Блог користувача Романова Тетяна. Конкурс на GPS-моніторинг чернігівських маршруток: чи пройде він прозоро і конкурентно? | Події і коментарі
Вівторок, 25 лютого 2020, 02:42
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Романова Тетяна
Романова Тетяна
Статей у блозі: 41

Конкурс на GPS-моніторинг чернігівських маршруток: чи пройде він прозоро і конкурентно?

19:46 28.02.2017    Коментарі   Переглядів: 1540    Оцінок:
0

Кожного разу при піднятті тарифу на міські перевезення чернігівці задаються справедливим питанням: “Якщо ми маємо платити більше, то який додатковий сервіс ми отримаємо?” І зазвичай, це питання зависає у повітрі...

Напочатку хочу сказати, що нарешті ми почали рухатись в правильному напрямку. Цього разу з’являється можливість реально покращити міські перевезення, оскільки нові угоди з перевізниками передбачають встановлення системи GPS-моніторингу, а пізніше - автоматизовану систему оплати за проїзд (електронний квиток). Однак, умови конкурсу на визначення оператора GPS-моніторингу виглядають, м’яко кажучи, дещо не об’єктивно, а методи визначення переможця - непрозорими.

 GPS-моніторинг транспорту: що це і для чого?

У кожну маршрутку та тролейбус буде встановлено невеликий пристрій - GPS-трекер, який зв’язується із супутниками і визначає координати, напрямок та швидкість руху машини. Пристрій за допомогою мобільного Інтернету передає цю інформацію на сервер компанії-оператора, яка транслює дані на свій сайт та інші програми.

В першу чергу, супутниковий моніторинг - це інструмент громадського контролю за роботою міського транспорту. Мешканці міста можуть в онлайн-режимі бачити всі машини маршруту та прогноз їх прибуття на зупинки.

Міська влада отримує можливість контролювати перевізників, а власники машин - своїх водіїв. Більшість систем GPS-моніторингу дозволяють будувати аналітичні звіти по пробігу машин, їх реальному маршруту, порівнювати фактичне виконання рейсів і графіків із плановим, контролювати пальне. Більш просунуті оператори пропонують інтеграцію із системами електронного квитка, озвучування зупинок, контроль робочого часу водія і кондуктора з інтеграцією в 1С, зв’язок із водієм та інші можливості.

Міська влада отримує реальну інформацію про стан міських перевезень і може впливати на покращення транспортних сервісів.

Ні для кого не є секретом, що на сьогодні є величезна проблема недотримання графіку руху громадським транспортом, особливо у вечірній час, яка не вирішується з року в рік. І саме дана система дає шанс на врегулювання роботи міських перевезень. Звичайно, це залежить від багатьох факторів, але зараз дещо про інше.

Конкурс на визначення GPS-оператора у Чернігові 

Виконком Чернігівської міськради 15.02.17р. прийняв рішення “Про Порядок проведення конкурсу з визначення суб'єкта господарювання для виконання функцій з організації та управління рухом пасажирського транспорту у м. Чернігові”, а 20.02.17р. на сайті міськради було оголошено цей конкурс. 

По-перше, засмутив факт непрозорого розкриття і зачитування конвертів з конкурсними пропозиціями. Це той момент, коли стає чітко зрозуміло хто і що пропонує. І всі претенденти, і журналісти, і громадськість мають право знати цю інформацію.

По-друге, відсутня методика чіткого оцінювання пропозицій претендентів з оцінками по кожному критерію. У пункті 6.2. Порядку проведення конкурсу говориться, що “Переможцем конкурсу визначається учасник, який відповідає кваліфікаційним вимогам, може забезпечити надання послуг відповідної якості і конкурсна пропозиція якого визнана найкращою...” Кваліфікаційні вимоги суто формальні, а як оцінюються  критерії визначення “найкращої” пропозиції залишається незрозуміло.

Прикладом об’єктивної оцінки є аналогічний конкурс у м. Біла Церква. Рішенням виконкому було затверджено Порядок проведення конкурсу, де закріплені дуже чіткі критерії та справедлива система їх оцінки - вартість обладнання, розмір щомісячної абонплати, гарантійний термін, досвід роботи та інвестиційні зобов’язання компанії. Є система оцінки - максимально 20 балів по кожному з критеріїв. Тобто сумарно претендент може набрати 100 балів, якщо його пропозиція виграє по всім критеріям. Це прозоро і об’єктивно.

У Порядку про проведення конкурсу відсутня вимога про стабільність щомісячної абонплати. Тобто, залишається теоретична можливість виграти конкурс з низькою абонплатою, а через рік вдвічі її збільшити. Тут міська рада повинна захиститись, прописавши непідняття абонплати, до прикладу, на трирічний період.

Саме об’єктивна методика та оцінка якості майбутньої послуги зможе прибрати суб’єктивний вплив членів конкурсного комітету.

По-третє - у Порядку проведення конкурсу у Чернігові обмежено можливості претендентів брати участь у конкурсі через введення специфічних технічних характеристик обладнання. Наприклад, обмеження цифрового інтерфейсу лише стандартом RS 232. Це застарілий стандарт, винайдений ще у 1969 році, який на сьогодні практично ніде не використовується. Це все одно, що Ви прийшли у магазин мобільних телефонів і просите продати Nokia 3310. Очевидно, Вам скажуть, що не торгують горіхоколами  :-)

На моє глибоке переконання, потрібно не звужувати технічні характеристики, а максимально їх розширювати, детально описуючи функції, які обладнання повинно виконувати у майбутньому.

Звуження лише до одного старого застарілого стандарту не дозволить у майбутньому розширювати можливості системи, які дають, до прикладу, цифрові інтерфейси CAN, RS 485, 1-Wire. Нижче коротке порівняння технічних можливостей:

Я переконана, що в інтересах громади Чернігова є максимально чесний і прозорий конкурс, адже від якості роботи системи GPS-моніторингу напряму залежатиме покращення якості міського транспорту.

Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

medisum
medisum
Факт. Не за все деньги мира: ТОП-3 смартфона до трех тысяч гривен

Выросли по качеству, железу и диагонали. Экраны вытянулись в высоту, аккумуляторы усилились, камеры стали профессиональнее. Сегодня смартфоны из бюджетного сегмента – это не болезненный...

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Закордонний українець та порожнеча. Держава та турбота про кожного

"Українці мають одну з найбільших діаспор у світі, яка здатна сприяти реалізації інтересів України та формуванню її міжнародного іміджу. Відтак Державна програма співпраці із закордонними...

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Ми краще знаємо як тебе звати! Або бій за ім'я

Євген та Євгеній, Христина та Крістіна, Микита, Нікіта та навіть Никита, Ганна, Анна та Аня, Олександр та Александр - за 3 роки в Україні я зустрічав громадян України з різними іменами (так,...

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
СКУМО - не ваша справа

Постійні читачі мого блогу (якщо такі, звісно, є), напевне знають про те що таке Світовий конгрес українських молодіжних організацій (СКУМО). Про цю тему я неодноразово писав, зокрема...

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Не уповноважена Уповноважена

"На цьому місці мав бути" Коли я вчився в університеті, ми робили студентську ТБ-програму під назвою "Стрєла врємені". Виходило в нас, звісно, не все. Й наша завкаф, лякала, що якщо ми не зробимо...