У Батуринській громаді дали пояснення щодо конфлікту в селі Городище | Події і коментарі
Середа, 20 січня 2021, 08:23
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

У Батуринській громаді дали пояснення щодо конфлікту в селі Городище

14:56 02.12.2020    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Перед другим пленарним засіданням першої сесії нової міської ради (20 листопада 2020 року) до міського голови надійшло звернення від групи жителів села Городище з вимогою подати на голосування на посаду старости Городищенського старостинського округа двох людей - Тарана Івана Сергійовича та Ворону Сергія Петровича. Громадяни долучили колективне звернення з 192 підписами. 

Про це пише сайт Батуринської ОТГ.  

В усному порядку люди апелювали до свого “незадоволення тим, як попередня староста розпоряджалася земельними ресурсами” та недостатньою кількістю пасовищ для корів. 

Відповідно до чинного законодавства питання щодо розпорядження земельними ресурсами вирішується на сесії міської ради (в попередньому скликанні Городище представляли четверо депутатів), а не старостою села.

Останніми роками багато громадян хочуть реалізувати своє право на отримання двох гектар і депутати не можуть відмовити в реалізації цього конституційного права. Через це, а також через стрімкий розвиток розорювання земель агровиробниками, площі пасовищ відчутно скоротилися. Розуміючи, яку загрозу це несе звичайним селянам, Батуринська міська рада щорічно займається оформленням землі під пасовища (це досить тривалий та витратний для місцевих бюджетів процес). Зокрема, в Городищі (з жовтня 2019 року) на оформленні знаходиться пасовище площею 70 гектар. Воно вказане на схемі нижче

Інша ділянка площею 18 гектар також використовується як пасовище, його оформлення заплановане на наступні роки.

На 1 січня 2020 року в Городищі зареєстровано 127 корів. Пасовищні площі у розмірі 88 га достатні для утримання такої кількості корів. Для порівняння в Матіївці на 50 корів приходиться 35 га пасовища, в Красному 84 га на 200 корів.

Перед другою сесією (1 грудня) міський голова отримав інше звернення жителів села Городище із 235 підписами з проханням призначити на посаду старости Тишенко Валентину Миколаївну, яка виконувала обов'язки старости в попередні роки. 

Дивним виявився факт, що частина підписів у різних зверненнях була від одних і тих самих людей. Також неприємними були публікації у деяких ЗМІ, які подавали лише одну сторону конфлікту. Важливо також пам'ятати, що перед початком нового бюджетного року старостинському округу потрібен староста. Ситуація не передбачала вирішення, яке задовольнить кожного з учасників.

Врахувавши позиції всіх сторін та перевіривши факти, голова Батуринської міської ради під час сесії подав на затвердження депутатів кандидатуру Тишенко В. М. на посаду старости Городищенського старостинського округу. Більшість депутатів проголосували “за” (14 “за” із 18 присутніх, при чисельності депутатського корпусу - 22 депутати) . 

Просимо громадян знайти в собі сили і побудувати конструктивну співпрацю в одному селі з тією самою силою і пристрастю, з якою вони готові були йти в конфлікт. Також нагадуємо, що ви завжди можете прийти з конфліктними питаннями до Батуринської міської ради (бажано з чіткими формулюваннями).

Просимо ЗМІ надавати думку всіх сторін конфлікту одночасно для уникнення викривлення в сприйнятті інформації, а також репутаційних втрат як окремих громадян, так і всієї громади.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Ніжин отримав ще одну машину "швидкої допомоги"

Ніжинське відділення екстреної швидкої медичної допомоги отримало новий автомобіль ЕМД "Фольксваген крафтер" від Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф,...

Центр розвитку громад працює над посиленням культурно-туристичної привабливості Чернігівської області

Сьогодні Центр розвитку громад спільно з Агенцією регіонального розвитку Чернігівської області провели онлайн зустріч з представниками Мезинського національного природного парку щодо розробки...

«Десна» перед виїздом до Туреччини обіграла лідера другої ліги

В контрольному поєдинку деснянці обіграли лідера другої ліги – «Діназ» з Вишгорода. Голи в складі «Десни» забивали - Безбородько, Картушов, Тотовицький та Будківський....

-15 і в ополонку: як в Чернігові пройшло Водохреще на головному пляжі міста [ВІДЕО]

Щорічно 19 січня відзначається велике церковне свято, присвячене Хрещенню Господньому. Цього дня люди згадують хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. Свято Водохрещі відоме своїми цікавими...

В "Укренерго" заявили про критичну ситуацію із запасами вугілля на складах ТЕС

З початку листопада 2020 року запаси вугілля на ТЕС країни зменшились у 5,2 разів до 487,5 тис тонн і досягли «критичних позначок». Про це повідомляє Українська правда з...