Микола Дяченко: «У майбутнє Новобасанської громади я дивлюся з оптимізмом» | Події і коментарі
Неділя, 14 липня 2024, 07:35
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Микола Дяченко: «У майбутнє Новобасанської громади я дивлюся з оптимізмом»

14:57 16.10.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Микола Дяченко, який нині є кандидатом на посаду голови Новобасанської ОТГ, постійно підтримує діалог з мешканцями громади. А з людьми завжди є про що поговорити. В кожному населеному пункті купа проблем, які потребують вирішення. Іноді  мешканці просто доведені до відчаю, що не стримують емоцій і буквально виливають свою душу. Бо болить за рідну громаду. Діляться найсокровеннішим і з Миколою Дяченком, адже багато, хто його знає особисто, як порядну людину, що завжди вислухає та допоможе. 

Ми зустрілися з ним, як раз під час однієї з багатьох зустрічей. Людей найбільше турбує стан доріг, проблеми з вуличним освітлення, вивезенням сміття. Багато мешканців громади вже похилого віку, а тому потребують якісного медичного обслуговування. Та й дозвілля дітей теж відіграє не останню роль. Люди хочуть, щоб діти не вешталися вулицями, а займалися в гуртках і були освіченими і здоровими. Доля громади турбує кожного.

 

Ви корінний житель громади. Чи добре знайомі з усіма проблемами, які турбують сьогодні людей?  

Так, народився в Басані, а точніше на хуторі Грузька. З проблемами звичайно що знайомий, бо вони такі ж як і в більшості людей, одними ж вулицями ходимо і від людей чую, що їх турбує. До того ж 10 місяців працював у сільські раді. Пішов туди працювати для того, щоб побачити, як працює самоврядування зсередини. Для мене це було цікаво і корисно. Насамперед, які є плани і, як вони втілюються в життя. Але найбільше цікавить, як працюють з інноваційними програмами. Адже є програми міжнародних організацій, як пропонують допомогу фінансуванням чи співфінансування. Але для отримання допомоги нам потрібно, так би мовити, засвітитися, написати проект, надати свою програму, яку саме підтримку ми потребуємо. І нас тоді почують, і підуть на співпрацю. Хотів бачити, як працює комунальне підприємство і, в якому воно стані. В мене вже є певні висновки. Головний – комунальне підприємство працювало неефективно. Це велика проблема. Те, що відбувається в середині сільради людям байдуже, а цікавить те, що відбувається зовні – на вулицях: чи прибрані дороги, чи заасфальтовані, чи вчасно викошена трава і так далі. 

Ви провели багато зустрічей з людьми. Вислухали їх проблеми. Ви маєте план дій? Якими мають бути ваші перші кроки на посаді голови ОТГ? 

 Я вже побував майже в кожному старостинському окрузі. Люди не просто кажуть, а вже кричать. Бо душа болить, що так багато проблем не вирішено в громаді. На що я перш за все звернув увагу,  так це на комунальне підприємство. Наш благоустрій залежить напряму від роботи такого підприємства. Звернув увагу на ФАПи та амбулаторії, щоб вони працювали ефективно і надавали якісну допомогу. Це одне з перших завдань, яке потребує вирішення. Є проблема дітей з інвалідністю. Я нещодавно заходив додому до такої дитинки. Звуть його Богдан. Він пересувається у візочку. Хлопчик мав планшет. Але той зламався. Хочу допомогти дитині. Планую відкрити благодійний фонд, щоб допомогти придбати йому новий планшет. Бо це його життя.  Однолітки бігають і насолоджуються життям, а він всього цього не може відчути, адже прикутий до візочка. Хлопчина в онлайн режимі спілкується з друзями. 

Багато громад завдяки децентралізації покращили свою інфраструктуру і життя. Для Новобасанської громади вона вже щось дала чи все ще попереду?  

Децентралізація - це велика перспектива. Перш за все – це надання якомога більших і якісних послуг населенню. Якщо громада створена, то своїми коштами розпоряджається сама. Куди перш за все їх спрямувати: або на відновлення доріг, на ремонт будинку культури, школи чи садочку. В Новій Басані будинок культури в аварійному стані і його закрили. Суспільство потребує такого об’єкту. Але ж такі масштабні будівництва можна реалізувати лише за підтримки держави.  

Новобасанська громада самодостатня? Чи є у вас впевненість в майбутньому громади? 

Окрема сільська рада була самодостатня. Коли приєдналися інші населені пункти вона все одно залишається самодостатньою. Ті питання, як потрібно вирішити вона зможе це зробити з власного бюджету. Тож, у майбутнє я дивлюся тільки з оптимізмом.  

Як в громаді люди сприймають владу чи не розчарувалися? 

Я переконався спілкуючись з людьми, що вони більше незадоволені через те, що  багато проблем, так і залишаються не невирішеними. Громада існує три роки. Зараз приєднуються ще кілька населених пунктів. Стан доріг і освітлення вулиць - це найскладніші питання на сьогодні і вони потребують невідкладного вирішення. Тому мешканці громади чекають від влади реальних кроків, а не обіцянок. 

Один в полі не воїн. Ви маєте однодумців , які вам зможуть допомагати? 

Я йду як самовисуванець і є команда з кандидатів-самовисуванців. Це моя команда, на яку я можу покластися. Це дуже важливо, бо депутати не тільки ходять на сесію, а й працюють безпосередньо з людьми. Я знаю також і порядних людей, які висунуті політичними партіями. Тож, впевнений, що в майбутній раді в нас буде злагода та порозуміння для розвитку Новобасанської громади. 

Думки людей про Миколу Дяченка

Наталія Пославська, мешканка села Нова Басань 

- Я йогодавно вже знаю. Він дуже хороша людина, добра. Колись ми разом з Миколою Івановичем працювали в ткацькій, там був цех по пошиттю білизни. Микола Іванович тоді там чинив машини.

Мені до душі його програма, він хоче дороги поремонтувати, на кладовищах порядок понаводити. У нас тут аж 9 кладовищ і на них треба навести лад. В більшості немає станків, щоб носити. Микола Іванович вже зробив два, ще поможе, сам від себе.


Марія Маринець, мешканка села Нова Басань

Я про Миколу Івановича мало що знала до цього часу. Тепер ось поспілкувалися з ним. Почула його. Задоволена зустріччю. Вдячні, що прийшов до нас особисто. Почули його бачення, висловили йому свої думки. Сподіваюсь, що буде зроблено так, як ми його просили. 

А що нам треба ? Нам треба робити нові дороги і ремонтувати старі, щоб освітлення вуличне було, щоб на кладовищах прибирали і був порядок, щоб медичні послуги доступнішими і стоматолога нам би ще в лікарню запросити на роботу, бо ми вже люди немолоді. Важко їздити в Бобровицю. У нас на вулиці багато старих людей залишилося, самі пенсіонери, бо молодь їде з села. Її треба чимось зацікавлювати. 

Надіємося, що Микола Іванович нам допоможе.


Валентина Семенна, мешканка села Нова Басань

Я давно живу в Басані. Знаю з самого, як то кажуть, дитинства його. І всі відгукуються про нього добре. 

І пилорама у нього своя була. Коли не звернешся, то до людей він відноситься добре, допомагає. Думаю, що і за нас, своє село, не забуде.

Довіряю я йому, багато хто йому довіряє. Слів на вітер він не кидає. Це така моя думка, що він за людей і сам такий, що завжди допоможе. І коли він в сільраді був по комунальним, то завжди тільки не попитай його що, то завжди відкликався. Дуже рада була б, щоб він пройшов, щоб був у нас голова молодий. Таких можна обирать. Він пробивний, як то кажуть, душа у нього з перчиком.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)