Скільки ж коштуватиме чернігівцям закордонний паспорт? | Події і коментарі
Четвер, 13 грудня 2018, 15:24
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Скільки ж коштуватиме чернігівцям закордонний паспорт?

10:13 25.11.2013    Версія для друку  Коментарі 4 Оцінок:
0

Цьогоріч кілька Інтернет-видань поширили інформацію про закордонні паспорти, яка викликала неабиякий резонанс. Статті були з претензією на скандал і стосувалися вартості послуг, які сплачують українці під час оформлення цього важливого документа. Наголошувалося, що громадянин має сплатити за його оформлення лише 170 гривень і ні копійкою більше. А все, що понад цієї цифри, – це, мовляв, від лукавого. Скільки ж насправді треба сплачувати за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, я вирішив дізнатися, так би мовити, з перших уст. Тож звернувся до начальника Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області Юрія Буренка.

 

–  Юрію Олександровичу, так скільки ж треба сплатити громадянину за оформлення закордонного паспорта?

–        Сьогодні вартість таких послуг складає 377 гривень 15 копійок.

–        За що саме? Скільки складових нараховує ця сума?

– У неї всього три складові: держмито – 170 гривень,  вартість бланка – 120 гривень,  і вартість послуг – 87 гривень 15 копійок.

– А як же твердження Інтернет-видань про обов’язкову сплату лише держмита? І заяви про те, що якийсь наполегливий житель Запоріжжя виграв справу проти ваших тамтешніх колег, тож суд зобов’язав Управління ДМСУ оформити йому паспорт за 170 гривень?

– Наскільки мені відомо, Вищий адміністративний суд України відмінив це рішення. До того ж, ми не можемо працювати поза законодавчого поля. Якщо вартість послуг складає 377,15 гривні, значить, треба платити саме таку суму. Ми ж її не вигадуємо. Вартість послуг регулюється відповідними Декретом, постановами Кабміну. У цих документах  чітко вказано складові послуг, які я перерахував.

– Юрію Олександровичу, який термін оформлення закордонного паспорту? І чи залежить від нього вартість послуг?

– Максимальний строк оформлення – 30 календарних днів. Утім, якщо громадянину потрібно терміново отримати паспорт,  то – за 10 днів. У такому випадку доведеться сплатити більше – 634 гривні 30 копійок: держмито – 340 гривень, вартість послуг – 174 гривень 30 копійок, вартість бланка незмінна – 120 гривень.

– У тому ж таки Інтернеті люди скаржаться на більші суми, не ті, що ви називаєте.

– Думаю, вони просто плутають підрозділи ДМСУ з  державним підприємством «Документ», яке надає послуги з паспортно-візових питань. Там люди додатково платять за консультацію, але щоб її отримати  громадянин пише заяву і дає згоду на оплату такої послуги добровільно. У нас же – люди платять конкретно за послуги з видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Мабуть, саме через це й виникла плутанина щодо величини вартості послуг. Чим і скористалися Інтернет-видання.

– У вашому приміщенні незвично спокійно. Не перший раз відвідую установу й жодного разу ніякої черги не бачив…

Так, восени закінчився сезон відпусток, тож нині у нас спокійний період. Якщо зараз в середньому на прийомі протягом дня 10-12 людей, то влітку було 80. Доводилося працювати понаднормово.

–        А з чим це пов'язано? Не було бланків? Замало працівників?

– З бланками проблем немає. Справа в тому, що в теплу пору року люди намагаються поїхати на відпочинок за кордон. І, звичайно ж, паспорт оформлюють в останню хвилину. Тож ж з цього приводу хочу ще раз нагадати терміни оформлення: від 10 до 30 днів. Отже, не чекайте до останнього, приходьте заздалегідь. А співробітників у нас достатньо: оформлення документів здійснюється в п’яти вузлах. Три вузли розташовані в Чернігові, ще по одному – в Ніжині та Мені.

– Якщо у когось з наших читачів виникнуть додаткові питання стосовно умов оформлення документів та вартості послуг, куди можна звернутися за консультацією?

– З понеділка по четвер – з 9 до 18 години, у п’ятницю – до 17 (перерва на обід – з 13 до 13.48) в обласній ДМСУ працює телефон «гарячої лінії»: 666-185. Будь ласка, звертайтеся. Наші працівники нададуть всі необхідні консультації.

 Довідка

Державна міграційна служба України створена Указом Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» від 09.12.2010 № 1085/2010 і є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України.

З 01.01.2013 по 30.09.2013 рр. в Управлінні ДМС України в Чернігівській області видано 7741  паспорт громадянина України вперше, вклеєно 21767 фотокарток у паспорти по досягненню 25- та 45-річного віку. Зареєстровано місце проживання  35256 громадян, знято з реєстраційного обліку 27329 осіб, оформлено 11875 паспортів громадянина України для виїзду за кордон, 2009 проїзних документів дитини для виїзду за кордон, внесено 792 відомостей про дітей у паспорт громадянина України для виїзду за кордон, видано 143 паспорта громадянина України для виїзду за кордон із внесеними відомостями про отримання дозволу на виїзд на постійне місце проживання за межі України.


Автор: Розмовляв Володимир ЛИСЕНКО
Гість 072 2013-11-25 10:43:12   Оцінок:
0

вартість бланка 120 гривень - дивно адже паспорт власність держави?

Гість Патріот 2014-08-08 15:46:32   Оцінок:
0

Маючи пільгу заплатив за два паспорта біля 700 гривень, термін виготовлення 30 днів, а повинен був заплатити 170 гривень. Ось та х...я дівчатки і хлопчики.

Гість Патріот 2014-08-08 15:49:37   Оцінок:
0

Да забув сказати, що 10 років назад, маючи таку саму пільгу - оформляв паспорт безкоштовно. А тому висновок: в правильному напрямку йдем панове - прямо в ж...у.

Гість Иван 2015-02-27 15:50:34   Оцінок:
0

Здобулы)

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Проблеми та альтернативи безоплатної правової допомоги обговорено у Чернігові

Сьогодні в культурно-діловому центрі «Світогляд» відбулися міські зібрання в форматі Town Hall Meetings на тему «Впровадження Закону України «Про безоплатну правову...

14 грудня - "Жінка року-2018"

За двадцять один рік  (1998 – 2018 рр.) проведення міського конкурсу «Жінка року» -  178 жінок  стали лауреатами.   Незмінним організатором...

На Чернігівщині розпочалися сьомі «Розумовські зустрічі»

Близько 80 учасників — науковців, освітян, представників органів влади, громадськості, в тому числі з Білорусі, Польщі та майже всіх областей України — зібралися сьогодні у Чернігові на...

На Чернігівщині поліція вилучила центнер коноплі у жителя Козелецького району

Під час санкціонованого обшуку поліцейські вилучили в обійсті жителя Козелеччини майже центнер необробленої коноплі та значні об’єми готової до вжитку маріхуани. Дільничні інспектори поліції...

На Чернігівщині судитимуть дівчину, котра вбила власного батька

Прокурором Чернігівської місцевої прокуратури затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт відносно жительки смт. Седнів, яка обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення,...