«Правий Сектор» погрожує своїми силами прибрати пам’ятники з Алеї Героїв у Чернігові | Події і коментарі

«Правий Сектор» погрожує своїми силами прибрати пам’ятники з Алеї Героїв у Чернігові

«Правий Сектор» погрожує своїми силами прибрати пам’ятники, які розташовані на Алеї Героїв у Чернігові, у разі, якщо міська влада не прийме відповідне рішення щодо цивілізованого демонтажу до 29 січня 2015 року.

Про це вчора, 27 січня, під час круглого столу заявив координатор «Правого Сектору» в Чернігівській області Максим Конашевич.

Також, за його словами, організація «Правий Сектор» вже розпочала перемовини з міською владою щодо майбутнього пам’ятників.

«Сьогоднішній захід проходить з метою з'ясування експертної думки. Щоб ми нахрапом не набігли і не звалили ці пам'ятники. Потрібно зважена думка експертів, істориків, краєзнавців. Потрібно визначити, хто повинен бути знесений в першу чергу. Тому цей захід і проходить. Питання будемо намагатися врегулювати до 29 числа ...,- зазначив у своєму виступі Конашевич.

Присутній на круглому столі історик Сергій Леп’явко відповів на зяву Конашевича наступне: «Ми, як експерти, говорили, хто і яке місце займає в історії. Але історики - це не судді. Не переносите на нас те, щоб ми приймали суддівське рішення ... Кувалда зіграла свою роль в перші дні революції, а сьогодні, якщо потрібно прибрати пам'ятники, то слід це робити за допомогою крана, щоб акуратно перевезти їх, щоб все зберегти. Не варто забувати, що ці пам'ятники виготовлені на непоганому художньому рівні, на відміну від пам'ятника Леніну, на відміну від абсолютної халтури - пам'ятника Фрунзе. Але, для тих, хто не знає: насправді, бюст Фрунзе існує. Зберігся і виготовлений дуже хорошої якості. Але, де він знаходиться, я вам не скажу ...».

Більш детальну інформацію, щодо думки чернігівських істориків стосовно пам’ятників на Алеї Героїв у матеріалі «Чернігівські історики пропонують перенести пам’ятники з Алеї Героїв до музею»