Хоменко каже, що Чернігівщина має стабільний екологічний стан | Події і коментарі
Субота, 19 січня 2019, 06:10
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Хоменко каже, що Чернігівщина має стабільний екологічний стан

09:19 06.08.2012    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0
Відкриваючи чергове засідання Регіонального комітету з економічних реформ, голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко підкреслив, що повноцінне життя суспільства неможливе без урахування екологічної складової у будь-якій сфері життєдіяльності людини. Тому стратегія екологічної політики має бути спрямована на перехід від моделі, що орієнтована на ліквідацію наслідків екологічних порушень, до моделі, що базується на прогнозуванні та попередженні забруднення довкілля та покращання його стану, інформують у прес-служб облдержадміністрації. 

За його словами, Чернігівщина має досить стабільний екологічний стан у порівнянні з іншими областями України: за підсумками 2011 року вона посіла у цій сфері 5 місце. Однак, і у нас є гострі екологічні проблеми, серед яких – утилізація та екологічно безпечне захоронення токсичних відходів промислового виробництва, завершення робіт по очищенню області від непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. Не менш гострі проблеми і з поводженням з побутовими відходами та забрудненням поверхневих водних об’єктів, руйнацією берегів, екологічним станом нафтодобувних районів.

Як зазначив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області Сергій Горонович, загальний обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря області у 2011 році склав 98 тисяч тонн (у 2010 – 96,7 тисяч тонн). Зростання відбулося за рахунок збільшення обсягів використання твердого палива (вугілля) замість природного газу.

Основними забруднювачами атмосферного повітря в області він назвав КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірми ТехНова» (м. Чернігів), Гнідинцівський газопереробний завод (Варвинський район), Чернігівське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів (Чернігівський район), Мринське виробниче управління підземного зберігання газу (Носівський район).

Серед регіонів України за обсягами викидів Чернігівська область посідає 14 місце.

На території області залишається 341,83 тонн непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються в 115 місцях.

Результатом комплексної роботи облдержадміністрації, обласної ради, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області та Державною екологічною інспекцією в області повністю очищено від непридатних пестицидів Коропський, Козелецький, Талалаївський, Сосницький, Менський, Бобровицький та Городнянський райони.

Як зауважив начальник Державної екологічної інспекції в області Леонід Бурковський, для зменшення навантаженого впливу на довкілля області першочергово необхідно вирішити проблемні питання. Зокрема, вивезти близько 320 тонн ХЗЗР; здійснити тампонаж недіючих артезіанських свердловин; реконструкцію та будівництво очисних споруд комунальної сфери; каналізування населених пунктів (особливо міст районного значення); побудувати сортувальні лінії та сміттєпереробні заводи.

Екологічна ситуація залежить від багатьох складових: стану атмосферного повітря, водних та земельних ресурсів, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, раціонального використання природних ресурсів.

На ще одному вагомому аспекті наголосив голова обласної ради Анатолій Мельник. За його словами, не менш важливим чинником, якому, на жаль, не приділяється достатньо уваги, є виховання екологічної культури у людей, яке повинно проводитися із залученням громадськості, депутатського корпусу, рад усіх рівнів тощо.

Підбиваючи підсумки засідання Регіонального комітету з економічних реформ, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко підкреслив: в області насамперед потрібно вирішити проблему щодо зменшення техногенного навантаження на довкілля.

Важливий крок у напрямі поліпшення екологічного стану зроблено у минулому році – значна частина території області очищена від пестицидів. Але роботу потрібно продовжувати як по цьому напряму із повним завершенням у цьому році, так і по усуненню інших екологічних проблем та збереженню довкілля.

Це стосується утилізації токсичних відходів промисловості і приведення стану сміттєзвалищ до вимог екологічної безпеки, розширення природно-заповідного фонду тощо.Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

На Водохреще міські служби подбають про безпеку чернігівців біля річки

Завтра, 19 січня, відзначається велике християнське свято - Хрещення Господнє. За традицією, в цей день багато людей вирушають до водойм аби зануритися в освячену воду. У Чернігові масове купання...

У Чернігівській міській раді відбулися звітні збори регіонального відділення АМУ

Звітні загальні збори Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ) відбулися сьогодні в обласному центрі.  На початку засідання голова регіональгого відділення АМУ...

У Чернігові п’ятьом дітям-сиротам вручили ключі від квартир

Від сьогодні Дмитро та Володимир Пухові, Ігор Юров, Наталія Сивун та Анжеліка Мельник — власники однокімнатних квартир у Чернігові. Купили їх за рахунок державної субвенції. Ключі та ордери...

Рівень захворюваності на грип в Чернігові стає нижчим

У Чернігові на наступному тижні продовжуватимуться обмежувальні заходи через грип та ГРВІ. Про це на брифінгу у міській раді сьогодні повідомив начальник управління охорони здоров’я...

Дитячий садочок на Масанах: готовність об’єкту вже понад 70%

Історія будівництва в Чернігові першого за часи незалежності великого нового комунального об’єкту – дитячого садочку в мікрорайоні новобудов «Масани» - не була простою....