Українці, що живуть за океаном презентували виставку книг | Події і коментарі
Неділя, 25 серпня 2019, 17:00
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Українці, що живуть за океаном презентували виставку книг

14:05 04.09.2013    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

3 вересня у центральній бібліотеці імені М.М.Коцюбинського Чернігівської міської ЦБС відбулася зустріч із американками українського походження. Вони презентували виставку книг свого батька та дідуся Павла Пришиби.

В бібліотеці відбулася   зустріч «Українці за океаном». У зустрічі з громадою міста взяли участь українська родина із США – донька політичного емігранта Павла Пришиби Євдокія Трипупенко та його онучки Леся та Ольга. В рамках заходу також відбулася презентація виставки книг із «Бібліотеки Павла Пришиби».

Народився Павло Пришиба у грудні 1909 року на Чернігівщині, у селі Чемер, а точніше, на хуторі, що належав до цього села. А вже в 1943 році боячись репресій з боку радянської влади, разом з дружиною Ольгою та донькою Євдокією емігрував за кордон. Деякий час вони перебували у Німеччині в таборі політичних емігрантів. А в 1954 році, зібравши трохи  грошей, переїхав у місто Філадельфія. Де і прожив до кінця своїх днів Павло Пришиба.

Перебуваючи в еміграції Павло Володимирович не забував українське слово. Писав статті до українських газет з тим, як потрібно виховувати українських дітей за кордоном. Не забував він і  про власну сім’ю. Його діти та онуки спілкувалися вдома тільки рідною українською мовою, за словами доньки.

На кожне свято членам своєї родини Павло Пришиба дарував книгу написану обов’язково українською мовою. Кожну книгу він підписував і писав там побажання свої родині.

Ці книги його донька та онуки почали передали у Чернігівську бібліотеку імені М.М.Коцюбинського. Ще не всі книги вони встигли передати, але пообіцяли продовжити їх висилати бандеролями.

За словами його доньки Євдокії, Павло Володимирович «написав 52 книжки щоденника – приблизно 24000 сторінок». В щоденниках він згадував своє життя, Україну та описував свої сни пов’язані з Чернігівщиною. Донька та онучки розповіли присутнім на зустрічі, що хочуть видати його щоденники. І якщо це станеться – вони обов’язково поділяться ними з Чернігівськими читачами.

Під час зустрічі онучки Павла Пришиби зачитали вірш, який він написав і попросив зачитати над його могилою. Вірш, також, був пов'язаний з українською землею.

 


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як у Чернігові відзначатимуть День прапора та День Незалежності

 У Чернігові 23 та 24 серпня відзначатимуть День Державного Прапора України та День Незалежності України. У Програмі заходів: 23 серпня - 11:00 год. Акція «Я – громадянин...

Вищий навчальний заклад з Чернігова звернувся до Зеленського

Вчена рада Академії Державної пенітенціарної служби України направила на ім’я Володимира Зеленського відкрите звернення. В ньому представники Академії ДПтС просять «не допустити...

У Чернігові на три дні вимкнуть гарячу воду

У зв’язку з плановим ремонтом, з 27 по 29 серпня тепловики проведуть гідравлічні випробування магістральних теплових мереж. Про це йдеться в повідомленні Чернігівської ТЕЦ на їх...

Концерт симфонічного оркестру “Віртуози Києва” та світових зірок класичної музики

Дмитро Яблонський, диригент: «Класична музика - це не розвага, це частина життя. Якщо після концерту ви  виходите зі сльозами на очах, чи  посміхаючись...

Промышленные насосы для воды

Промышленные насосы для воды востребованы в разных сферах промышленности: от металлургической до пищевой и фармацевтической. Их главная задача – обеспечить доставку воды в место, удаленное от...