В’язні Чернігівщини не голосуватимуть
Чимало запитань у виборців виникає напередодні голосування. Що робити, якщо запрошення не прийшло або у ньому помилки? Куди ж звертатися? А що робити, якщо ви потрапили до лікарні і у день виборів не зможете прийти на дільницю? Якщо ви фізично обмежені в русі чи пересуваєтесь лише на візку, то як проголосуєте? Чи може ви переселенець з Криму чи Донбасу і не знаєте, чи маєте право голосувати на місцевих виборах? Відповіді на ці питання шукали журналісти "Сівер-центр".
25 жовтня 2015 року на Чернігівщині відбудуться чергові місцеві вибори. Кожен виборець з 12 жовтня у приміщенні ДВК може ознайомитися з попереднім списком виборців та перевірити правильність внесених до нього відомостей. А іменне запрошення на вибори повинно бути доставлено на вашу адресу до 14 жовтня включно.
Для користувачів мережі Інтернет доступний «Особистий кабінет виборця», розміщений на сайті Державного реєстру виборців. Тут ви можете надіслати електронний запит для перевірки вашого включення до цього Реєстру. Відповідь – наступного дня.
Якщо вас немає в списку або є неточності, обов’язково зверніться до ДВК або Держреєстру виборців до 19 жовтня.
Військовослужбовці голосуватимуть з паспортом за місцем реєстрації на звичайній виборчій дільниці. З військовим білетом висловити своє волевиявлення вони не зможуть.
На цих місцевих виборах право на тимчасову зміну місця голосування відсутнє. Переселенці зможуть проголосувати лише у разі, якщо змінять місце проживання (реєстрацію) на фактичне та матимуть офіційний статус.
А от хто взагалі не зможе взяти участь у місцевих виборах – це в’язні. Виборчих дільниць при місцях позбавлення волі не буде.
Взяти участь у виборах люди, обмежені у пересуванні, зможуть у себе вдома. Для реалізації цього права у них має бути довідка з медичного закладу, що підтверджує це право.
Якщо виборець має постійну нездатність пересуватися самостійно, але бажає проголосувати на своїй виборчій дільниці, то він має повідомити про це ДВК не пізніше 12-ї години 24 жовтня.
Відповідно до законодавства, виборчі дільниці повинні бути пристосовані для людей з обмеженими фізичними можливостями: має бути одна кабіна спеціального розміру та пандуси для інвалідних візків. Та для реалізації цієї вимоги є декілька «але».
Хвороба не стане на заваді вашому бажанню проголосувати. Люди, які на момент голосування перебуватимуть на стаціонарному лікуванні, зможуть реалізувати своє виборче право на спеціальних дільницях в медичних закладах. Для цього треба звернутися із відповідною заявою до 19 жовтня до ДВК.
І найважливіше — для участі у голосуванні кожен виборець обов’язково повинен мати з собою паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України. Якщо в результаті дії законодавства про декомунізацію вашу вулицю перейменували, через що виникла розбіжність в списку виборців та паспорті, не хвилюйтеся – проголосувати зможете.