Блог користувача Cєргєй Карась. СКУМО-2018: гроші, закони і вибори | Події і коментарі
Четвер, 27 лютого 2020, 09:56
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Статей у блозі: 29

СКУМО-2018: гроші, закони і вибори

15:13 23.08.2018    Коментарі   Переглядів: 3283    Оцінок:
0

Завтра в Україні, а саме у Києві, стартує Другий Конґрес СКУМО і Форум української молоді діаспори «Київ 2018». Цей захід настільки популярний, що його анонс розмістило у себе на сайті навіть Міністерство закордонних справ. Здавалося б, О! Молодь діаспори, українці з інших країн, яких підтримує українська держава - круто! Але давайте придивимося трохи уважніше...

Порушення є, покарання не буде?..

П'ять років тому, в 2013 році у Тернополі пройшов перший Свiтoвий Конґрес Украïнських Молoдiжних Органiзацiй (СКУМО) тоді був прийнятий Статут організації і вона сама, начебто, мала відокремитися від Світового конгресу українців (СКУ) молодіжним крилом якого до того була. У президію організації увійшли 7 осіб: 33-річний (на той момент) президент Мирослав Гочак (Сербія), його перший заступник Дмитро Лекарцев (Молдова), заступники – Роман Білас (Польща) та Данило Корбабич (Канада), Секретар – Красімір Панковський (Болгарія), скарбник – Олександр Гречанюк (Румунія), також Юрій Брода (Канада). 

СКУМО почало діяти, й кожного року проводити Форум української молоді діаспори (ФУМД). Ділилися вони зазвичай на дві частини. На першій, власне, ФУМД, молодь знайомилася, відпочивала, що вже гріха таїти, випивала. А ось на другий, зборах СКУМО, були якісь лекції і розмірковування про те, що діаспора - головний лобіст України у світі.

Причому все було не просто так, а з явною державною підтримкою, яка не залишала питань: СКУМО - зареєстрована і шановна організація. На підтвердження цього в 2014 році СКУМО підписала меморандум про співпрацю з міністерством молоді та спорту, а через рік, в 2015 - з міністерством інформаційної політики України.

Але у тому ж 2015-му році, на зборах СКУМО в Одесі учасники форуму несподівано з'ясували, що СКУМО не зареєстрована. Закінчився СКУМО-2015 просто феєрично: "президент поважної міжнародної організації" Мирослав Гочак, разом з усім керівництвом, просто втік з будівлі Одеської ОДА, де проходило засідання, не прийнявши підсумкову резолюцію,  не закривши форум, і залишивши у подиві у залі представників більш ніж 10 країн, тих самих "лобістів інтересів України в усьому світі".

Питань, які залишилися після форуму, було безліч. Але одне з головних - юридично-правове: як українські міністерства могли підписувати меморандуми (офіційні документи) з незареєстрованою організацією? Міністерство молоді та спорту, наприклад, у відповідь на це питання надіслало... копію меморандуму, у якому написано, що Гочак діє на підставі Статуту СКУМО.

Здавалося б, в Одесі організацію розкрили, і після такої ганьби, вона повинна була бути розформована, а з питання їх договорів з українськими міністерствами повинни були пройти, ну як мінімум перевіркі. Але на ділі все виявилося, якось менш по-європейськи і більш по-українськи: так, багато лідерів молоді діаспори плюються при слові СКУМО, наскільки відомо, організацію покинув один з віце-президентів Данило Корбабич, втім, знайшлися і ті, хто залишився. А СКУМО, за підтримки української влади, успішно провело форуми у Вінниці, в 2016-му, у Дніпрі, у 2017-му, і ось готується до зльоту у Києві.

Причому СКУМО тримає ніс за вітром. Якщо раніше організація більше співпрацювала з "Батьківщиною": офіційним представником СКУМО в Україні був Олексій Захарченко (лідер київського відділення "Батьківщини Молодої"), а в 2015-му році Гочак і депутат Іван Крулько активно піарили один одного, то вже в минулому році головним гостем форуму в Дніпрі був депутат БПП Дмитро Лубинець

Мирослав Гочак, Дмитро Лубинець, Дмитро Лекарцев та інші. Фото: БПП "Солідарність".

До речі, 17 серпня 2016 року СКУМО все ж була зареєстрована... у будівлі міністерства молоді та спорту. А керівником організації стала така собі Юлія Вікторівна Нечипоренко, яка де-юре досі керівник СКУМО. Правда де-факто чомусь всі, від ЗМІ до офіційних сайтів міністерств, президентом продовжують називати Мирослава Гочака. 

При цьому держава не забуває про СКУМО. Ось, наприклад, міністерство молоді та спорту на проведення ФУМД у Києві (того самого, який стартує завтра) виділило 500 000 бюджетних гривень.

У липні я отримав відповідь з міністерства юстиції з приводу СКУМО. У ньому чиновники ще раз підтверджують - керує організацією (зіц-керівник?..) Юлія Нечипоренко. Правда є у відповіді і ще кілька не менш інтригуючих моментів:

Згідно з цим лістом, організації, які отримують державне фінансування, повинні опубліковувати звіти про використання коштів. Але на сайті СКУМО такого звіту знайти не вдалося. Втім, завжди ж можна сказати, що СКУМО на своєму форумі партнер-волонтер!..

Втім, цікавіше те, що "дії від імені незареєстрованого громадського об'єднання, крім дій, пов'язаних з реєстрацією такого об'єднання, забороняються" - так пише заступник міністра юстиції України. 

Навряд чи підписання меморандумів з міністерствами молоді та спорту й інформаційної політики можна назвати діями, пов'язаними з реєстрацією СКУМО. А тому, дуже, ну просто дуже схоже, що підписуючи у 2014 та 2015 роках (тобто, відповідно, за два і один рік до реєстрації організації) меморандуми, Мирослав Гочак порушував закон. Порушення, як здається, очевидно. А ось чи буде покараний герой, який, швидше за все, вже завтра буде стояти поруч з не останніми особами країни?.. Є сумніви.

Не піддаються тиску
У цьому році, крім усього іншого, учасники СКУМО мають обрати нового президента і його заступників. Мирославу Гочак вже 38, його першому заступнику Дмитру Лекарцеву - 35. І на лідерів молоді, начебто, вони вже не тягнуть. З урахуванням скандалів, і того, що Гочак, як мінімум з 2015 року, фігура - яка не об'єднує, а роз'єднує діаспору, здавалося, було б логічно прибрати його з посади президента.
Однак, зараз в організації залишилися тільки ті, хто згоден з Гочаком, його, вочевидь, поважають в українському істеблішменті, крім того, коли президент СКУМО тікав з форуму в Одесі, мені згадалося, що подібне я бачив тільки на російських виборах, коли голови ТВК тікали з бюлетенями від спостерігачів. Якщо проводити паралелі, Владімір Путін, як відомо, нічого не робить під тиском. Ось і Мирослав Гочак, мені здається, залишиться...
P.S. У кінці цього оповідання мені хотілося б висловити підтримку Олегу Сенцову (сьогодні 102 день його голодування) і всім українським в'язням, привітати українців з Днем прапора та повідомити діаспорі (якщо ви ще не знали), що тепер офіційний орган, який займається справами закордонних українців - МЗС.
 
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

medisum
medisum
Факт. Не за все деньги мира: ТОП-3 смартфона до трех тысяч гривен

Выросли по качеству, железу и диагонали. Экраны вытянулись в высоту, аккумуляторы усилились, камеры стали профессиональнее. Сегодня смартфоны из бюджетного сегмента – это не болезненный...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
25 маршрут, як символ деградації сфери громадського транспорту у Чернігові

Вже традиційно влада і перевізники за допомогою різних маніпуляцій обдурюють чернігівців. І якщо при минулій владі дурили нас безбожно, то зараз це роблять більш красиво і витончено. Це стосується...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Як забезпечити надійність роботи громадського транспорту у вечірній час?

Дублювання маршрутів, нерівномірний графік руху громадського транспорту на прикладі мікрорайону «Масани», призводить до постійного недотримання графіку руху та хаосу в сфері...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Скільки коштує уніформа для водіїв у Чернігові?

Наявність уніформи мала б сприяти підвищенню культури обслуговування в громадському транспорті, ідентифікації автотранспортного підприємства і водія/кондуктора. З прийняттям нового договору на...

medisum
medisum
Перший в Україні Центр Розвитку Криптоекономіки CryptoCluster розпочинає свою роботу 20 березня

Перший в Україні Центр Розвитку Криптоекономіки CryptoCluster розпочинає свою роботу 20 березня. Протягом трьох днів тут проходитиме Крипто Марафон, під час якого експерти  розкажуть про...