Блог користувача Романова Тетяна. Бюджет участі другий рік поспіль: чи навчили нас помилки минулого року? | Події і коментарі
П'ятниця, 24 травня 2019, 16:35
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Романова Тетяна
Романова Тетяна
Статей у блозі: 41

Бюджет участі другий рік поспіль: чи навчили нас помилки минулого року?

12:57 09.09.2016    Коментарі   Переглядів: 1273    Оцінок:
0

«Бюджет участі» або «Громадський бюджет» реалізовується у Чернігові вже другий рік поспіль. В минулому році він був схожий більше на експеримент, тому відповідно і помилок було досить багато під час реалізації.

В цьому ж році, здавалось би, і досвід є в практичному втіленні проектів і всі минулі помилки проаналізовані та зроблені висновки на майбутнє. Думалось, що в цьому році має бути все майже ідеально. Але це вже інша історія.

Про подані проекти

З 75 поданих проектів тільки 17 локальні проекти, які стосуються ремонтів  чи обладнання шкіл. Чотири проекти від загальної кількості стосуються таких закладів, як: КЗ «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр №2, 3 поліклінічне відділення Чернігівської міської лікарні №1 Чернігівської міської ради, Дитяча поліклініка №2, Чернігівська міська лікарні №1 та КП «Міський палац культури» Чернігівської міської ради. П’ять проектів  направлені на роботу з соціально-незахищеними верствами населення. Переважна решта проектів стосується сфери благоустрою та ЖКГ, культури та транспорту.

З цікавих та незвичних проектів можна виділити такі: «Снігоутворююча гармата/рушниця для міста», Програма «Чернігів - місто легендарних різнобарвних мостів», «Пайп-парк» (екстрим-майданчик для велосипедистів, срейтерів та роллерів), «Впровадження системи GPS-моніторінгу на громадському міському транспорті та облаштування «розумних» зупинок у центрі міста», Загальноміський арт-проект «Жабки повертаються», «Кладовище домашніх тварин у м.Чернігові», «Підземний перехід доступний для всіх (Перехрестя пр-т Миру та пр-т Перемоги біля готелю «Україна»)».

Після проведеного аналізу робочої групи і презентації авторів проекту, 14 проектів не допущено до голосування − переважно це проекти бюджетних установ в підпорядкуванні управління освіти (школи, садочки), ідеї яких підпадають під міські програми фінансування і не відповідають такій нормі положення, як загальнодоступність. Тобто це, в основному, локальні проекти, які не мають нічого спільного з громадським бюджетом і якими легко маніпулювати.

В робочу групу по факту входило 5-7 представників громадськості (інші не з’являлись) і до 15 представників міської влади (управління освіти, управління ЖКГ та управління фінансів).

На реалізацію проектів-переможців у бюджеті Чернігова на 2017 рік планується передбачити до 1% від його загального обсягу − це орієнтовно 6,4 млн грн.


 

Про позитивне та не дуже

Позитивним є те, що в цьому році все ж таки буде менше локальних проектів в порівняні з минулим роком. І є надія на те, що з’явиться більше шансів перемогти тим проектам, які є дійсно сприяють розвитку громадянського суспільства та нашому місту.

Що стосується зауважень:

1)                      Проекти-переможці минулого року пройшли без звіту

До переліку поданих проектів цього року увійшли й проекти-переможці минулого року, наприклад, такі як: «Вибір-5»: впровадження науково обґрунтованої профілактики наркоманії, ВІЛ/СНІДу та злочинності серед п’ятикласників шкіл Чернігова», «Академія зірок», «Соціальне таксі» та інше.

Коли приймаєш рішення щодо продовження діяльності проекту на наступний рік, важливо розуміти, наскільки він був корисний для міста в цьому році. Зрозуміло, що більшість проектів ще на стадії реалізації і до завершення залишається місяць-два. Але я говорю про якісний зріз для тих проектів, які претендують на продовження - що вже встигли зробити і що є в планах зробити. На жаль, таких звітів ми не отримали.

2)                      Мешканець міста має подати ідею, а над реалізацією мають думати разом з містом.

Орієнтовно в квітні цього року завершився прийом заявок на участь у громадському бюджеті від мешканців міста. І тільки в кінці серпня відбулась перша робоча зустріч з приводу аналізу всіх проектів. Дуже багато технічних зауважень майже по кожному проекту було від управлінь міської ради. Всім було надано три дні, аби усунути недоліки і узгодити їх з відповідними управліннями. Звичайно, що з цим завданням не всі впорались.

Окрім цього, деякі управління досить неохоче підтримували деякі проекти, посилаючись на начебто неможливість їх реалізації. Хоча це технічне питання, яке може вирішити проста корекція проекту. Саме в цьому й потрібна їх допомога. Така ж проблема була й минулого року.  

Пропозиція −в наступному році починати вирішувати всі технічні питання, пов’язані з реалізацією проекту, разом з автором проекту за місяць-два до голосування за їх допущення. Адже, більшість мешканців міста, які проявляють подібну активність, мають своє уявлення про реалізацію свого проекту і не розуміють, як це має відбуватись з точки зору міської ради. З цим мають вже допомогти спеціалісти в різних сферах, а не відбивати бажання будь-яких позитивним ініціативам та ідеям.   

3)                      Відкрита інформація та звіт по всім проектам на сайті міської ради.

Заступник міського голови Олександр Ломако пообіцяв до кінця року зібрати і оприлюднити якісні і фінансові звіти по кожному проекту, що перемогли шляхом голосування в минулому році, а реалізуються в цьому.

Нагадую, що з 15 по 30 вересня розпочнеться голосування за проекти на бюджет участі. Пункти голосування розташовуватимуться у 14 місцях (перелік можна переглянути за посиланням). Закликаю всіх мешканців міста бути активними і сходити проголосувати за гідний на вашу думку проект, аби перемогли дійсно актуальні і загальнодоступні проекти.

Про своє

На правах реклами хочу коротко прорекламувати проект, який дуже хочу, щоб переміг в цьому році. Він відповідає критерію загальнодоступності, тому що абсолютно для всіх мешканців міста - Впровадження системи GPS-моніторінгу на громадському міському транспорті та облаштування «розумних» зупинок у центрі міста. Поки що береться до уваги комунальний транспорт – 75 тролейбусів та 26 автобусів КП «Чернігівське тролейбусне управління»

Короткий опис: Проект передбачає встановлення GPS-систем на міському електротранспорті, транспортних засобах, що працюють на маршруті загального користування №38 та 39, що обслуговує КП ЧТУ Чернігівської міської ради та їх підключення до автоматизованої системи диспетчерського управління. Окрім цього в рамках проекту відбудеться облаштування 5 «розумних» зупинок в центрі міста, що дасть змогу встановити чіткий контроль за робою громадського транспорту.

Дуже хочеться, аби почали відбуватись позитивні зрушення в сфері транспорту і в цьому можуть допомогти тільки мешканці міста. 

Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Закордонний українець. Міф та реальність

Статус закордонного українця. Вперше я почув про нього, здається, восени 2012 року на Другому Українському молодіжному форумі Росії і тоді нам говорили: "Це практично друге громадянство, ти...

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Волейбол без української. Назавжди?..

З українського волейболу зникла українська мова! З нинішнього сезону 2018/19 дізнатися розклад, офіційну статистику, результати матчів та іншу інформацію про ігри двох вищих дивізіонів українського...

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Do you speak языком Европейского Союза?..

"Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України". (Стаття 10...

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Ремонти для людей?..

Минулого тижня я їхав по роботі як, раптом, виявилося, що дорога на перехресті проспектів Миру та Перемоги перекрита й наша маршрутка поїхала у довгий об'їзд. Ця подія змусила мене написати цей...

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
СКУМО-2018: гроші, закони і вибори

Завтра в Україні, а саме у Києві, стартує Другий Конґрес СКУМО і Форум української молоді діаспори «Київ 2018». Цей захід настільки популярний, що його анонс розмістило у себе...