Відомий педіатр Чернігова Ганна Якубова: Завжди допомагаю тим, хто хоче робити корисне для людей | Події і коментарі
Середа, 31 травня 2023, 04:12
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Відомий педіатр Чернігова Ганна Якубова: Завжди допомагаю тим, хто хоче робити корисне для людей

19:46 07.08.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Ганна Якубова – головна лікарка дитячої міської поліклініки №2. Вона одна із найдосвідченіших лікарів у місті, яка перетворила поліклініку в сучасний медичний заклад з новітніми підходами в лікуванні діток. Вона постійно опікувалася медициною і захищала інтереси лікарів та медсестер.

Ганну Якубову представили на презентації  команди «Слуги народу». Після цього ми зустрілися , аби дізнатися про неї більше. Особливо про її бачення розвитку медицини в місті. 

Ви відомий в Чернігові педіатр, але все ж розкажіть коротко  про себе : як починали свою медичну практику , чого вдалося досягти ? 

Почала працювати ще 1966 року санітаркою. Потім навчалася в медичному інституті і відразу ж після його закінчення почалася лікарська практика на батьківщині чоловіка у Брянську. Згодом важко захворів мій батько і я повернулася до рідного Чернігова. Майже рік була дільничним лікарем на Подусівці. Запросили потім працювати міським педіатром Чернігова. Тоді у 80-х було більше 60 тисяч дітей віком до 15 років, але й фіксувалася висока дитяча смертність. 75 дітей помирало щороку. Був Чорнобиль. Спільними зусиллями нам тоді вдалося зупинити і зменшити цю сумну статистику.  Коли побудували другу дитячу поліклініку на Рокосовського, мене запросили її очолити. От з 1991 року я її головна лікарка. На сьогодні – це один з найсучасніших дитячих медзакладів міста. 

Яка нині ситуація з народжуваністю в Чернігові ? 

За 30 років народжуваність у місті різко скоротилася. Коли я почала працювати в Чернігові у 80-х роках народжувалося до 6 тисяч дітей на рік. А зараз що ? І 1 тисячі не набираємо. Ми втрачаємо дітей, а з ними можемо втратити країну.   

Мушу спитати Вас, як досвідченого лікаря про запроваджену медичну реформу. Що ж насправді зараз відбувається ? Чи справді, що багато лікарів виїздять з Чернігова і нема грошей на зарплати ?

Лікарі не проти реформи. Без змін не буде розвитку. Але ж реформа має йти на користь. Ми зараз економимо і говоримо про якийсь розвиток. Так ми на початковому етапі закупили комп’ютери, обладнання, оснастили кабінети. Але ж таки реформатори припустилися великої  помилки. Для пацієнтів і для педіатрів реформа не стала такою , як хотілося.  Для педіатрії 900 дітей на лікаря з усіма його обов’язками – це дуже багато. Нам кажуть, що доктор повинен працювати 24 години на день, 7 днів на тиждень. Це ж нереально і ненормально!  До того ж педіатр не може прийняти усіх бажаючих за день. При нормі огляду 24 дітей на день у нас буває і по 50 бажаючих. Реформатори не врахували дитячі особливості. Зробили все , як для дорослих. Важко педіатрам нині. Треба зменшувати навантаження.  Не можна все так залишати. Ми вимушені скоротити більше 100 людей, бо нема за що платили зарплату. Два  роки я звертаюся до міського голови і депутатів. Як це так: залишити дітей без медичної допомоги ? Давайте на місцевому рівні знайдемо 5 мільйонів. Просила підтримати водний блок, щоб його не закрили. Це єдиний такий заклад в місті. На це ніхто не звернув увагу, ні міський голова, ніхто. Треба утримати масажистів. Треба, щоб діти з цукровим діабетом, з вадами серця, після операцій не страждали. На це нема грошей. Мені соромно дивитися людям в очі, бо беремо благодійні внески. Діти – наше майбутнє, тому держава і влада мають турбуватися про них. Я постійно надаю свої пропозиції, але їх ніхто не враховує. Не дивно, що наші спеціалісти їдуть за кордон: в Великобританію, Польщу, Німеччину, Іспанію. Інтернів жодного у нас не залишилося. Вузьких спеціалістів залишилось обмаль, а той взагалі нема. 



Вас вже багато років обирали чернігівці до міської ради. У вас є досвід. Чим ще можете бути корисною і допомогти медицині в цей час ? 

За цей час я не нажила ні гаражів, ні ділянок. Я не жалкую про те, що була депутатом 7 скликань. Кожного разу я робила корисне для дітей, поліклініки та медицини. Я завжди лобіювала інтереси дитячих закладів. Колись було багато лікарів у міській раді і ми спільно багато чого зробили для медицини міста. Добилися для Чернігова статусу постраждалого від чорнобильної катастрофи. Зараз мене ніхто не чує.  Я кажу, що буде катастрофа скоро з дітьми. Вони мають багато проблем зі здоров’ям , вживають алкоголь і наркотики. Тому вирішила знову йти в депутати, щоб покращити ситуацію. Багато думок і планів є. Перш за все треба зупинити руйнацію педіатрії. Поки ще є лікарі. За рахунок децентралізації на місцевому рівні є гроші і нам треба захистити дитинство. Втратимо дітей – втратимо країну. 

Чому вирішили йти разом з партією «Слуга народу» ? Чим вам імпонує ця партія ? 

Я бачу, що люди в цій партії не заангажовані. Багато молоді, яка тільки починає свою політичну кар’єру. Хочу підтримати президента Володимира Зеленського тому, що йому одному важко боротися з проблемами і негараздами.  Не треба складати руки , а треба допомагати. Тому йду. Я завжди допомагаю тим, хто хоче зробити щось корисне для людей. У нас люди не завжди орієнтуються хто є хто. А на сьогодні нам треба обирати тих, хто в своєму житті зробив корисне для людей і країни. При цьому не крав. Багато ще залишилося на місцях корупціонерів. Я не хочу такого і хочу позитивних змін. 
Автор: Чернігівщина: події і коментарі

Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)