн),
  • швидкі тести для пацієнтів з підозрою на коронавірус (3,5 млн грн).

Передбачили й можливість фінансового стимулювання медичних працівників, які працюватимуть у зоні посиленого ризику (10 млн грн).

Друга програма — «Програма розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Чернігівської обласної ради та надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2020-2021 роки». У ній узагальнено всі потреби медичної галузі області і, у разі наявності відповідних коштів, дозволить їх спрямувати на фінансування цих потреб.

Обласна рада підтримала також інші ініціативи, спрямовані на поліпшення ситуації у сфері охорони здоров’я та запобігання поширенню коронавірусу.

Вдячний депутатам за розуміння ситуації та підтримку. Нам треба об’єднатись, щоб захистити наших людей. Ми всі живемо тут і несемо відповідальність за життя наших близьких, рідних та друзів, — наголосив Андрій Прокопенко.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Горить 140 га лісу на Чернігівщині. Триває ліквідація

Повідомлення про пожежу сухої рослинності та настилу в лісі біля с. Сорокошичі Козелецького району, загальною площею 140 га, до оперативно-координаційного обласного центру УДСНС надійшло 8 квітня о...

Депутатський батл.Після прохання зайнятися округом в хід пішла "чорнуха"

Екс-депутатка від "Самопомочі" Анна Романова опублікувала ще один пост про чинного нардепа з Чернігівщини Антона Полякова. В ньому Романова написала:    "Останній штрих до портрета...

Поховання при карантині: МОЗ надало роз'яснення

У зв’язку зі зростанням кількості летальних випадків від COVID-19 МОЗ Міністерство охорони здоров’я рекомендує тимчасово дотримуватись таких рекомендацій при проведенні ритуальних...

На Чернігівщині зафіксовано два нових випадки COVID-19 та дві підозри

У Чернігівській області лабораторно підтверджені ще два нових випадки захворювання на коронавірус: у мешканця м. Носівки та мешканки с. Комарівка. Крім цього, є ще дві підозри у Борзнянському...

Як отримати послуги органів юстиції під час карантину

З метою недопущення поширення коронавірусу COVID-19 та на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів щодо запобігання поширенню на території України зазначеної інфекції в органах юстиції обмежено...