Голова земельної комісії Юрій Тарасовець про будинок Полторацьких, скандальне будівництво та плани на вибори | Події і коментарі
Субота, 25 травня 2019, 14:41
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Голова земельної комісії Юрій Тарасовець про будинок Полторацьких, скандальне будівництво та плани на вибори

10:43 19.11.2013    Версія для друку  Коментарі 5 Оцінок:
0
Юрій Тарасовець

Довкола голови земельної комісії Чернігівської  міської ради, члена фракції УДАР Юрія Тарасовця останнім часом багато було неоднозначної інформації: звинувачення у рейдерстві від голови «Союзу Українок» Чернігова Раїси Решетнюк, поява на зустрічі з жителями будинків за адресою Проспект Миру, 17, де вже не один рік триває конфлікт між забудовником і навколишніми мешканцями.

 Юрій Тарасовець відповів сайту ПіК на питання.

 - Який ви маєте стосунок до будинку Полторацьких?

 - 1/3 цього будинку орендує Панасенко Юлія. Багато хто вважає, що це моя донька, але це не  так. Юлія моя помічниця. В 2011 році Панасенко звернулася до фонду комунального майна з проханням надати їй в оренду 2 кімнати цього будинку ( це десь 1/3 від загальної площі всього будинку) для того, щоб зробити в ньому сувенірну крамничку.

Протягом двох років Панасенко сплачує щомісяця 2000 грн. орендної плати, але не може приступити до жодних ремонтних робіт в будинку, оскільки Раїса Решетнюк не подає документи на отримання дозволу на розробку   документації із землеустрою, яка необхідна для розробки технічної документації.

Простіше кажучи, як у Панасенко, так і Решетнюк сьогодні в оренді знаходиться тільки сам будинок, а для проведення будь-яких робіт з реконструкції необхідно  отримати в тимчасове користування ще й землю під цим будинком. Відповідне рішення ухвалює міська рада. Пані Решетнюк сама нічого не робить з будинком, і гальмує процес роботи іншим.

Неодноразово ми  запрошували її на зустріч, пропонували допомогу, але кожного разу її цікавило лише одне питання – це гроші.  Раїса Решетнюк отримувала ці кошти, але питання з ремонтом будинку, як бачите самі, не вирішилось до цього часу. 

 - На яких умовах Раїса Решетнюк отримала в оренду будинок Полторацьких?

 - З Раїсою Решетнюк Фонд держмайна щороку заключає договір строком на один рік. Вона сплачує всього 1 грн.  на рік орендної плати. За умовами договору гроші, які вона мала б сплачувати  за реальну оренду,  мали би йти на реконструкцію цього приміщення. Але, сама Решетнюк порушує умови договору. Фактично, вона не сплачувала за оренду. За весь час, жодного цвяха, жодної краплі фарби не було придбано на потреби та благоустрій цього славетного будинку. Цією справою повинна займатись Прокуратура.

На світлинах, які були викладені в інтернеті, можна побачити, в якому жахливому стані знаходиться приміщення. Воно аварійне.  

   Не випадково питання по будинку Полторацьких піднялось зараз. У Чернігові є один народний депутат, який позиціонував себе під час виборів до Верховної Ради, як «опозиційний», а після виборів вступив до фракції Партії Регіонів. Цей депутат «заставив» увесь історичний центр міста своїми «пивнухами». Сьогодні, він поклав око на будинок Полторацьких для того, щоб відкрити там свою чергову пивну «ресторацію». Пані Решетнюк спеціально не подає документи на розробку дозволу із землеустрою. Не важко здогадатись, на якого «опозиційного» кандидата від партії влади працює ця пані.

 - Яке відношення ви маєте до скандального будівництва за магазином Янтар (Проспект Мину, 17)? Ви були присутні на останніх зборах мешканців, які протестують проти будівництва.

 - Коли до нашої кампанії звернулись люди з ТОВ “РІЕЛ КЕПІТАЛ ІНВЕСТ”,  з пропозицією виступити інвесторами  будівництва цього об’єкту, вони отримали згоду. У березні-лютому 2010 року ТОВ “РІЕЛ КЕПІТАЛ ІНВЕСТ” намагались зайти на будівельний майданчик. Але зайшли, як «слон в посудну лавку» -  не заручились підтримкою місцевих мешканців, не проінформували їх про будівництво. Натомість, погрожували мешканцям, але це мені стало відомо, коли я зустрівся з жителями сусідніх будинків 26 жовтня 2013 року. До мене доходила інформація про те, що виник конфлікт з мешканцями, але мене запевняли, що моє втручання не потрібне, що з жителями поспілкувались та врегулювали його. Щоб переконатись у тому, що конфлікт справді владнали,  я вирішив особисто зустрітись з мешканцями сусідніх будинків. Почувши нарікання та побажання людей, побачивши, що ситуація не врегульована, мною було прийнято рішення зняти це питання з порядку денного.  

Я порекомендував власникам компанії ТОВ “РІЕЛ КЕПІТАЛ ІНВЕСТ”, спочатку владнати конфлікти з мешканцями навколишніх будинків, якщо вони хочуть оформити землю, але не під багатоповерхову забудову, а під садибну забудову – тобто не міняти цільове призначення земельної ділянки. Цільове призначення - одноповерхова забудова – так вона нехай там і залишається. Наша кампанія виступила гарантом – інвестором, якщо будівництво розпочнеться, то буде профінансоване.  

  - «Домобудівник» ви таж фінансували?

  Так. Наша кампанія неодноразово приймала участь у фінансуванні  об’єктів будівництва фірми «Домобудівник».

 - «Основа-Буд» взялася забудувати третій мікрорайон Масанів….?

У 2010 році до нас звернулось керівництво міста, з запитанням, чи цікаво нам розробити і бути інвестором житлових будинків. Керівництво міста, мабуть, вже тоді бачило ситуацію з «Домобудівником», і запропонувало розробити детальний план розбудови Масанів, і виступити інвестором по будівництву житлових будинків. Наша кампанія за свої кошти розробили ПДП(детальний план забудови) третього мікрорайону, хоча це є обов’язок міста. Проект коштував близько мільйона. Цей план буде затверджуватись на сесії. Коли буде затверджений – можна буде приступати до будівництва. За проектом там буде два садки і школа. «Основа-Буд-7» згодна взяти на себе  будівництво садочка за новими стандартами.

Забудовників буде багато: «Основа-Буд-7», «Укрсівербуд» , «Житлосервисбуд» та інші бажаючі. План забудови був розроблений за наші кошти, а будувати будуть всі.  

Все залежить від технічних умов. Ми не отримали ще жодних ТУ по електриці від Обленерго. Компанія «Основа-Буд-7» готова приступати до будівництва, але Обленерго каже , що немає потужностей. Потрібно будувати підстанцію вартістю 30 мільйонів. Але є інвестиційна програма і це повинні будувати Обленерго. Забудовник сплачує за споживання електроенергії, у цьому тарифі є інвестиційна складова, і вони повинні будувати за цю інвестиційну складову. Місто вже розробило проект будівництва цієї підстанції, але в Обленерго кажуть: ви самі будуйте, а потім передайте нам.

Вплинути на Обленерго може тільки уряд та Антимонопольний комітет.

Склалася патова ситуація. Гроші були вкладені, а будівництво розпочинати нема можливості.

Дайте електоренергію, і забудовники розпочнуть будівництво  третього мікрорайону.

 - Як голова земельної комісії як оцінюєте будівництво біля Стрижня? Зараз цим питанням займається прокуратура.

 - Я завжди казав, з сокирою по місту бігати не треба. Моя позиція не змінна. «Основа-Буд-7» не вирубала жодного скверу, жодного парку. Земля біля Стрижня  виділялась  при попередній та нинішній каденції  (подовжувалась оренда). Там є порушення, відстані не були дотримані. Вони повинні були відійти від русла Стрижня на 50 метрів, а відійшли на 15. Екологічна інспекція теж була проти цього будівництва.       

- Наостанок питання про вибори. Ви зараз як голова міського осердку партії «УДАР»  готуєтесь до майбутньої місцевої кампанії 2015? 

 - Не хочемо фальшстарту. Зараз працюємо над підбором команди.

 - Що з міським головою. Будете висувати кандидатуру?

 - Думаю, що кандидатура на міського голову буде одна, та узгоджуватиметься з представниками усіх опозиційних сил нашого міста.

 - Дякую за інтерв’ю .


Автор: Спілкувався Павло Пущенко
Гість 072 2013-11-19 18:21:51   Оцінок:
0

його устами та мед пити може це янгол?

Гість ax 2013-11-20 06:43:22   Оцінок:
0

А ще 2 роки тому назад своїм працівникам навіть зарплату не виплачував - тепер справи пішли краще. http://reyestr.court.gov.ua/Review/19373379

Гість Bob Pravdolub 2013-11-20 21:22:09   Оцінок:
0

Йому депутатсво та заняття політикою потрібне лише для прикриття свого бізнесу та захоплення землі в обласному центрі.

Гість Гость 2014-07-28 14:05:03   Оцінок:
0

Извините, конечно, дай бог мне ошибаться, но была информация, что Раиса Решетнюк скончалась не так давно. Уточните, на всякий случай. Если я ошибаюсь, то тысячу извинений Раисе Решетнюк

Гість Гость 2014-07-28 14:08:34   Оцінок:
0

10:14 05.05.2014 Версія для друку Коментарі Оцінок: 0 Після тривалої хвороби померла заслужена артистка України, артистка Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, член правління міського товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка Раїса Решетнюк- Костарчук. Про це повідомили у філармонійному центрі. Раїса Решетнюк - відома в Чернігові організатор масових українських народних заходів, як-то гаївки, Зелена неділя, обливаний понеділок тощо. Знають її чернігівці і як гарного декламатора художніх творів, що були окрасою концертів з нагоди всіх помітних українських ювілеїв. Раїса Решетнюк - засновниця і незмінна голова обласного Союзу українок, членкиня Конгресу українських націоналістів, активна діячка міського товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка, у якому вона від початків створення. Хай Господь упокоїть душу її і оселить у небесених садках вишневих! siver.com.ua

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали понад 1,7 млрд гривень податків

У Головному управлінні ДФС в області повідомили, що місцеві бюджети усіх рівнів Чернігівської області у січні-квітні 2019 року поповнились на 1767 млн грн податків і зборів. Найбільше -...

За І квартал 2019 року чернігівці скоїли крадіжок газу на майже 1,5 млн грн

За січень-березень 2019 року фахівцями АТ «Чернігівгаз» зафіксовано 90 фактів незаконного споживання газу. Загальна сума заподіяних збитків, нарахованих порушникам, склала 1,438 млн...

У Чернігові вогнеборці ліквідували загоряння в підвалі дев'ятиповерхового житлового будинку

24 травня о 09:21 до оперативно-координаційного центру  Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в підвальному приміщенні дев'ятиповерхового житлового...

24 травня – випуск першої Школи амбасадорів

Урочисте вручення дипломів першої Школи амбасадорів міста Чернігова відбудеться сьогодні, 24 травня, на малій міській сцені (Алея героїв) о 17.00. Можна буде як познайомитися з амбасадорами, так і...

На вулиці Рокосовського облаштовують новий сквер

У Чернігові з’явиться ще одна зелена зона для відпочинку містян. Новий сквер облаштовують біля міського територіального центру соціального обслуговування, розташованого на вулиці...