Блог користувача Cєргєй Карась. Волейбол без української. Назавжди?.. | Події і коментарі
Вівторок, 31 березня 2020, 00:54
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Статей у блозі: 31

Волейбол без української. Назавжди?..

12:28 22.01.2019    Коментарі   Переглядів: 2205    Оцінок:
0

З українського волейболу зникла українська мова! З нинішнього сезону 2018/19 дізнатися розклад, офіційну статистику, результати матчів та іншу інформацію про ігри двох вищих дивізіонів українського волейболу - Вищої та Суперліги (причому як у чоловіків, так і у жінок), на сайті Федерації волейболу України (ФВУ) українською мовою неможливо: ФВУ, згідно з її офіційною відповіддю (у регламенті цієї інформації немає) передала право на розпорядження інформацією про чемпіонат України компанії "Геніус Спортс" (яка, судячи з усього, в Україні навіть свого представництва не має) і вважає, що українською статистику  чемпіоната України можна не публікувати, тому що "Україна крокує до Євросоюзу". Детальніше читайте в першій частині міні-дослідження на цю тему

Щоб прояснити: як же так, чому інформацію про один з найбільш масових та популярних олімпійських командних видів спорту дізнатися українською більше не можна?! -, я звернувся до завідувача сектором з питань європейської інтеграції Міністерства інформаційної політики України пані Василенко та начальника відділу олімпійських ігрових видів спорту Міністерства молоді та спорту України, віце-президента ФВУ пані Буєвої. 

І попросив цих представників двох українських міністерств відповісти на наступні питання (далі цитата з мого звернення):

  • "прошу міністерство молоді та спорту України, як одного із співорганізаторів чемпіонату України з волейболу, а також міністерство інформаційної політики України (так як, згідно з пунктом 1 статті 3 Положення "Про міністерство інформаційної політики" саме Ваше відомство забезпечує інформаційний суверенітет України) висловити свою позицію щодо законності позиції Федерації волейболу України.  
  • Прошу міністерство молоді та спорту, як одного з організаторів чемпіонату України з волейболу, пояснити: чи може офіційна інформація про чемпіонат України не бути доступною українською мовою?
  •  Міністерство інформаційної політики прошу прояснити: чи змінює орієнтація України на Європейський Союз статус української мови в Україні? Чи повинна бути інформація про чемпіонат України з волейболу доступна українською мовою, або достатньо того, щоб ця інформація була представлена на однієї або декількох мовах Євросоюзу? 
  • Чи мають намір міністерства молоді та спорту, інформаційної політики України вжити якісь дії (і, якщо мають намір, то які саме?), аби інформація про чемпіонат України 2018/19 років для користувачів офіційного сайту Федерації волейболу України була доступна українською мовою?"
І ось днями я отримав відповіді...
Не читайте наш регламент

Давайте ще раз пояснимо чому я звернувся до міністерства молоді та спорту. А звернувся я тому що, згідно з регламентом проведення чемпіонату України з волейболу 2018/19 загальне керівництво проведенням чемпіонату України здійснюють ФВУ та міністерство молоді та спорту. Тобто міністерство - співорганізатор чемпіонату України і, відповідно, несе відповідальність за все, що у цьому чемпіонаті відбувається:

І ось яку відповідь я отримав від (ще раз підкреслю) одного із співорганізаторів чемпіонату України з волейболу:

Тобто міністерство, після того як я попросив його прокоментувати позицію ФВУ, відправило моє звернення... назад до ФВУ, щоб ФВУ ще раз висловили позицію ФВУ... Все це як би говорить про міністерство: "моя хата з краю, нічого не знаю, знати не хочу, в звернення не вчитуюсь".

І давайте ще раз, спеціально для самих... кхм... загалом спеціально для працівників міністерства, пояснимо, чому така позиція навряд чи є правильною.
По-перше, міністерство - співорганізатор чемпіонату України з волейболу, тобто, відповідає за все, що в цьому чемпіонаті відбувається.
По-друге, саме міністерство у своїй відповіді посилається на Конституцію України, яка гарантує отримання інформації українською мовою.
І, по-третє, згідно з тим самим Положенням "Про міністерство молоді та спорту" саме міністерство спорту забезпечує нормативно-правове регулювання спорту, а також узагальнює практику застосування законодавства в спорті (пункти 2 і 3 статті 4 Положення).

Тобто користуватися статтею 7 Закону України "Про звернення громадян" міністерство право не мало, так як саме до сфери її повноважень і входять всі питання, які стосуються спорту і, особливо, чемпіонату України з волейболу (особливо, тому що, ще раз, міністерство - співорганізатор цього чемпіонату). І все ж, міністерство, щиро кажучи, моє звернення просто відфутболило.

Немає повноважень 

"МІП є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України, зокрема з питань поширення суспільно важливої інформації в Україні та за її межами, а також забезпечення функціонування державних інформаційних ресурсів", - повідомляється у Положенні "Про міністерство інформаційної політики України". 

Чи може ставити під загрозу інформаційний суверенітет країни те, що про чемпіонат України з одного з найбільш популярних командних олімпійських видів спорту на офіційному сайті федерації цього виду спорту не можна нічого знайти українською, державною мовою України?.. Мені здається, що може. І саме тому я звернувся до міністерства інформаційної політики. Але, виявилося, що...

Виявилося, що питання української мови в Україні не входить до компетенції міністерства інформаційної політики.
І у мене питання до читачів (відповіді пишіть у коментарі): це я такий тупий, або все ж міністерства не хочуть займатися своєю роботою? І що робити, щоб інформацію про чемпіонат України з волейболу можна було дізнатися українською?

P.S. Вітаю всіх зі 100-річчям об'єднання України - Злуки ЗУНР та УНР.


Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

medisum
medisum
Факт. Не за все деньги мира: ТОП-3 смартфона до трех тысяч гривен

Выросли по качеству, железу и диагонали. Экраны вытянулись в высоту, аккумуляторы усилились, камеры стали профессиональнее. Сегодня смартфоны из бюджетного сегмента – это не болезненный...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
25 маршрут, як символ деградації сфери громадського транспорту у Чернігові

Вже традиційно влада і перевізники за допомогою різних маніпуляцій обдурюють чернігівців. І якщо при минулій владі дурили нас безбожно, то зараз це роблять більш красиво і витончено. Це стосується...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Як забезпечити надійність роботи громадського транспорту у вечірній час?

Дублювання маршрутів, нерівномірний графік руху громадського транспорту на прикладі мікрорайону «Масани», призводить до постійного недотримання графіку руху та хаосу в сфері...

Романова Тетяна
Романова Тетяна
Скільки коштує уніформа для водіїв у Чернігові?

Наявність уніформи мала б сприяти підвищенню культури обслуговування в громадському транспорті, ідентифікації автотранспортного підприємства і водія/кондуктора. З прийняттям нового договору на...

medisum
medisum
Перший в Україні Центр Розвитку Криптоекономіки CryptoCluster розпочинає свою роботу 20 березня

Перший в Україні Центр Розвитку Криптоекономіки CryptoCluster розпочинає свою роботу 20 березня. Протягом трьох днів тут проходитиме Крипто Марафон, під час якого експерти  розкажуть про...