Хронічно дефіцитний: Проблеми Пенсійного фонду стають не вирішуваними | Події і коментарі
Субота, 31 жовтня 2020, 21:13
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Хронічно дефіцитний: Проблеми Пенсійного фонду стають не вирішуваними

15:15 16.10.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

На виплату пенсій у січні - вересні 2020 року Пенсійному фонду не вистачило 19,8 млрд грн, зокрема у вересні – 2,1 млрд грн. Пенсійний фонд хронічно дефіцитний і вже багато років перебуває в банкрутному стані

 

Про це пише на своїй сторінці у Facebook економічний експерт Віктор Скаршевський.

У 2020 році з держбюджету буде виділено 202 млрд грн на покриття дефіциту Пенсійного фонду.

Але і цих грошей недостатньо для виплати пенсій (до того ж мізерних) в повному обсязі у 2020 році – Казначейство постійно покриває позиками касові розриви Пенсійного фонду. А Пенсійний фонд, своєю чергою, лише частково повертає Казначейству кредитні кошти.

З початку 2020 року Пенсійний фонд отримав від Казначейства 128,3 млрд грн, а повернув – 108,6 млрд грн.

Іншими словами, за 9 місяців 2020 року борг Пенсійного фонду перед Казначейством зріс на 19,8 млрд грн (зокрема у вересні на +2,1 млрд грн) понад плановий дефіцит у сумі 202 млрд грн на 2020 рік.

Це говорить про те, що Пенсійному фонду для виплату пенсій у повному обсязі не достатньо ані власних надходжень (ЄСВ, збори до ПФ), ані коштів, передбачених у держбюджеті для покриття дефіциту Пенсійного фонду (202 млрд грн у 2020 році).

Основна причина нестачі коштів у Пенсійному фонді - це провал із виконання плану з доходів від єдиного соціального внеску.

За даними Пенсійного фонду, в січні - вересні 2020 року від ЄСВ було отримано на 16,9 млрд грн менше плану – 181,5 млрд грн замість 198,4 млрд грн запланованих.

В цілому за рік відставання від плану може становити близько 20 млрд грн (255 млрд грн замість запланованих 274 млрд грн). Наслідки тотального карантину й економічна криза позначилися також і на Пенсійному фонді.

Хочу нагадати, що ще в червні 2020 року Міністерство соціальної політики, через недоотримання доходів від ЄСВ ініціювало виділення з Фонду боротьби з Сovid-19 додатковий трансферт до Пенсійного фонду в сумі 15,2 млрд грн.

Однак уряд проігнорував цей запит, і борг Пенсійного фонду перед Казначейством продовжив нарощуватися.

Як відомо, Кабінет міністрів вважав за краще виділити 35 млрд грн (або 54%) з 66 млрд грн "коронавірусного" фонду на ремонт доріг, а не на покриття дефіциту коштів на виплату і так мізерних пенсій.

Для запобігання ситуації із затримки виплат пенсій (як це було, наприклад, у липні 2018 року) необхідно в терміновому порядку переглянути держбюджет на 2020 рік і збільшити фінансування дефіциту Пенсійного фонду на 18-20 млрд грн (з 202 млрд грн до 220-222 млрд грн).

З урахуванням того, що в проекті держбюджету на 2021 рік на фінансування дефіциту Пенсійного фонду передбачено 203,8 млрд грн (практично така сама сума, як і в цьому році), то з урахуванням майбутніх індексацій пенсій можна припустити, що і у 2021 році Пенсійному фонду не вистачить близько 30-40 млрд грн для виплату пенсій в повному обсязі.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

В Україні з'явилась нова 2-гривнева монета "Андрій Ромоданов" ФОТО

Національний банк України з 2 листопада вводить в обіг нову 2-гривневу монету "Андрій Ромоданов", про це йдеться на сайті НБУ. Монета номіналом в 2 гривні виготовлена з металу нейзильбер. Її...

На розвиток туризму на Чернігівщині витратять 23 мільйони гривень

Цільову Програму розвитку туризму на 2021-2027 роки прийняла Чернігівська обласна рада. У паспорті програми, оприлюдненої на офіційному сайті облради, повідомляється, що загальна сума фінансування...

Протиепідемічні заходи на виборах обійшлися Чернігову в пів мільйона гривень

На здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів 25 жовтня місто Чернігів витратило 509 тисяч гривень. Про це повідомляє ЧеLine з посиланням на офіційну...

Кількість ліжок для хворих на COVID-19 у Чернігові збільшать до 430

У Чернігові до прийому хворих на COVID-19 готують міську лікарню №1. Там планують відкрити від 60 до 90 ліжок. Про це в коментарі телеканалу «Дитинець» заявила в.о. начальника міського...

Багатостраждальну вулицю Декабристів у Чернігові більше не затоплюватиме ?

У Чернігові роботи з реконструкції каналізаційного колектору та будівництва лотка для водовідведення вздовж Чорториївського яру практично завершені. Про це повідомили в управлінні...