Блог користувача Cєргєй Карась. СКУМО-2018: гроші, закони і вибори | Події і коментарі
Неділя, 05 липня 2020, 09:38
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Статей у блозі: 31

СКУМО-2018: гроші, закони і вибори

15:13 23.08.2018    Коментарі   Переглядів: 3755    Оцінок:
0

Завтра в Україні, а саме у Києві, стартує Другий Конґрес СКУМО і Форум української молоді діаспори «Київ 2018». Цей захід настільки популярний, що його анонс розмістило у себе на сайті навіть Міністерство закордонних справ. Здавалося б, О! Молодь діаспори, українці з інших країн, яких підтримує українська держава - круто! Але давайте придивимося трохи уважніше...

Порушення є, покарання не буде?..

П'ять років тому, в 2013 році у Тернополі пройшов перший Свiтoвий Конґрес Украïнських Молoдiжних Органiзацiй (СКУМО) тоді був прийнятий Статут організації і вона сама, начебто, мала відокремитися від Світового конгресу українців (СКУ) молодіжним крилом якого до того була. У президію організації увійшли 7 осіб: 33-річний (на той момент) президент Мирослав Гочак (Сербія), його перший заступник Дмитро Лекарцев (Молдова), заступники – Роман Білас (Польща) та Данило Корбабич (Канада), Секретар – Красімір Панковський (Болгарія), скарбник – Олександр Гречанюк (Румунія), також Юрій Брода (Канада). 

СКУМО почало діяти, й кожного року проводити Форум української молоді діаспори (ФУМД). Ділилися вони зазвичай на дві частини. На першій, власне, ФУМД, молодь знайомилася, відпочивала, що вже гріха таїти, випивала. А ось на другий, зборах СКУМО, були якісь лекції і розмірковування про те, що діаспора - головний лобіст України у світі.

Причому все було не просто так, а з явною державною підтримкою, яка не залишала питань: СКУМО - зареєстрована і шановна організація. На підтвердження цього в 2014 році СКУМО підписала меморандум про співпрацю з міністерством молоді та спорту, а через рік, в 2015 - з міністерством інформаційної політики України.

Але у тому ж 2015-му році, на зборах СКУМО в Одесі учасники форуму несподівано з'ясували, що СКУМО не зареєстрована. Закінчився СКУМО-2015 просто феєрично: "президент поважної міжнародної організації" Мирослав Гочак, разом з усім керівництвом, просто втік з будівлі Одеської ОДА, де проходило засідання, не прийнявши підсумкову резолюцію,  не закривши форум, і залишивши у подиві у залі представників більш ніж 10 країн, тих самих "лобістів інтересів України в усьому світі".

Питань, які залишилися після форуму, було безліч. Але одне з головних - юридично-правове: як українські міністерства могли підписувати меморандуми (офіційні документи) з незареєстрованою організацією? Міністерство молоді та спорту, наприклад, у відповідь на це питання надіслало... копію меморандуму, у якому написано, що Гочак діє на підставі Статуту СКУМО.

Здавалося б, в Одесі організацію розкрили, і після такої ганьби, вона повинна була бути розформована, а з питання їх договорів з українськими міністерствами повинни були пройти, ну як мінімум перевіркі. Але на ділі все виявилося, якось менш по-європейськи і більш по-українськи: так, багато лідерів молоді діаспори плюються при слові СКУМО, наскільки відомо, організацію покинув один з віце-президентів Данило Корбабич, втім, знайшлися і ті, хто залишився. А СКУМО, за підтримки української влади, успішно провело форуми у Вінниці, в 2016-му, у Дніпрі, у 2017-му, і ось готується до зльоту у Києві.

Причому СКУМО тримає ніс за вітром. Якщо раніше організація більше співпрацювала з "Батьківщиною": офіційним представником СКУМО в Україні був Олексій Захарченко (лідер київського відділення "Батьківщини Молодої"), а в 2015-му році Гочак і депутат Іван Крулько активно піарили один одного, то вже в минулому році головним гостем форуму в Дніпрі був депутат БПП Дмитро Лубинець

Мирослав Гочак, Дмитро Лубинець, Дмитро Лекарцев та інші. Фото: БПП "Солідарність".

До речі, 17 серпня 2016 року СКУМО все ж була зареєстрована... у будівлі міністерства молоді та спорту. А керівником організації стала така собі Юлія Вікторівна Нечипоренко, яка де-юре досі керівник СКУМО. Правда де-факто чомусь всі, від ЗМІ до офіційних сайтів міністерств, президентом продовжують називати Мирослава Гочака. 

При цьому держава не забуває про СКУМО. Ось, наприклад, міністерство молоді та спорту на проведення ФУМД у Києві (того самого, який стартує завтра) виділило 500 000 бюджетних гривень.

У липні я отримав відповідь з міністерства юстиції з приводу СКУМО. У ньому чиновники ще раз підтверджують - керує організацією (зіц-керівник?..) Юлія Нечипоренко. Правда є у відповіді і ще кілька не менш інтригуючих моментів:

Згідно з цим лістом, організації, які отримують державне фінансування, повинні опубліковувати звіти про використання коштів. Але на сайті СКУМО такого звіту знайти не вдалося. Втім, завжди ж можна сказати, що СКУМО на своєму форумі партнер-волонтер!..

Втім, цікавіше те, що "дії від імені незареєстрованого громадського об'єднання, крім дій, пов'язаних з реєстрацією такого об'єднання, забороняються" - так пише заступник міністра юстиції України. 

Навряд чи підписання меморандумів з міністерствами молоді та спорту й інформаційної політики можна назвати діями, пов'язаними з реєстрацією СКУМО. А тому, дуже, ну просто дуже схоже, що підписуючи у 2014 та 2015 роках (тобто, відповідно, за два і один рік до реєстрації організації) меморандуми, Мирослав Гочак порушував закон. Порушення, як здається, очевидно. А ось чи буде покараний герой, який, швидше за все, вже завтра буде стояти поруч з не останніми особами країни?.. Є сумніви.

Не піддаються тиску
У цьому році, крім усього іншого, учасники СКУМО мають обрати нового президента і його заступників. Мирославу Гочак вже 38, його першому заступнику Дмитру Лекарцеву - 35. І на лідерів молоді, начебто, вони вже не тягнуть. З урахуванням скандалів, і того, що Гочак, як мінімум з 2015 року, фігура - яка не об'єднує, а роз'єднує діаспору, здавалося, було б логічно прибрати його з посади президента.
Однак, зараз в організації залишилися тільки ті, хто згоден з Гочаком, його, вочевидь, поважають в українському істеблішменті, крім того, коли президент СКУМО тікав з форуму в Одесі, мені згадалося, що подібне я бачив тільки на російських виборах, коли голови ТВК тікали з бюлетенями від спостерігачів. Якщо проводити паралелі, Владімір Путін, як відомо, нічого не робить під тиском. Ось і Мирослав Гочак, мені здається, залишиться...
P.S. У кінці цього оповідання мені хотілося б висловити підтримку Олегу Сенцову (сьогодні 102 день його голодування) і всім українським в'язням, привітати українців з Днем прапора та повідомити діаспорі (якщо ви ще не знали), що тепер офіційний орган, який займається справами закордонних українців - МЗС.
 
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

Олег Картун
Олег Картун
Мэры многих городов отказались от участия в «Пропозиції», пожелав остаться у своих уже раскрученных местных политических партий

Давно предполагал возможность создания партии мэров, хотя большинство экспертов считали подобную идею утопией. Проект создан, но большинство мэров предпочли остаться у своих уже раскрученных...

Регіональний центр з надання правової допомоги
Регіональний центр з надання правової допомоги
Як отримати послуги під час карантину

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року. Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені до 24 квітня 2020 року. Похід у...

medisum
medisum
Факт. Не за все деньги мира: ТОП-3 смартфона до трех тысяч гривен

Выросли по качеству, железу и диагонали. Экраны вытянулись в высоту, аккумуляторы усилились, камеры стали профессиональнее. Сегодня смартфоны из бюджетного сегмента – это не болезненный...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
25 маршрут, як символ деградації сфери громадського транспорту у Чернігові

Вже традиційно влада і перевізники за допомогою різних маніпуляцій обдурюють чернігівців. І якщо при минулій владі дурили нас безбожно, то зараз це роблять більш красиво і витончено. Це стосується...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Як забезпечити надійність роботи громадського транспорту у вечірній час?

Дублювання маршрутів, нерівномірний графік руху громадського транспорту на прикладі мікрорайону «Масани», призводить до постійного недотримання графіку руху та хаосу в сфері...