Блог користувача Романова Тетяна. Хто куди або туалети для чернігівських водіїв | Події і коментарі
Вівторок, 11 грудня 2018, 00:39
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Романова Тетяна
Романова Тетяна
Статей у блозі: 41

Хто куди або туалети для чернігівських водіїв

16:05 21.11.2017    Коментарі   Переглядів: 689    Оцінок:
0

Працюючи по 8 годин на день (як мінімум), водії громадського транспорту у Чернігові не мають змоги сходити навіть до вбиральні. І ця проблема не вирішується вже багато років. Хто в цьому винен: перевізник чи місто? Спробуємо розібратись далі.

Тільки на 3-х кінцевих зупинках з 26-ти є пункти відпочинку для водіїв та кондукторів комунального підприємства. На 9-ти зупинках є дерев*яні туалети, в частину яких прото страшно зайти. На рівні міста поки з цього питання замкнуте коло: профільні управління відправляють до перевізників, а перевізники – знову до міста. А ось хто має вирішити нарешті це питання – поки невідомо.

Для того, аби зрозуміти, наскільки критичним є дане питання, ми провели моніторинг кінцевих зупинок в межах міста. На мій запит Управління транспорту повідомило, що із 26 кінцевих зупинок в межах міста 15 зупинок облаштовані туалетами. Чи справді все там так добре, вирішили перевірити особисто.

Зупинка «вул. Захисників України» (маршрути: 1, 8, 12, 21, 22, 22А, 24, 25, 43, 46)

Туалет тут дійсно є, хоча й далеко в не найкращому стані. Окрім цього, це є кінцевою зупинкою для багатьох міських маршрутів. Це місце для перепочинку і обіду для багатьох водіїв та кондукторів. Але жодних умов для відпочинку та можливості в нормальних умовах пообідати в них немає.

Якщо 2 роки тому назад ця вбиральня закривалась на ключ і нею користувались тільки працівники громадського транспорту. То зараз ця вбиральня у вільному відвідуванні для всіх і хто її прибирає – питання залишається відкритим.  

 

Зупинка «Епіцентр» (міські маршрути: 3, 33, 44)

Не можна сказати, що ця зупинка облаштована туалетом. Так, тут туалет дійсно є, але він громадський і знаходиться в самому Епіцентрі. До її появи навряд чи мало відношення або ж місто, або ж перевізники. Тому тут водіям просто пощастило.

І це все, що є для водіїв на цій зупинці. Тобто, якщо б в Епіцентрі не було громадської вбиральні, водії залишились би взагалі без нічого.

Зупинка «вул. Єськова» (міські маршрути: 7, 26, 37)

Коли ми їхали на цю зупинку, я очікувала побачити кращі умови відпочинку для водіїв та кондукторів, але помилялась. Довгий час на цій зупинці взагалі не було ніякого туалету. Але не так давно чи то самі співробітники громадського транспорту зробили щось на зразок дерев’яного туалету. Не знаю, скільки він прослужив, але за словами водіїв та кондукторів, зараз вони «туди вже не ходять». Ну це й не дивно, адже туалет знаходиться в край жахливому стані. А в дощову погоду до нього складно добратись. Рятують кущі та дерева. Обідають просто в салонах автобусу.

 

Зупинка «Залізничний вокзал»

Звичайно, що на будь-якому вокзалі є громадський туалет, яким можуть користуватись всі, в тому числі й водії. Але багато хто з водіїв скаржиться, що просто не вистачає часу скористатись послугами громадського туалету на вокзалі: черги і банально не вистачає часу.  За словами водіїв, колись у них був окремий туалет біля вокзалу. Потім його прибрали, що погіршило умови роботи для водія.

 

Зупинка «ЗАЗ» (маршрут 30 та тролейбуси)

На цій кінцевій зупинці найбільше пощастило водіям та кондукторам комунального транспорту (тролейбуси). Адже тут знаходиться цілий пункт відпочинку для співробітників комунального підприємства (КП ЧТУ). В пункті відпочинку знаходиться вбиральня та кухня, де є можливість розігріти їжу, зробити чай, вимити руки, привести себе в порядок та відпочити. Там досить чисто і співробітники хвалять саме цей пункт відпочинку.

А от водіям, котрі працюють на маршруті №30, пощастило значно менше. Вони тут навіть вбиральні не мають, не говорячи  вже про можливість пообідати чи вимити руки. А скористатись послугами комунального пункту відпочинку теж не мають право, бо не дозволяють.

В таких умовах водії маршруту №30 живуть вже не один рік, враховуючи навіть те, що це єдина кінцева зупинка даного маршруту. 

Зупинка «Забарівка» та «Савчука» – це дві кінцеві зупинки маршруту №15. І на жодній з них немає навіть вкрай необхідного – туалету. Уявіть собі, людина працює цілий день на маршруті, і немає можливості сходити навіть у туалет.

Зупинка "вул. Незалежності"

Єдині зупинки, на яких забезпечено більш-менш нормальні умови для відпочинку водіїв та кондукторів громадського транспорту, це: «ЗАЗ», «Міська лікарня №2», «Хімволокно» і все. Це пункти відпочинку для водіїв та кондукторів комунального транспорту. Водіям приватних перевізників залишається про таке тільки мріяти. В кращому випадку їм дістається вуличний туалет, в гіршому – дерево чи паркан.

Кінцеві зупинки, де є туалети: «вул. Незалежності», «Фабрика Сіверянка», «Яцево», «Півці», «Подусівка» - дерев’яні туалети на вулиці без можливості вимити руки, пообідати та привести себе в порядок. А в деяких місцях в такі туалети страшно зайти не те, що ним скористатись. 

Взагалі не облаштовані нічим кінцеві зупинки: «Дитячий світ», «Лікеро-горільчаний завод», «Олександрівка», «Забарівка», «вул Савчука», «вул. Пухова», «КСК», «вул. Старобілоуська», «Річковий порт», «Протитуберкульозний диспансер» та «Зарічне».

Висновок

Поки не побачила на власні очі всю картину і не поспілкувалась з водіями, важко було уявити, наскільки це питання є критичним для нашого міста. І те, в яких умовах працюють водії та кондуктори громадського транспорту – це просто жах. На вулиці 21 століття, а деякі люди просто на просто не мають елементарних умов роботи.

Від цього страждають не тільки працівники громадського транспорту, а й пасажири та мешканці міста, котрі живуть недалеко від кінцевих зупинок і регулярно «спостерігають подібну картину».

 Хто в цьому винен? Певно, що всі: перевізники, міська влада та самі ж водії. Але те, що ініціатором вирішення даної проблеми мало б стати місто і вже давно – так це логічно.

Наші рекомендації:

1)                  Створити для працівників громадського транспорту (водіїв та кондукторів) нормальні умови роботи на маршрутах на кожній кінцевій зупинці громадського транспорту (наявність вбиральні, можливість вимити руки, нагріти собі їжу та пообідати);

2)                  Облаштувати пункти відпочинку або надати дозвіл на користування діючими пунктами відпочинку на кінцевих зупинках всім працівникам громадського транспорту, в тому числі й приватних перевізників.

3)                  Підтримувати порядок на всіх кінцевих зупинках громадського транспорту.  

Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Ремонти для людей?..

Минулого тижня я їхав по роботі як, раптом, виявилося, що дорога на перехресті проспектів Миру та Перемоги перекрита й наша маршрутка поїхала у довгий об'їзд. Ця подія змусила мене написати цей...

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
СКУМО-2018: гроші, закони і вибори

Завтра в Україні, а саме у Києві, стартує Другий Конґрес СКУМО і Форум української молоді діаспори «Київ 2018». Цей захід настільки популярний, що його анонс розмістило у себе...

Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Територія (не) поваги

Нещодавно, в один день у двох маршрутках в Україні у результаті страшних ДТП загинуло більше десяти людей. А раніше, за перше півріччя 2017 року, на дорогах країни обірвалися життя 1237 осіб. Не...

medisum
medisum
«Disclosure»: премьера альбома Philip Azmuth

15 июня 2018 г. состоится премьера дебютного концептуального альбома Philip Azmuth (Филиппа Эзмас) — «Disclosure». 16-летний музыкант и режиссер из Киева стал первым украинским...

medisum
medisum
Перший в Україні Центр Розвитку Криптоекономіки CryptoCluster розпочинає свою роботу 20 березня

Перший в Україні Центр Розвитку Криптоекономіки CryptoCluster розпочинає свою роботу 20 березня. Протягом трьох днів тут проходитиме Крипто Марафон, під час якого експерти  розкажуть про...