Блог користувача Романова Тетяна. Конкурс на GPS-моніторинг чернігівських маршруток: чи пройде він прозоро і конкурентно? | Події і коментарі
Неділя, 25 жовтня 2020, 05:04
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Романова Тетяна
Романова Тетяна
Статей у блозі: 41

Конкурс на GPS-моніторинг чернігівських маршруток: чи пройде він прозоро і конкурентно?

19:46 28.02.2017    Коментарі   Переглядів: 1765    Оцінок:
0

Кожного разу при піднятті тарифу на міські перевезення чернігівці задаються справедливим питанням: “Якщо ми маємо платити більше, то який додатковий сервіс ми отримаємо?” І зазвичай, це питання зависає у повітрі...

Напочатку хочу сказати, що нарешті ми почали рухатись в правильному напрямку. Цього разу з’являється можливість реально покращити міські перевезення, оскільки нові угоди з перевізниками передбачають встановлення системи GPS-моніторингу, а пізніше - автоматизовану систему оплати за проїзд (електронний квиток). Однак, умови конкурсу на визначення оператора GPS-моніторингу виглядають, м’яко кажучи, дещо не об’єктивно, а методи визначення переможця - непрозорими.

 GPS-моніторинг транспорту: що це і для чого?

У кожну маршрутку та тролейбус буде встановлено невеликий пристрій - GPS-трекер, який зв’язується із супутниками і визначає координати, напрямок та швидкість руху машини. Пристрій за допомогою мобільного Інтернету передає цю інформацію на сервер компанії-оператора, яка транслює дані на свій сайт та інші програми.

В першу чергу, супутниковий моніторинг - це інструмент громадського контролю за роботою міського транспорту. Мешканці міста можуть в онлайн-режимі бачити всі машини маршруту та прогноз їх прибуття на зупинки.

Міська влада отримує можливість контролювати перевізників, а власники машин - своїх водіїв. Більшість систем GPS-моніторингу дозволяють будувати аналітичні звіти по пробігу машин, їх реальному маршруту, порівнювати фактичне виконання рейсів і графіків із плановим, контролювати пальне. Більш просунуті оператори пропонують інтеграцію із системами електронного квитка, озвучування зупинок, контроль робочого часу водія і кондуктора з інтеграцією в 1С, зв’язок із водієм та інші можливості.

Міська влада отримує реальну інформацію про стан міських перевезень і може впливати на покращення транспортних сервісів.

Ні для кого не є секретом, що на сьогодні є величезна проблема недотримання графіку руху громадським транспортом, особливо у вечірній час, яка не вирішується з року в рік. І саме дана система дає шанс на врегулювання роботи міських перевезень. Звичайно, це залежить від багатьох факторів, але зараз дещо про інше.

Конкурс на визначення GPS-оператора у Чернігові 

Виконком Чернігівської міськради 15.02.17р. прийняв рішення “Про Порядок проведення конкурсу з визначення суб'єкта господарювання для виконання функцій з організації та управління рухом пасажирського транспорту у м. Чернігові”, а 20.02.17р. на сайті міськради було оголошено цей конкурс. 

По-перше, засмутив факт непрозорого розкриття і зачитування конвертів з конкурсними пропозиціями. Це той момент, коли стає чітко зрозуміло хто і що пропонує. І всі претенденти, і журналісти, і громадськість мають право знати цю інформацію.

По-друге, відсутня методика чіткого оцінювання пропозицій претендентів з оцінками по кожному критерію. У пункті 6.2. Порядку проведення конкурсу говориться, що “Переможцем конкурсу визначається учасник, який відповідає кваліфікаційним вимогам, може забезпечити надання послуг відповідної якості і конкурсна пропозиція якого визнана найкращою...” Кваліфікаційні вимоги суто формальні, а як оцінюються  критерії визначення “найкращої” пропозиції залишається незрозуміло.

Прикладом об’єктивної оцінки є аналогічний конкурс у м. Біла Церква. Рішенням виконкому було затверджено Порядок проведення конкурсу, де закріплені дуже чіткі критерії та справедлива система їх оцінки - вартість обладнання, розмір щомісячної абонплати, гарантійний термін, досвід роботи та інвестиційні зобов’язання компанії. Є система оцінки - максимально 20 балів по кожному з критеріїв. Тобто сумарно претендент може набрати 100 балів, якщо його пропозиція виграє по всім критеріям. Це прозоро і об’єктивно.

У Порядку про проведення конкурсу відсутня вимога про стабільність щомісячної абонплати. Тобто, залишається теоретична можливість виграти конкурс з низькою абонплатою, а через рік вдвічі її збільшити. Тут міська рада повинна захиститись, прописавши непідняття абонплати, до прикладу, на трирічний період.

Саме об’єктивна методика та оцінка якості майбутньої послуги зможе прибрати суб’єктивний вплив членів конкурсного комітету.

По-третє - у Порядку проведення конкурсу у Чернігові обмежено можливості претендентів брати участь у конкурсі через введення специфічних технічних характеристик обладнання. Наприклад, обмеження цифрового інтерфейсу лише стандартом RS 232. Це застарілий стандарт, винайдений ще у 1969 році, який на сьогодні практично ніде не використовується. Це все одно, що Ви прийшли у магазин мобільних телефонів і просите продати Nokia 3310. Очевидно, Вам скажуть, що не торгують горіхоколами  :-)

На моє глибоке переконання, потрібно не звужувати технічні характеристики, а максимально їх розширювати, детально описуючи функції, які обладнання повинно виконувати у майбутньому.

Звуження лише до одного старого застарілого стандарту не дозволить у майбутньому розширювати можливості системи, які дають, до прикладу, цифрові інтерфейси CAN, RS 485, 1-Wire. Нижче коротке порівняння технічних можливостей:

Я переконана, що в інтересах громади Чернігова є максимально чесний і прозорий конкурс, адже від якості роботи системи GPS-моніторингу напряму залежатиме покращення якості міського транспорту.

Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

Андрей Золотарев
Андрей Золотарев
Отставка Черниговского губернатора Андрея Прокопенко индикатор серьезных внутрикомандных проблем

Отставка Черниговского губернатора Андрея Прокопенко индикатор серьезных внутрикомандных проблем. Внутривидовая борьба и интриги оказываются куда большей проблемой чем вся оппозиционная рать. Тем...

Руслан Бортнік
Руслан Бортнік
Руслан Бортнік: Справжня проблема для влади - це неефективна кадрова політика

Справжня проблема для влади - це не сказані депутатами дурниці, мітинги на банковій чи навіть економічна криза, а - неефективна й непослідовна кадрова політика. Десятки змінених губернаторів (в...

Олег Картун
Олег Картун
Мэры многих городов отказались от участия в «Пропозиції», пожелав остаться у своих уже раскрученных местных политических партий

Давно предполагал возможность создания партии мэров, хотя большинство экспертов считали подобную идею утопией. Проект создан, но большинство мэров предпочли остаться у своих уже раскрученных...

Регіональний центр з надання правової допомоги
Регіональний центр з надання правової допомоги
Як отримати послуги під час карантину

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року. Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені до 24 квітня 2020 року. Похід у...

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Ім'я, яке знають усі, але... не знає ніхто

Це остання частина розпвіді про те, як я повернув ім'я. Частина перша тут: http://pik.cn.ua/blog/343/788/pravo-na-imya-abo-ne-vse-tak-ochevidno/ частина друга...