Тривожний сигнал: в Україні не вистачає грошей на фінансування видатків ? | Події і коментарі
П'ятниця, 04 грудня 2020, 00:51
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Тривожний сигнал: в Україні не вистачає грошей на фінансування видатків ?

16:07 20.11.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

За січень-жовтень захищені видатки профінансували на 94%, незахищені - лише на 60%. Та говорити про повне припинення останніх підстав немає.

Про це повідомляє Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління КШЕ.

У Центрі пояснили, що видатки Держказначейства поділяються на захищені та незахищені.

До захищених відносяться оплата праці, соцзабезпечення, обслуговування держборгу, комунальні послуги, міжбюджетні трансферти тощо.

Незахищені видатки складають переважно з капвидатків, себто коштів на будівництво та ремонти.

Падіння фінансування видатків у листопаді експерти пояснили "відсутністю співпраці з міжнародними партнерами та складнощами залучення боргу на внутрішньому ринку".

Так, у Мінфіну немає можливості здійснювати всі видатки і уряд мусить фінансувати передусім головні. Проте, наголошують у Центрі, говорити про повне припинення незахищених видатків підстав не має. 

Повідомляється, що за січень-жовтень 2020 року захищені видатки було профінансовано на 6% менше за план. Недовиконання становить  34,5 млрд грн.

Дані цифри не включають обслуговування держборгу й міжбюджетні зобов’язання, які виконуються на високому рівні. Ці видатки профінансовано найкраще, а саме на 99% від плану на цей період.

Незахищені видатки мають значно гірше виконання плану - їх було профінансовано на 58 млрд грн (або на 40,2%) менше. 

Щодо листопада, то за 15 днів місяця ДКСУ профінансувала видатки на 58 млрд грн за загальним фондом держбюджету (при плані на весь місяць - 105,5 млрд грн). 

Захищених видатків профінансовано на 35 млрд (при плані на місяць - 58,8 млрд грн), незахищених - на 7,3 млрд грн (при плані на місяць 16,4 млрд грн).

Так само погано фінансуються і видатки спеціального фонду держбюджету (на нього припадає більша частка  капітальних видатків).  За першу половину листопада профінансовано лише 5 млрд грн видатків спецфонду.

Недовиконання плану з початку року складає вже близько 30 млрд грн, або близько 30% від річного плану. 

 

Джерело: Економічна правда


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Олену Дмитренко обрали головою Чернігівської обласної ради

Сьогодні, на восьмій годині від початку установчої сесії Чернігівської обласної ради, було обрано її голову. Шляхом таємного голосування, за Олену Дмитренко, було віддано 33 голоси.

COVID-19 на Чернігівщині за добу: вже понад 10 тисяч хворих лікується вдома

За даними обласного управління охорони здоров’я, станом на 3 грудня в області зафіксовано 503 нових випадків COVID-19, повідомляє Чернігівська ОДА. Захворювання виявили у 106 чернігівців, 47...

Поліція отримала дзвінок про замінування облради ФОТО

В будівлі обласної ради, де триває сесія і мають обрати нового голову, закладено бомбу. Такий дзвінок отримано на лінію 102. Про це ПІКу стало відомо з джерел в правоохоронному відомстві. ...

9-річний хлопчик постраждав в ДТП на вулиці Громадській у Чернігові ФОТО

У Чернігові 3 грудня близько 14-ї години на вулиці Громадській сталася ДТП — 9-річний хлопчик потрапив під колеса автомобіля «Ford», яким кермувала 44-річна водійка....

Понад 170 дітей Чернігівщини у 2020 році стали жертвами злочинців

Упродовж 2020 року потерпілими від злочинів визнано 93 неповнолітніх та 78 малолітніх дітей. Загалом, від тяжких та особливо тяжких злочинів постраждало 46 дітей. Про це інформує прокуратура...