Блог користувача Cєргєй Карась. Волейбол без української. Назавжди?.. | Події і коментарі
Середа, 12 серпня 2020, 12:47
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Статей у блозі: 31

Волейбол без української. Назавжди?..

12:28 22.01.2019    Коментарі   Переглядів: 2541    Оцінок:
0

З українського волейболу зникла українська мова! З нинішнього сезону 2018/19 дізнатися розклад, офіційну статистику, результати матчів та іншу інформацію про ігри двох вищих дивізіонів українського волейболу - Вищої та Суперліги (причому як у чоловіків, так і у жінок), на сайті Федерації волейболу України (ФВУ) українською мовою неможливо: ФВУ, згідно з її офіційною відповіддю (у регламенті цієї інформації немає) передала право на розпорядження інформацією про чемпіонат України компанії "Геніус Спортс" (яка, судячи з усього, в Україні навіть свого представництва не має) і вважає, що українською статистику  чемпіоната України можна не публікувати, тому що "Україна крокує до Євросоюзу". Детальніше читайте в першій частині міні-дослідження на цю тему

Щоб прояснити: як же так, чому інформацію про один з найбільш масових та популярних олімпійських командних видів спорту дізнатися українською більше не можна?! -, я звернувся до завідувача сектором з питань європейської інтеграції Міністерства інформаційної політики України пані Василенко та начальника відділу олімпійських ігрових видів спорту Міністерства молоді та спорту України, віце-президента ФВУ пані Буєвої. 

І попросив цих представників двох українських міністерств відповісти на наступні питання (далі цитата з мого звернення):

  • "прошу міністерство молоді та спорту України, як одного із співорганізаторів чемпіонату України з волейболу, а також міністерство інформаційної політики України (так як, згідно з пунктом 1 статті 3 Положення "Про міністерство інформаційної політики" саме Ваше відомство забезпечує інформаційний суверенітет України) висловити свою позицію щодо законності позиції Федерації волейболу України.  
  • Прошу міністерство молоді та спорту, як одного з організаторів чемпіонату України з волейболу, пояснити: чи може офіційна інформація про чемпіонат України не бути доступною українською мовою?
  •  Міністерство інформаційної політики прошу прояснити: чи змінює орієнтація України на Європейський Союз статус української мови в Україні? Чи повинна бути інформація про чемпіонат України з волейболу доступна українською мовою, або достатньо того, щоб ця інформація була представлена на однієї або декількох мовах Євросоюзу? 
  • Чи мають намір міністерства молоді та спорту, інформаційної політики України вжити якісь дії (і, якщо мають намір, то які саме?), аби інформація про чемпіонат України 2018/19 років для користувачів офіційного сайту Федерації волейболу України була доступна українською мовою?"
І ось днями я отримав відповіді...
Не читайте наш регламент

Давайте ще раз пояснимо чому я звернувся до міністерства молоді та спорту. А звернувся я тому що, згідно з регламентом проведення чемпіонату України з волейболу 2018/19 загальне керівництво проведенням чемпіонату України здійснюють ФВУ та міністерство молоді та спорту. Тобто міністерство - співорганізатор чемпіонату України і, відповідно, несе відповідальність за все, що у цьому чемпіонаті відбувається:

І ось яку відповідь я отримав від (ще раз підкреслю) одного із співорганізаторів чемпіонату України з волейболу:

Тобто міністерство, після того як я попросив його прокоментувати позицію ФВУ, відправило моє звернення... назад до ФВУ, щоб ФВУ ще раз висловили позицію ФВУ... Все це як би говорить про міністерство: "моя хата з краю, нічого не знаю, знати не хочу, в звернення не вчитуюсь".

І давайте ще раз, спеціально для самих... кхм... загалом спеціально для працівників міністерства, пояснимо, чому така позиція навряд чи є правильною.
По-перше, міністерство - співорганізатор чемпіонату України з волейболу, тобто, відповідає за все, що в цьому чемпіонаті відбувається.
По-друге, саме міністерство у своїй відповіді посилається на Конституцію України, яка гарантує отримання інформації українською мовою.
І, по-третє, згідно з тим самим Положенням "Про міністерство молоді та спорту" саме міністерство спорту забезпечує нормативно-правове регулювання спорту, а також узагальнює практику застосування законодавства в спорті (пункти 2 і 3 статті 4 Положення).

Тобто користуватися статтею 7 Закону України "Про звернення громадян" міністерство право не мало, так як саме до сфери її повноважень і входять всі питання, які стосуються спорту і, особливо, чемпіонату України з волейболу (особливо, тому що, ще раз, міністерство - співорганізатор цього чемпіонату). І все ж, міністерство, щиро кажучи, моє звернення просто відфутболило.

Немає повноважень 

"МІП є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України, зокрема з питань поширення суспільно важливої інформації в Україні та за її межами, а також забезпечення функціонування державних інформаційних ресурсів", - повідомляється у Положенні "Про міністерство інформаційної політики України". 

Чи може ставити під загрозу інформаційний суверенітет країни те, що про чемпіонат України з одного з найбільш популярних командних олімпійських видів спорту на офіційному сайті федерації цього виду спорту не можна нічого знайти українською, державною мовою України?.. Мені здається, що може. І саме тому я звернувся до міністерства інформаційної політики. Але, виявилося, що...

Виявилося, що питання української мови в Україні не входить до компетенції міністерства інформаційної політики.
І у мене питання до читачів (відповіді пишіть у коментарі): це я такий тупий, або все ж міністерства не хочуть займатися своєю роботою? І що робити, щоб інформацію про чемпіонат України з волейболу можна було дізнатися українською?

P.S. Вітаю всіх зі 100-річчям об'єднання України - Злуки ЗУНР та УНР.


Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

Олег Картун
Олег Картун
Мэры многих городов отказались от участия в «Пропозиції», пожелав остаться у своих уже раскрученных местных политических партий

Давно предполагал возможность создания партии мэров, хотя большинство экспертов считали подобную идею утопией. Проект создан, но большинство мэров предпочли остаться у своих уже раскрученных...

Регіональний центр з надання правової допомоги
Регіональний центр з надання правової допомоги
Як отримати послуги під час карантину

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року. Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені до 24 квітня 2020 року. Похід у...

medisum
medisum
Факт. Не за все деньги мира: ТОП-3 смартфона до трех тысяч гривен

Выросли по качеству, железу и диагонали. Экраны вытянулись в высоту, аккумуляторы усилились, камеры стали профессиональнее. Сегодня смартфоны из бюджетного сегмента – это не болезненный...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
25 маршрут, як символ деградації сфери громадського транспорту у Чернігові

Вже традиційно влада і перевізники за допомогою різних маніпуляцій обдурюють чернігівців. І якщо при минулій владі дурили нас безбожно, то зараз це роблять більш красиво і витончено. Це стосується...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Як забезпечити надійність роботи громадського транспорту у вечірній час?

Дублювання маршрутів, нерівномірний графік руху громадського транспорту на прикладі мікрорайону «Масани», призводить до постійного недотримання графіку руху та хаосу в сфері...