Чернігівські депутати ініціюють проведення громадських слухань щодо подальної долі пам’ятників на Алеї героїв | Події і коментарі

Чернігівські депутати ініціюють проведення громадських слухань щодо подальної долі пам’ятників на Алеї героїв

У Чернігові найближчим часом мають відбутися громадські слухання на тему: «Про подальше місцезнаходження погрудь, які встановлені у місті Чернігові на Алеї Героїв».

Громадські слухання пропонується провести 5 березня 2015 року з 18 до 21 години у Міському палаці культури.

Відповідну заяву підписали 17 депутатів міської ради, ініціювала збір підписів фракція ВО «Батьківщина». Повідомляє сайт «Високий вал»

 За словами депутата міської ради В'ячеслава Лебедя, причиною проведення цих слухань стала напружена соціальна дискусія навколо погрудь, які встановлені у місті Чернігові на Алеї Героїв.

 «Долю пам’ятників на Алеї Героїв, - потрібно вирішувати згідно із законом, тому що буває так, що найсвітліші устремління можуть призвести до небажаних наслідків. Розуміючи зростаючу соціальну напругу та певні спекуляції навколо цього питання ми з’ясували, що пам’ятками державного чи місцевого значення є лише об’єкти включені до «Державного реєстру нерухомих пам'яток України».

Як пам’ятка місцевого значення в цьому реєстрі обліковується «Могила керівника партизанського з’єднання М.М. Попудренка», але погрудь, які встановлені на Алеї Героїв там нема. Відповідно, доля погрудь має вирішуватися не в Києві чи облдержадміністрації, а в міській раді, - прокоментував В’ячеслав Лебідь.

Обранець додав, що згідно зі статутом територіальної громади міста Чернігова спорудження (створення) і демонтаж пам’ятників (монументів) місцевого значення на території міста Чернігова проводиться залежно від суспільної значимості питання після громадського обговорення та розгляду на громадських слуханнях, загальних зборах громадян за місцем проживання або проведення місцевих референдумів відповідно до чинного законодавства.

Відповідно висновок один - потрібно провести громадські слухання і вже за їх підсумках сесія міської ради має ухвалити рішення.

Нагадаємо, радикально налаштована молодь Чернігова   9 лютого  знесли два бюсти з Алеї Героїв. А саме погруддя Володимиру Антонову-Овсієнку та Миколі Подвойському.

 За словами оганізаторів, знесення двох погрудь було попередженням для міської влади, аби та прийняла рішення про цивільний демонтаж пам’ятників на Алеї Героїв.

Як повідомлялося, що під час Народного Віче у День пам’яті Героїв Крут, радикальна молодь Чернігівщини дала місцевій владі тиждень на цивілізований демонтаж пам’ятників. Чернігівські історики підтримали молодиків. Проти демонтажу пам’ятників висловилися лише ветеранські організації Чернігівщини,назвавши це "фашизмом".

Додамо, що міський голова Олександр Соколов зазначав, що дане питання взагалі має вирішуватися Кабінетом Міністрів або Облдержадміністрацією. Водночас, на офіційному сайті міської ради розпочали опитування громади, щодо питання Алеї героїв.