Чернігівський кордон з Росією вже почали укріплювати | Події і коментарі

Чернігівський кордон з Росією вже почали укріплювати

Під час зібрання голів обласних рад в Батурині, 25 липня, розглядалося питання стосовно охорони прикордонної території Чернігівщини. Микола Звєрєв виступив «за» укріплення чернігівського кордону по принципу «лінії Маннергейма». Також він звернувся до з проханням до тих областей, які не є прикордонними, надати технічне та фінансове забезпечення Чернігівщині.

За словами Звєрєва, зараз на кордоні з Російською Федерацією вже почали будівництво стіни та рову, які будуть розташовані на протязі всіх183 км. Рів будують шириною6 м, глибина2,5 мі по дну до3 м., починаючи від поста «Сеньківки» і далі в сторону «Грем’яча». Є деякі ділянки кордону, де розташовані річки, озера чи болота, то там інші фортифікаційні конструкції, зокрема системи мінування та інше.

« На сьогодні ще немає єдиного кошторису, щоб порахувати вартість укріплення чернігівського кордону»,- розказав Звєрєв. Тому на даному етапі підрахувати вартість цих укріплень не можливо.

План по укріпленню чернігівського корону є спільною програмою прикордонної служби України з рішенням МО України за підтримки органів місцевого самоврядування.

Довідково:

Лі́нія Маннерге́йма — смуга фортифікаційних укріплень, що їх було побудовано Фінляндією на Карельському перешийку у двадцяті-тридцяті роки 20 століття на випадок війни із Радянським Союзом. Названі за ім'ям головнокомандувача фінськими військами у Зимовій війні Карла Ґустава Маннергейма. Будівництво перших укріплень розпочалося 1924 року за участі французьких та бельгійських інженерів.

На лінії Маннергейма відбувалися найзапекліші бої Зимової війни; спираючись на лінію Маннергейма фінські війська два місяці затримували наступ Червоної армії.