Блог користувача Олена Юрчук. Про роль бізнесу в реформуванні ринку держзакупівель | Події і коментарі
Субота, 21 липня 2018, 12:53
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Олена Юрчук
Олена Юрчук
Статей у блозі: 15

Про роль бізнесу в реформуванні ринку держзакупівель

14:21 09.08.2017    Коментарі   Переглядів: 1268    Оцінок:
0

Мета реформи державних закупівель зрозуміла – це прозорість використання бюджетних коштів, економія, боротьба з хабарництвом. Але, якою є роль бізнесу в сьогоднішньому та подальшому успішному  просуванні Prozorro країною?

Як зазначив у своєму інтерв’ю Перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі  Максим Нефьодов, можна створити будь-який «крутий» soft, отримати купу нагород за розробку найсучаснішої, найзручнішої та найпрозорішої on-line системи закупівель. Але, якщо не відновити довіру бізнесу до держави, не переконати підприємців у вигоді співпраці з держзамовниками, бізнес до Prozorro не піде. А це означає низький рівень конкуренції, високі ціни та нуль економії бюджетних коштів.

Тож, які конкретні кроки зроблені задля зручності роботи вітчизняного бізнесу в системі публічних електронних закупівель ProZorro?

Система значно спростила та оптимізувала умови та процеси участі в тендерах для компаній – постачальників. З’явилися можливості  легко та зручно відстежувати оголошені торги, подавати пропозиції, ставити замовнику уточнювальні запитання.

Серед корисних сервісів – зручний ресурс для бізнес-аналітики bi.prozorro.gov. За його допомогою будь-який підприємець, що важливо - без зайвих витрат на  складні дослідження,  може вивчити інформацію про обсяги закупівель на своєму ринку, або отримати  інформацію про участь в публічних торгах своїх конкурентів. І в результаті цього аналізу знайти саме «свої» тендери, торгувати  з державою в умовах чесної конкуренції, перемагати й стабільно розвивати свій бізнес. Зробити таку аналітику підприємству допоможуть фахівці торговельного  майданчику PUBLIC-BID.COM.UA

За день до річниці ProZorro було презентовано інструмент, який дозволяє постачальникам перевірити рейтинг замовників. «Індекс найкращих практик» кваліфікує закупівлю за 50-тью параметрами у чотирьох категоріях – конкурентність, прозорість даних, доступність для учасників, якість процедур.

Все це зовсім нові умови співпраці –умови максимальної прозорості, при яких бізнес може відстоювати власні права: оскаржувати результати тендеру on-line, звертатися до правоохоронних органів on-line, дивитися та вивчати документацію  своїх конкурентів на предмет відповідності технічним вимогам замовника. На  порталі Dozorro можна залишити відгук, сформувати скаргу і заяву до правоохоронних органів. 15 червня 2017 року тут з'явився функціонал громадського активіста задля моніторингу закупівель на предмет  ефективності використання державних коштів. За перший місяць роботи цієї функції проаналізовано понад тисячу закупівель, у 70% яких знайдені порушення.

Значно спростила роботу в системі як замовникам, так і постачальникам інтеграція Prozorro з Єдиним державним реєстром. Вже з 16 червня майданчики швидко та зручно перевіряють компанії, що зареєструвалися, а підприємства швидко та зручно реєструються.

Раніше перевірка замовником учасника на етапі кваліфікації відбувалася платно і тільки через сайт Міністерства юстиції. Сьогодні існує можливість отримати довідку з реєстру про відповідну компанію в режимі on-line.

Звичайно, що система Prozorro – місце для розвитку проактивного бізнесу, який має бажання боротися за власні права, розвиватися та досягати певного результату. А наполеглива співпраця  з державою обов’язково приведе до певних результатів, адже на ринку в 350 млрд. гривень своє коло державних замовників зможе знайти будь-яке  підприємство.

Сьогодні системі ProZorro довіряють підприємства-гіганти, які не є замовниками в розумінні Закону. На прикладі закупівлі  ІТ –послуг наведемо такий приклад: нещодавно ПАТ "Укргазвидобування" оголосило тендер на «Послуги із супроводу програмного забезпечення»  на суму понад 100 мільйонів гривень!  Вся інформація про  закупівлю знаходиться у відкритому доступі. Всі охочі можуть ознайомитися із перебігом всіх етапів тендеру, починаючи з оголошення закупівлі до підписання договору. Безумовно, це робиться задля залучення більшої кількості постачальників, можливості купити більш якісні послуги за вигідною ціною. Але, для великої кількості приватних підприємств це також унікальна можливість вигідно продати свій продукт.

 

Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

medisum
medisum
«Disclosure»: премьера альбома Philip Azmuth

15 июня 2018 г. состоится премьера дебютного концептуального альбома Philip Azmuth (Филиппа Эзмас) — «Disclosure». 16-летний музыкант и режиссер из Киева стал первым украинским...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Як забезпечити надійність роботи громадського транспорту у вечірній час?

Дублювання маршрутів, нерівномірний графік руху громадського транспорту на прикладі мікрорайону «Масани», призводить до постійного недотримання графіку руху та хаосу в сфері...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Скільки коштує уніформа для водіїв у Чернігові?

Наявність уніформи мала б сприяти підвищенню культури обслуговування в громадському транспорті, ідентифікації автотранспортного підприємства і водія/кондуктора. З прийняттям нового договору на...

medisum
medisum
Перший в Україні Центр Розвитку Криптоекономіки CryptoCluster розпочинає свою роботу 20 березня

Перший в Україні Центр Розвитку Криптоекономіки CryptoCluster розпочинає свою роботу 20 березня. Протягом трьох днів тут проходитиме Крипто Марафон, під час якого експерти  розкажуть про...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Що таке розклад руху громадського транспорту у Чернігові?

Можливість впровадження електронного квитка у міському пасажирському транспорті Чернігова як у переважної частини населення, так і у транспортних експертів викликає певний скепсис. Попри перспектив...