“Омікрон” більше вражає дітей в порівнянні з попередніми варіантами вірусу. Чому? | Події і коментарі
Вівторок, 08 жовтня 2024, 12:14
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

“Омікрон” більше вражає дітей в порівнянні з попередніми варіантами вірусу. Чому?

12:59 11.02.2022    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

В Україні та багатьох країнах світу спостерігається стрімке зростання кількості нових випадків COVID-19 серед дітей. Це пов’язано з поширенням нового штаму Омікрон, який вважається найбільш заразним варіантом коронавірусу. Попри те, що з кожним днем встановлюються нові рекорди за кількістю хворих та госпіталізованих, все ж Омікрон переноситься набагато легше, аніж інші відомі штами SARS-CoV-2.

Як зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, то в основному у дітей, які потрапляють до лікарень, фіксують інтоксикацію і температуру 38. Також були зафіксовані поодинокі випадки пневмоній, додав міністр. Поки що серед усіх випадків інфікування у дітей під час останньої хвилі необхідність в кисневій підтримці виникає досить рідко.

“Коли у дитини температура 38, то у батьків дуже часто починається паніка. І, як правило, вони звертаються за екстреною медичною допомогою. Екстрена медична допомога не відмовляє, тому що мова йде про дітей. Вони забирають і відвозять їх до лікарні. Те, що нам показують головлікарі – зазвичай проходить день-два і тих дітей, які потрапили з інтоксикацією, виписують”, – сказав Ляшко.

За його словами,”ковід” найскладніше переносять діти з діабетом і онкологічними захворюваннями.

“Що стосується летальності серед дітей, то поки змін не спостерігається. Але якщо відштовхуватися від прикладу європейських країн – вона невелика в процентному співвідношенні“, – зазначив міністр.

Велику кількість захворювань на Омікрон серед дітей експерти пояснюють тим, що, як правило, вони не вакциновані проти COVID-19, особливо діти до 5 років.

Також Омікрон має значно коротший, у порівнянні з іншими штамами, інкубаційний період — в середньому від двох до п’яти днів. На відміну від попередніх штамів, які, як правило, вражають легені, Омікрон зазвичай найбільшого удару завдає по верхніх дихальних шляхах. При інфікуванні цим штамом значно частіше виникає біль у горлі, у порівнянні з Дельтою, але дослідники не виділяють це, як специфічний симптом.

У МОЗ України зазначають, що симптоматика при Омікрону дуже схожа із симптомами грипу та ГРВІ, хоча й має певні відмінності. Найпоширеніші симптоми при Омікроні:

  • нежить (73%);
  • головний біль (67,5%);
  • втома (63,5);
  • чхання (60%);
  • біль у горлі (59,6%).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комаровський назвав два принципові симптоми, які з’являються при “Омікроні”.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)