Хоменко каже, що Чернігівщина має стабільний екологічний стан | Події і коментарі
Субота, 24 березня 2018, 07:57
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Хоменко каже, що Чернігівщина має стабільний екологічний стан

09:19 06.08.2012    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0
Відкриваючи чергове засідання Регіонального комітету з економічних реформ, голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко підкреслив, що повноцінне життя суспільства неможливе без урахування екологічної складової у будь-якій сфері життєдіяльності людини. Тому стратегія екологічної політики має бути спрямована на перехід від моделі, що орієнтована на ліквідацію наслідків екологічних порушень, до моделі, що базується на прогнозуванні та попередженні забруднення довкілля та покращання його стану, інформують у прес-служб облдержадміністрації. 

За його словами, Чернігівщина має досить стабільний екологічний стан у порівнянні з іншими областями України: за підсумками 2011 року вона посіла у цій сфері 5 місце. Однак, і у нас є гострі екологічні проблеми, серед яких – утилізація та екологічно безпечне захоронення токсичних відходів промислового виробництва, завершення робіт по очищенню області від непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. Не менш гострі проблеми і з поводженням з побутовими відходами та забрудненням поверхневих водних об’єктів, руйнацією берегів, екологічним станом нафтодобувних районів.

Як зазначив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області Сергій Горонович, загальний обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря області у 2011 році склав 98 тисяч тонн (у 2010 – 96,7 тисяч тонн). Зростання відбулося за рахунок збільшення обсягів використання твердого палива (вугілля) замість природного газу.

Основними забруднювачами атмосферного повітря в області він назвав КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірми ТехНова» (м. Чернігів), Гнідинцівський газопереробний завод (Варвинський район), Чернігівське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів (Чернігівський район), Мринське виробниче управління підземного зберігання газу (Носівський район).

Серед регіонів України за обсягами викидів Чернігівська область посідає 14 місце.

На території області залишається 341,83 тонн непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються в 115 місцях.

Результатом комплексної роботи облдержадміністрації, обласної ради, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області та Державною екологічною інспекцією в області повністю очищено від непридатних пестицидів Коропський, Козелецький, Талалаївський, Сосницький, Менський, Бобровицький та Городнянський райони.

Як зауважив начальник Державної екологічної інспекції в області Леонід Бурковський, для зменшення навантаженого впливу на довкілля області першочергово необхідно вирішити проблемні питання. Зокрема, вивезти близько 320 тонн ХЗЗР; здійснити тампонаж недіючих артезіанських свердловин; реконструкцію та будівництво очисних споруд комунальної сфери; каналізування населених пунктів (особливо міст районного значення); побудувати сортувальні лінії та сміттєпереробні заводи.

Екологічна ситуація залежить від багатьох складових: стану атмосферного повітря, водних та земельних ресурсів, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, раціонального використання природних ресурсів.

На ще одному вагомому аспекті наголосив голова обласної ради Анатолій Мельник. За його словами, не менш важливим чинником, якому, на жаль, не приділяється достатньо уваги, є виховання екологічної культури у людей, яке повинно проводитися із залученням громадськості, депутатського корпусу, рад усіх рівнів тощо.

Підбиваючи підсумки засідання Регіонального комітету з економічних реформ, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко підкреслив: в області насамперед потрібно вирішити проблему щодо зменшення техногенного навантаження на довкілля.

Важливий крок у напрямі поліпшення екологічного стану зроблено у минулому році – значна частина території області очищена від пестицидів. Але роботу потрібно продовжувати як по цьому напряму із повним завершенням у цьому році, так і по усуненню інших екологічних проблем та збереженню довкілля.

Це стосується утилізації токсичних відходів промисловості і приведення стану сміттєзвалищ до вимог екологічної безпеки, розширення природно-заповідного фонду тощо.Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Sinoptik: Погода в Чернігові та Чернігівській області на вихідні, 24 і 25 березня

У вихідні в Чернігівській області буде хмарна погода з проясненнями. За даними Sinoptik.ua у суботу і в неділю в Чернігові, Щорсі, Сосниці, Семенівці, Бобровиці, Острі, Ніжині, Борзні, Прилуках...

Скільки коштує уніформа для водіїв у Чернігові?

Наявність уніформи мала б сприяти підвищенню культури обслуговування в громадському транспорті, ідентифікації автотранспортного підприємства і водія/кондуктора. З прийняттям нового договору на...

В Чернігові перебувають представники Національної ради з питань телебачення і радіомовлення

Сьогодні в Чернігові з робочим візитом перебувають представники Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення. А саме – Голова Національної ради Юрій Артеменко,...

У Чернігові судитимуть розповсюджувача порнофотографій

Під процесуальним керівництвом Чернігівської місцевої прокуратури  завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні  за фактами  розповсюдженні зображень порнографічного...

Носівка отримає 767 тисяч гривень недоотриманого доходу від оренди землі

Ніжинською місцевою прокуратурою пред’явлено до суду два позови про стягнення на користь місцевого бюджету м. Носівка недоотриманого доходу від оренди земельних ділянок у розмірі 767 тис....