Українці, що живуть за океаном презентували виставку книг | Події і коментарі
Субота, 18 січня 2020, 11:39
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Українці, що живуть за океаном презентували виставку книг

14:05 04.09.2013    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

3 вересня у центральній бібліотеці імені М.М.Коцюбинського Чернігівської міської ЦБС відбулася зустріч із американками українського походження. Вони презентували виставку книг свого батька та дідуся Павла Пришиби.

В бібліотеці відбулася   зустріч «Українці за океаном». У зустрічі з громадою міста взяли участь українська родина із США – донька політичного емігранта Павла Пришиби Євдокія Трипупенко та його онучки Леся та Ольга. В рамках заходу також відбулася презентація виставки книг із «Бібліотеки Павла Пришиби».

Народився Павло Пришиба у грудні 1909 року на Чернігівщині, у селі Чемер, а точніше, на хуторі, що належав до цього села. А вже в 1943 році боячись репресій з боку радянської влади, разом з дружиною Ольгою та донькою Євдокією емігрував за кордон. Деякий час вони перебували у Німеччині в таборі політичних емігрантів. А в 1954 році, зібравши трохи  грошей, переїхав у місто Філадельфія. Де і прожив до кінця своїх днів Павло Пришиба.

Перебуваючи в еміграції Павло Володимирович не забував українське слово. Писав статті до українських газет з тим, як потрібно виховувати українських дітей за кордоном. Не забував він і  про власну сім’ю. Його діти та онуки спілкувалися вдома тільки рідною українською мовою, за словами доньки.

На кожне свято членам своєї родини Павло Пришиба дарував книгу написану обов’язково українською мовою. Кожну книгу він підписував і писав там побажання свої родині.

Ці книги його донька та онуки почали передали у Чернігівську бібліотеку імені М.М.Коцюбинського. Ще не всі книги вони встигли передати, але пообіцяли продовжити їх висилати бандеролями.

За словами його доньки Євдокії, Павло Володимирович «написав 52 книжки щоденника – приблизно 24000 сторінок». В щоденниках він згадував своє життя, Україну та описував свої сни пов’язані з Чернігівщиною. Донька та онучки розповіли присутнім на зустрічі, що хочуть видати його щоденники. І якщо це станеться – вони обов’язково поділяться ними з Чернігівськими читачами.

Під час зустрічі онучки Павла Пришиби зачитали вірш, який він написав і попросив зачитати над його могилою. Вірш, також, був пов'язаний з українською землею.

 


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Обласну філармонію почали відновлювати: вперше за часи незалежної України

У Чернігові реставрують історичну будівлю Обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, збудовану понад 100 років тому. Почали в минулому році, - повідомляє сайт Чернігівської...

Слідчий сяде за хабар на 5 років

Слідчого ГУ Нацполіції в Чернігівській області засудили за корупцію. Його спіймали на вимаганні та отриманні хабара від фігуранта кримінального провадження, - повідомляє СБ України в Чернігівській...

Служба зайнятості знає як здобути нову професію, якщо вам за 45

«Вік живи – вік учись»… Ця народна мудрість актуальна і в наші часи. Аби бути конкурентоспроможним на сучасному ринку праці, доводиться нерідко підвищувати свою...

У Десні засідала обласна Рада оборони

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко сьогодні провів виїзне засідання Ради оборони області у селищі Десна. Акцент - на продовженні в області заходів з підготовки до ведення територіальної...

Лотореї пішли у підпілля

Чи не щодня Нацполіція області інформує про викриття нелегальних гральних закладів. Після тотального закриття контор, що займалися протиправним бізнесом, його організатори почали відновлювати свою...