Блог користувача Cєргєй Карась. Правильною дорогою йдете, товариші? | Події і коментарі
Понеділок, 20 січня 2020, 04:38
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Статей у блозі: 29

Правильною дорогою йдете, товариші?

00:19 26.02.2017    Коментарі 7   Переглядів: 1323    Оцінок:
0

23 лютого у "Фейсбуці" з'явився скан листа від міністерства науки і освіти до керівників вищих навчальних закладів в якому МОН радить розглянути питання наповнення, на добровільних засадах, українського розділу "Вікіпедії" за рахунок студентів, аспірантів і педагогів:

На наступний день "Вікіпедія", вірніше її адміністратори, відхилила мою заявку на відновлення сторінки про російського волейболіста Нікіту Романова

Мені здається, ці начебто не пов'язані події можуть свідчити про новий шлях у українського сегмента всесвітньовідомої енциклопедії.

Я, як це, власне, і має бути у "Вікіпедії", писав у вільний час на теми, які мене так чи інакше зацікавили. Писав до тих пір поки в лютому 2016 роки не видалили три написані мною статті на які я сумарно витратив приблизно добу. А, може, і більше.

Одна з них була про пляжного волейболіста з мого рідного міста Гусь-Хрустального - Нікіту Романова, який взяв участь в чемпіонаті Росії з пляжного волейболу і тому, як я вважав, став проходити за критеріями важливості в "Вікіпедії".

Ще дві були написані про сестер Наталю та Оксану Рисіних. Одна вигравала першість України з баскетболу та була призером українського чемпіонату зі стрітболу, інша крім перемоги в першості країни з баскетболу і чемпіонаті зі стрітболу мала за плечима досвід виступу в збірній України зі стрітболу. Дорослої жіночої збірної.

В українській "Вікіпедії", на жаль, немає критеріїв важливості окремо для спортсменів, тому, ну і тому що він з Росії, я вважав, що довести важливість статті про Романова буде складно, але сестри Рисіни, мені здавалося, питань викликати не повинні.

Але все вийшло гірше. В обговоренні необхідності збереження статті про Романова мені довелося доводити навіть, мені здавалося, абсолютно очевидне: пляжний волейбол - командний вид спорту.

З Рисіними, начебто все було простіше, але в підсумку... видалили і статтю про Романова, і статті про Рисіних.Причому чи не найбільше мене вивело з себе обґрунтування видалення: "Критеріїв значимості для стрітболу немає, тому використовуються загальні критерії значимості. Джерела, що показують значимість як гравця відсутні. Вилучено". 

У мене нема точних даних, але давайте міркувати. Скільки людей могли стати призерами чемпіонатів України серед дорослих за роки Незалежності? Моя фантазія не може намалювати число понад 10 тисяч. За всіма видами спорту. Скільки грали за дорослу збірну? Напевно кілька тисяч. Може бути тисяча.

Знаєте скільки статей про українських баскетболістів в українському сегменті "Вікіпедії"? 44. (У російської "Вікі", до речі, - 41). Про російських волейболістів в укрВікі - 23 статті, у російській - 293

Але адміністратори порахували, що статтям про призерів чемпіонату України нема місця в "Вікіпедії", також як і про учасника чемпіонату Росії. А я вважав, що мені не цікаво писати, якщо статті, на які я витратив час, будуть видаляти. І не писав рік до флешмобу до дня народження "Вікіпедії". Але 30 січня 2017 піддався загальному віянню і повернувся.

Тут же приспіло обговорення з якого я дізнався, що в "Вікіпедії" можна подавати на відновлення вилучених статей і не всі активні користувачі підтримують видалення. Тому спробував відновити для початку статтю про Романова. І знову було довге обговорення, і знову мені довелося доводити, що пляжний волейбол - командний вид спорту, що в "Вікіпедії" існують статті про кандидатів у майстри спорту і навіть те, що Романов брав участь у чемпіонаті Росії. Хоча начебто все це є фактом.

З чого я зміг зробити висновок, що в пляжному волейболі, та й в спорті взагалі, розбираються далеко не всі адміністратори (доводити довелося саме їм). У підсумку остаточно відмовила у відновленні дівчина, яка, судячи зі сторінки, захоплюється біологією. Але, хочу вірити, так само сильна і в пляжному волейболі.

І тут ми повертаємося до листа від міністерства. Якщо він - не підробка, то, дуже схоже, що "Вікіпедія" може перетворитися з добровільної в доровольно-примусову енциклопедію, в якій будуть писати студенти за залік. Те, що в реальності правозастосовці можуть витлумачити лист саме так я, на жаль, можу собі уявити.

Ну, а в мене бажання писати в "Вікіпедії" знову пропало. Адже з одного боку не факт, що статті не видалять, з іншого - тепер буде кому писати.

Чи правильний це шлях для "Вікіпедії" - покаже час. Проект потрібний. 
А я вдруге припиняю писати для "Вікі".
Гість Віра 2017-02-26 18:14:42   Оцінок:
0

Але так і не пояснили, чим ці події пов'язані. Нмд, нічим.

Cєргєй Карась 2017-02-26 21:35:17   Оцінок:
0

Доброго вечора, Віра. Мені здається, все зрозуміло. Я писав у вільний час на ті теми, які мене цікавили (в моєму випадку цікавив переважно спорт). Мої статті видалили. Наскільки я зрозумів, видаляють досить багато статей про не останніх спортсменів

Cєргєй Карась 2017-02-26 21:37:46   Оцінок:
0

У той же час цей наказ. У підсумку ми маємо: в таких як я "Вікіпедія" не зацікавлена. І без нас студенти напишуть про того кого треба і як треба.

Гість Юрій 2017-03-02 17:24:23   Оцінок:
0

Є ще неформальний критерій значимості — так званий «столітній тест». Чи цікавим буде комусь член команди, яка перемогла в чемпіонаті України з пляжного футболу? Що ця людина залишила після себе для свого народу? Є мільйони більш значимих об'єктів.

Cєргєй Карась 2017-03-06 10:05:11   Оцінок:
0

Юрій, доброго ранку. Про пляжний футбол я взагалі не писав. Нікіта Романов - учасник чемпіонату Росії з пляжного ВОЛЕЙБОЛУ. Сестри Рисіни - переможниці першості України з БАСКЕТБОЛУ і призер та чемпіонка України зі СТРІТБОЛУ.

Cєргєй Карась 2017-03-06 10:06:38   Оцінок:
0

Що стосується столітнього тесту, то, на мій погляд, як мінімум для спортивних уболівальників і істориків учасники чемпіонатів країн і через 100 років будуть цікаві. Наприклад, Англія і футбол - досі зберігається інформація.

Cєргєй Карась 2017-03-06 10:06:46   Оцінок:
0

Можливо і є більш значимі об'єкти, навіть напевно. Тільки в "Вікіпедії" автори пишуть про те, що їх цікавить. І мене зацікавили саме ці три спортсмена. Писав, до речі, не тільки про них.

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

medisum
medisum
Факт. Не за все деньги мира: ТОП-3 смартфона до трех тысяч гривен

Выросли по качеству, железу и диагонали. Экраны вытянулись в высоту, аккумуляторы усилились, камеры стали профессиональнее. Сегодня смартфоны из бюджетного сегмента – это не болезненный...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
25 маршрут, як символ деградації сфери громадського транспорту у Чернігові

Вже традиційно влада і перевізники за допомогою різних маніпуляцій обдурюють чернігівців. І якщо при минулій владі дурили нас безбожно, то зараз це роблять більш красиво і витончено. Це стосується...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Як забезпечити надійність роботи громадського транспорту у вечірній час?

Дублювання маршрутів, нерівномірний графік руху громадського транспорту на прикладі мікрорайону «Масани», призводить до постійного недотримання графіку руху та хаосу в сфері...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Скільки коштує уніформа для водіїв у Чернігові?

Наявність уніформи мала б сприяти підвищенню культури обслуговування в громадському транспорті, ідентифікації автотранспортного підприємства і водія/кондуктора. З прийняттям нового договору на...

medisum
medisum
Перший в Україні Центр Розвитку Криптоекономіки CryptoCluster розпочинає свою роботу 20 березня

Перший в Україні Центр Розвитку Криптоекономіки CryptoCluster розпочинає свою роботу 20 березня. Протягом трьох днів тут проходитиме Крипто Марафон, під час якого експерти  розкажуть про...