Блог користувача Олена Юрчук. ВИНЕН БАНКУ-БАНКРУТУ? - ПРАЦЮЄМО НА ПОПЕРЕДЖЕННЯ! | Події і коментарі
Субота, 21 липня 2018, 12:51
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Олена Юрчук
Олена Юрчук
Статей у блозі: 15

ВИНЕН БАНКУ-БАНКРУТУ? - ПРАЦЮЄМО НА ПОПЕРЕДЖЕННЯ!

14:16 19.08.2017    Коментарі   Переглядів: 1440    Оцінок:
0

Я лихий і злий Бабай…Так і знай, так і знай!...

Вибачте, чомусь саме ця дитяча «лякалка» прийшла на думку при згадці про спілкування із колекторською конторою. Ну є у автора такий неприємний досвід. А якщо серйозно, то хотілося просто якось легше написати про цю, м’яко кажучи, неприємність, та розповісти читачам про  один із  способів уникнути «випробування на стійкість» власної психіки. Про шлях уникнути  стикання із наслідками несплати за кредитами. Одразу обмовимося, що варіант «не платимо взагалі» хоча в житті й розглядається, але у цій статті не обговорюється.

проблеми кредити 

Зазначимо, що мова піде про кредити, які надавалися нині вже збанкрутілими банками. Про борги, які, можливо, вже тривалий час взагалі не турбують. Але, нагадаємо, що зараз Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виводить з ринку 90 банків - банкрутів. І для повернення грошей державі та ображеним вкладникам  йому необхідно продати  активи цих банків. Тобто реалізувати майно,  балансова вартість якого складає 500 млрд. грн, а реальна - трохи більше 100 мільярдів! Виходячи з ситуації, керівництвом Фонду  було прийняте рішення до кінця 2017 року виставити на продаж абсолютно всі активи.

Раніше в народі про ринок заставного майна (той самий, з продажу активів) ходила дурна слава. Мовляв, вхід туди мають тільки обрані й тільки за домовленістю. Та й зрозуміло – наданням ексклюзивного права придбати «з дисконтом»  автомобіль, нерухомість, землю, ціле підприємство торгові біржі (через які Фонд це майно й реалізовував) відверто спекулювали. Будувалися цілі схеми задля того, щоб «бажаний» лот прямісінько потрапив у «свої» руки.

Саме для того, щоб зробити цей ринок прозорим і доступним для всіх бажаючих було створено систему ProZorro.Sale. Її роботу збудовано за  принципом створення вже визнаної у всьому світі української  електронної системи держзакупівель ProZorro – ВСІ БАЧАТЬ ВСЕ! Тобто, будь-яка юридична, або фізична особа може зайти на один із підключених до системи майданчиків (сайтів), наприклад на PUBLIC-BID.SALE, побачити абсолютно всі лоти, які Фонд продає, потім ввести ключове слово (квартира, машина, земля), безкоштовно зареєструватися, сплатити гарантійний внесок, взяти участь в аукціоні та купити цікавий актив.

Саме в такий спосіб можна придбати і права вимоги – читай кредит. Ми не розкриємо ніякої таємниці, що такі активи найчастіше покупають афілійовані (пов’язані) з позичальником особи. Цю ситуацію прокоментував голова ФГВФО Костянтин Ворушилін. «Правильно це чи ні, але Фонду гарантування потрібні гроші. А найбільше за актив може дати тільки сам позичальник» - підкреслив він у своєму інтерв’ю на finance.liga.net.

Треба ще зазначити, що вихід, який ми сьогодні обговорюємо стосується грошових кредитів більш ніж на 150 тисяч, а також викупу заставного майна (квартири, машини, землі, бізнесу тощо). Маленькі кредити банками-ліквідаторами вже об’єднані в пули (портфелі) не менш ніж у 150-200 тисяч гривень, так їх і продають.

У працюючій сьогодні схемі, з кожним аукціоном, який не відбувся за відсутністю учасників, ціна на лот зніжується на 10%. Можна собі уявити, скільки буде коштувати колекторській конторі ваш кредит, наприклад, на четвертих торгах (всього, за правилами системи, їх кількість може сягати восьми)! А ось вимагати  остання із боржника   буде  по-повній:  тіло, відсотки, штрафи та плюс…. ще трохи.

Ще одна ситуація – квартира (машина тощо) конфіскована банком, який потім збанкрутився. Це майно  також  виставлять на торги й колишній власник зможе, правда не особисто, взяти участь в аукціоні та викупити цей актив, часто ще й з дисконтом. Ось тільки робити це треба вже сьогодні,  і ось чому.

Як ми вже згадували, голова ФГВФО Костянтин Ворушилін  підкреслював, що Фонду гарантування потрібні гроші. Зараз активи виставляються на продаж за оціночною вартістю. Як ми писали вище, нинішня система проведення аукціонів передбачає зниження вартості лоту на 10% на кожних наступних торгах. Це довгий шлях до визначення ринкової ціни, за яку цей актив куплять. Він може тривати кілька місяців, а якість більшості активів за цей час тільки погіршується. Тому із середини вересня 2017 року  вводиться так званий «Голландській аукціон». Тут  відбувається не підвищення, а зниження ціни - вона поступово падає протягом дня, поки серед зареєстрованих учасників аукціону не знайдеться готовий купити цей лот.

Кожен непроданий до нововведення актив буде ще раз виставлено на голландський аукціон, так би мовити «в роздріб». Важливо - стартова ціна прав вимог складатиметься тільки з тіла кредиту плюс проценти, штрафи до ціни не входитимуть. Можливе падіння ціни під час аукціону – до 80%.

Потім всі непродані в такий спосіб лоти планують об’єднати (по регіону, банку, типу, якості тощо) і реалізовувати через «голландець», але вже великими  пулами (читай-оптом). Основними покупцями таких портфелів, де ціна за кожний  складатиме до декілька сотен мільйонів гривень, будуть великі фінансові компанії. А звичайні кредити просто загубляться і викупити власне майно, позбавити себе перспективи малоприємного спілкування із колекторами у такий спосіб  стане неможливо.

Тому до середини вересня ще можна вирішити ці питання. Якщо у вас існують подібні проблеми, можна звернутися до майданчику, наприклад до PUBLIC-BID.SALE, безкоштовно зареєструватися на ньому та дізнатися всю інформацію про долю вашого кредиту (заставного майна). Необхідно тільки вказати номер і дату кредиту, а також назву банку, в якому ви його отримали.

А потім, після виставлення лота на продаж, взяти участь в аукціоні. Просто спробувати поборотися. Адже воно того варте.

Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

medisum
medisum
«Disclosure»: премьера альбома Philip Azmuth

15 июня 2018 г. состоится премьера дебютного концептуального альбома Philip Azmuth (Филиппа Эзмас) — «Disclosure». 16-летний музыкант и режиссер из Киева стал первым украинским...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Як забезпечити надійність роботи громадського транспорту у вечірній час?

Дублювання маршрутів, нерівномірний графік руху громадського транспорту на прикладі мікрорайону «Масани», призводить до постійного недотримання графіку руху та хаосу в сфері...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Скільки коштує уніформа для водіїв у Чернігові?

Наявність уніформи мала б сприяти підвищенню культури обслуговування в громадському транспорті, ідентифікації автотранспортного підприємства і водія/кондуктора. З прийняттям нового договору на...

medisum
medisum
Перший в Україні Центр Розвитку Криптоекономіки CryptoCluster розпочинає свою роботу 20 березня

Перший в Україні Центр Розвитку Криптоекономіки CryptoCluster розпочинає свою роботу 20 березня. Протягом трьох днів тут проходитиме Крипто Марафон, під час якого експерти  розкажуть про...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Що таке розклад руху громадського транспорту у Чернігові?

Можливість впровадження електронного квитка у міському пасажирському транспорті Чернігова як у переважної частини населення, так і у транспортних експертів викликає певний скепсис. Попри перспектив...