Тривожний сигнал: в Україні не вистачає грошей на фінансування видатків ? | Події і коментарі
П'ятниця, 04 грудня 2020, 22:08
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Тривожний сигнал: в Україні не вистачає грошей на фінансування видатків ?

16:07 20.11.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

За січень-жовтень захищені видатки профінансували на 94%, незахищені - лише на 60%. Та говорити про повне припинення останніх підстав немає.

Про це повідомляє Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління КШЕ.

У Центрі пояснили, що видатки Держказначейства поділяються на захищені та незахищені.

До захищених відносяться оплата праці, соцзабезпечення, обслуговування держборгу, комунальні послуги, міжбюджетні трансферти тощо.

Незахищені видатки складають переважно з капвидатків, себто коштів на будівництво та ремонти.

Падіння фінансування видатків у листопаді експерти пояснили "відсутністю співпраці з міжнародними партнерами та складнощами залучення боргу на внутрішньому ринку".

Так, у Мінфіну немає можливості здійснювати всі видатки і уряд мусить фінансувати передусім головні. Проте, наголошують у Центрі, говорити про повне припинення незахищених видатків підстав не має. 

Повідомляється, що за січень-жовтень 2020 року захищені видатки було профінансовано на 6% менше за план. Недовиконання становить  34,5 млрд грн.

Дані цифри не включають обслуговування держборгу й міжбюджетні зобов’язання, які виконуються на високому рівні. Ці видатки профінансовано найкраще, а саме на 99% від плану на цей період.

Незахищені видатки мають значно гірше виконання плану - їх було профінансовано на 58 млрд грн (або на 40,2%) менше. 

Щодо листопада, то за 15 днів місяця ДКСУ профінансувала видатки на 58 млрд грн за загальним фондом держбюджету (при плані на весь місяць - 105,5 млрд грн). 

Захищених видатків профінансовано на 35 млрд (при плані на місяць - 58,8 млрд грн), незахищених - на 7,3 млрд грн (при плані на місяць 16,4 млрд грн).

Так само погано фінансуються і видатки спеціального фонду держбюджету (на нього припадає більша частка  капітальних видатків).  За першу половину листопада профінансовано лише 5 млрд грн видатків спецфонду.

Недовиконання плану з початку року складає вже близько 30 млрд грн, або близько 30% від річного плану. 

 

Джерело: Економічна правда


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Чернігівщина має величезні запаси унікального мінералу, який лікує людей

Чернігівщина має гарні перспективи розвитку лікувального туризму. А все завдяки величезним запасам бішовіту - мінералу, який позитивно впливає на організм людини.  Про це йдеться в матеріалі...

МОЗ хоче локдаун з початку січня

Міністр МОЗу пропонує ввести жорсткий карантин не раніше нового року, а саме з перших днів січня. Строком на три тижні.  Про це на брифінгу заявив Максим Степанов.  У МОЗ вважають, що...

Поліція оголосила про підозру хуліганам, що кинули директора стадіону у смітник

Правоохоронці встановили усіх осіб, що брали участь в хуліганських діях на стадіоні імені Гагаріна у Чернігові. Їх виявилося 80. Про це пише сайт ГУ НП в області. Учасниками були жителі Київщини....

Олену Дмитренко обрали головою Чернігівської обласної ради

Сьогодні, на восьмій годині від початку установчої сесії Чернігівської обласної ради, було обрано її голову. Шляхом таємного голосування, за Олену Дмитренко, було віддано 33 голоси.

COVID-19 на Чернігівщині за добу: вже понад 10 тисяч хворих лікується вдома

За даними обласного управління охорони здоров’я, станом на 3 грудня в області зафіксовано 503 нових випадків COVID-19, повідомляє Чернігівська ОДА. Захворювання виявили у 106 чернігівців, 47...