У Крисківському будинку культури на Різдво робили дідуха | Події і коментарі
Вівторок, 08 жовтня 2024, 22:18
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

У Крисківському будинку культури на Різдво робили дідуха

14:59 12.01.2022    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

“Христос Народився”….”Славімо Його”. Це говорять на Різдво, коли сходить перша різдвяна зірка. За звичаєм, за столом збирається родина, моляться і вечеряють пісну вечерю. Також, на свят вечір, заносять Дідух.

Що ж таке Дідух? Дідух- Діду́х (його ще називають: дід, коляда, колядник, сніп, і король) — це українська різдвяна прикраса, символ пожертвування найкращого збіжжя у хліборобських культурах.

Дідух — символ урожаю, добробуту, багатства, безсмертного предка, зачинателя роду, духовного життя українців, оберега роду. На Різдво в хату, де стояв Дідух, запрошували душі померлих родичів, і на столі лишали святкову їду, щоб ніби то душі померлих могли теж побувати на різдвяній вечері. Дідух – це не просто українська різдвяна прикраса – це також елемент української культури, який походить дохристиянських часів, а тому дуже язичницький.Тому, після закінчення різдвяних свят, дідух спалювали для того, щоб зима закінчилася і можна було розпочинати сільськогосподарські роботи на полі, а також для того, щоб душі предків, які прийшли погостювати на Різдво, могли повернутися на небо.

Ці традиції є і зараз. І в Крисківському будинку культури їх також не забувають.

“Потрібно не забувати історію, і завжди дотримувався наших українських традицій.Я, як працівник Крисківськького БК, з своєю колегою, хочемо відтворити різдвяні традиції, тому зробили в БК Дідух.Маємо віру і надію на те, що матінка Земля порадує нас “золотими” колосками хліба. І настане Мир на Україні!“, – говорить директорка БК Світлана Машталір.

Джерело: “Понорнянка” (автор Світлана Машталір).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прилуки без хліба? Хлібозавод можуть закрити через високу ціну на газ.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)