Ще одна відома річка на Чернігівщині опинилася в критичному стані ФОТО | Події і коментарі
П'ятниця, 04 грудня 2020, 01:20
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Ще одна відома річка на Чернігівщині опинилася в критичному стані ФОТО

13:03 20.11.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Проблема нестачі води в басейні р. Мена не нова. Свого часу задля акумуляції води у її руслі були побудовані три ставки – у Мені та Феськівці. Та незважаючи на всі зусилля зарегулювати водойму, річка зупинила течію та частково пересохла.

Були вжиті заходи, аби врегулювати рівень води в ставках. Проте на сьогоднішній день їх наповнюваність складає не більше за 40% від повного об’єму.

Притоки р. Мена теж в критичному стані. Так на річці Сперш руслові ставки площею до 12,5 га висохли повністю, а наповнення ставка в с. Садове площею 15,7 га складає - 40% від загального об’єму. Не набагато краща ситуація на річці Дягова, що бере свій початок у с. Городище. Місцями ця річка також пересохла, а наповнюваність ставків, яких в її руслі побудовано аж п’ять, складає трохи більше за 60 % від повного об’єму.

Потерпає р.Мена й від доволі значного для її стану антропогенного впливу. Так за останній рік водокористувачами, зокрема Менським сирзаводом, у річку було скинуто більш ніж 150 тисяч тон стічних вод.

Як бачимо, водогосподарській стан водойм басейну р.Мена дійсно викликає занепокоєння. Та особливу стурбованість викликає відношення до води водокористувачів, зокрема власників фермерських угідь, що здійснюють господарську діяльність на прилеглих до річок територіях. За останні роки в регіоні неодноразово фіксувалися факти розорювання заплав та прибережних захисних смуг.

Джерело: Деснянське басейнове управління водних ресурсів


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Олену Дмитренко обрали головою Чернігівської обласної ради

Сьогодні, на восьмій годині від початку установчої сесії Чернігівської обласної ради, було обрано її голову. Шляхом таємного голосування, за Олену Дмитренко, було віддано 33 голоси.

COVID-19 на Чернігівщині за добу: вже понад 10 тисяч хворих лікується вдома

За даними обласного управління охорони здоров’я, станом на 3 грудня в області зафіксовано 503 нових випадків COVID-19, повідомляє Чернігівська ОДА. Захворювання виявили у 106 чернігівців, 47...

Поліція отримала дзвінок про замінування облради ФОТО

В будівлі обласної ради, де триває сесія і мають обрати нового голову, закладено бомбу. Такий дзвінок отримано на лінію 102. Про це ПІКу стало відомо з джерел в правоохоронному відомстві. ...

9-річний хлопчик постраждав в ДТП на вулиці Громадській у Чернігові ФОТО

У Чернігові 3 грудня близько 14-ї години на вулиці Громадській сталася ДТП — 9-річний хлопчик потрапив під колеса автомобіля «Ford», яким кермувала 44-річна водійка....

Понад 170 дітей Чернігівщини у 2020 році стали жертвами злочинців

Упродовж 2020 року потерпілими від злочинів визнано 93 неповнолітніх та 78 малолітніх дітей. Загалом, від тяжких та особливо тяжких злочинів постраждало 46 дітей. Про це інформує прокуратура...