Who is ху..? У новообраній міській раді | Події і коментарі

Who is ху..? У новообраній міській раді

Перша сесія Чернігівської міської ради пройде вже через тиждень. На звичних місцях ми не побачимо старих депутатів, що робили обличчя ради попереднього скликання.

Лише 10 з 50 депутатів минулого скликання знову отримали мандат народної довіри. Склад ради скорочено до 42 обранців. Для переважної більшості це перші кроки в політиці.

Саме на плечі цих 42 депутатів покладена доля міста у найближчі роки.

"Наш край"

До старої гвардії "Нашого краю" можна віднести колишнього міського голову Олександра Соколова, його заступника і начальника фін.управління Віктора Бистрова, перевізника Сергія Вакуленка, що був депутатом минулого скликання, обираючись від партії "Сильна Україна", а також ректора ЧНПУ ім.. Т.Г. Шевченка Миколу Носка.

Слід зауважити, що Микола Носко обирався до міської ради минулого скликання від "Партії регіонів", а під час проміжних виборів по 205 округу був довіреною особою кандидата від БПП "Солідарність" Сергія Березенка.

Компанію Вакуленку у міськраді складе його колега по підприємству, генеральний директор ПАТ "Чернігівавтосервіс" Володимир Козир.

Ще один перевізник Володимир Коваленко також став депутатом міськради. Наразі, Коваленко є приватним підприємцем, проте раніше він фігурував, як співзасновник ПП "ДРУЖБА ЛЮКС АВТОТРАНС"(маршрутки на Київ від ТЦ "Мегацентр").

Будівельний бізнес у команді Соколова представляють: Ігор Желадак – директор ТОВ "Фірма "МЖК-сервіс"(ремонт басейну "Авангард", Обласної дитячої лікарні, ЧОД АППБ "Аваль"), та Максим Черненок – ТОВ "Денар-люкс", відома будівництвом малоповерхових будинків на березі р. Стрижень(район вул. К. Єськова).

Ще один новобраний депутат-підприємець Богдан Ткаченко займається меблевим бізнесом та є власником приватного підприємства "Фірма "Гамма". Крім того, Ткаченко є президентом федерації дворового футболу 8х8. Ткаченка називають людиною наближеною до колишнього депутата міськради Андрій Кужельного, котрий є одним із спонсорів федерації дворового футболу.

Богдан Ткаченко

Один з найвищих відсотків голосів виборців отримала Наталія Хольченкова, дружина директора комунального підприємства  "Центральний парк культури і відпочинку" Володимира Хольченкова. На сайті ЦВК вказано, що Наталія Хольченкова працює викладачем ЧНПУ ім.. Т.Г. Шевченка, крім того, вона очолює школу сучасного танцю "Альянс".

Жіночу частину "Нашого краю", окрім Наталії Хольченкової представляють: Головний лікар Дитячої поліклініки №2 Ганна Якубова та учитель-методист Гімназії №31 Вікторія Овчаренко.

"Блок Петро Порошенка "Солідарність"

Найбільший відсоток на своєму окрузі, серед представників команди Владислава Атрошенка, здобув його багаторічний соратник, заступник керівника апарату Чернігівської ОДА Василь Білогура.  До міської ради попереднього скликання Білогура обирався за списками партії "Фронт змін".

Ще одним депутатом, що обрався на другий термін став Олександр Тарасовець, котрий раніше балотувався від ВО "Батьківщини". До списку БПП Тарасовець був включений, за квотою "Народного фронту".

Слід відзначити, що Олександр єдиний з сім'ї Тарасовців(група "Полікомбанк") хто став цього разу депутатом. Його батько Микола Тарасовець не пройшов до обласної ради, а брат Юрій, цього разу не балотувався. Юрію потрапити до списку БПП не допомогла навіть квота УДАРу, головою обласної організації якого він був. Ймовірно, це пов'язано з його участю у виборах по 205 округу, де балотувався також представник президентської сили Сергій Березенко.

Підприємець В'ячеслав Летута, обраний від БПП, є засновником приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "Платінум". Підприємство займається продажем кухонних мийок. Тривалий час працював у фірмі «Вена».

Методист відділу інклюзивного навчання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К.Д.Ушинського Регіна Гусак, більш відома загалу своєю громадською діяльністю. Вона є головою правління міської молодіжної громадської організації «Міський молодіжний центр «Жменя» та входить до громадської ради при Чернігівській ОДА.

Останнім місцем роботи Романа Старікова, одного з керівників мерської кампанії Владислава Атрошенка , було ТОВ "Таурус-Авто", де він обіймав посаду директора. Що стосується політичної діяльності, то свого часу Старіков був членом ради Чернігівської обласної організації «Фронту Змін».

Інна Левченко працює вчителем трудового навчання у школі №1. Ще одна вчителька, Наталія Малець, що працює у 10 школі, стане депутатом завдяки тому, що Владислав Атрошенко, став міським головою і виборчий список посунувся на одне місце вперед.

Відомий український біатлоніст Андрій Дериземля увійшов до складу команди Атрошенка не так давно. Свою політичну кар’єру Дериземля почав під патронатом Валерія Дубіля, балотуючись по 205 округу на останніх парламентських виборах.

Андрій Дериземля 

Підприємець Сергій Воробйов є власником магазину "Адреналін" та радником Голови ОДА Валерія Куліча з питань волонтерства.

ВО "Батьківщина"

Очолював список ВО "Батьківщина" колишній заступник міського голови Чернігова Микола Миргородський. До роботи у міськраді Миргородський  працював помічником народного депутата Валерія Дубіля. На посаді заступника міського голови відзначився скандалом навколо рішення, щодо підвищення тарифів в громадському транспорті, яке було прийняте на таємному засіданні виконкому.

Микола Миргородський

Слід відзначити, що порівняно з іншими партіями ВО "Батьківщина" представлена вже досвідченими депутатами. Четверо з семи обранців були депутатами минулого скликання, а якщо врахувати роботу Миргородського у міськраді, то "новеньких" від "Батьківщини" обрано лише двоє: тимчасово непрацюючий Григорій Федорець, що раніше займався підприємницькою діяльністю у сфері роздрібної торгівлі, та Віктор Акименко директор представництва румунської компанії  "T.T.D. Timber", що працює у сфері деревообробки.

Серед вже відомих прізвищ медики: Ірина Любухіна - дільничний терапевт міської лікарні №2, та Лариса Кадіна – завідувач відділеня міської лікарні №4.

Також мандат отримали  заступник голови Деснянської районної у м. Чернігові ради Олександр Антонов, та директор ПП "Партнер-2000" (оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами) Іван Бакшун.

Об'єднання "Самопоміч"

Лідер списку "Самопомочі" Ольга Хоніч  власниця та директор агенції «Майстерня гарного відпочинку», керівник чернігівського осередку «Об’єднання «Самопоміч». Помічник народного депутата України Анни Романової.

Олександр Тимошенко працює Чернігівській філії ПАТ "Укртелеком" електромеханіком станційного устаткування електрозв’язку.

Не ставши міським головою, Володимир Зуб все ж здобув мандат депутата міськради. Втім, судячи з усього він продовжить очолювати Управління охорони здоров’я Львівської міської ради. Наскільки часто з'являтиметься Зуб у Чернігові після виборів покаже час.

Одразу два новообраних депутати мають у своїй біографії дотичність до групи "Вена":

Вадим Соколюк у 2010 році обіймав посаду юрисконсульта в ЧМГО “Громадська думка”, котру очолювала нинішній нардеп від "Самопомочі" Анна Романова, та балотувався до Чернігівської міської ради від партії "Громадянська солідарність", список якої очолювала Романова.  Також працював у компанії ТОВ "Фірма "ВЕНА". Наразі працює юрисконсультом ТОВ "ЛОКАЛ".

Андрій Заїка – проектний менеджер ТОВ «Смена» (зареєстровано за адресою гіпермаркету «Вена»). Раніше працював помічником керівника відділу «Побутові агрегати» ТОВ «Севенсістем»(Центр комплектації будівництва гіпермаркету «Вена»).

"ДемАльянс"

Першим номером списку "ДемАльянсу" прогнозовано йшов заступник голови партії Ігор Андрійченко. Майже весь останній рік Андрійченко провів у лавах Збройних сил України, як мобілізований. З 2011 року по теперішній час займається підприємницькою діяльністю.

Ігор Андрійченко

Секретар обласного осередку "ДемАльянсу" Ярослав Ковтун наразі тимчасово не працює.

Віктор Тарасов - виконавчий директор громадської організації "Чернігівський громадський комітет захисту прав людини".

"Опозиційний блок"

Найвідданіший "регіонал" Чернігова Олег Шеремет був одним із небагатьох хто не зрадив партії після перемоги Революції  Гідності. Шеремет балотувався від Партії регіонів ще в далекому 2006 році, у раді минулого скликання тривалий час обіймав посаду секретаря міськради. Наразі Шеремет працює професором кафедри кримінального права Інституту права імені. В.Сташиса КПУ м.Запоріжжя.

Олег Шеремет

Місце Людмили Лугиної скоріш за все займе четвертий у рейтингу ОпоБлоку Павло Вовк, начальник юридичного відділу Чернігівської міської ради. Такі розмови ширяться вже давно. За наявною інформацією Вовк вже навіть написав відповідну заяву.

Кандидат у мери від ОпоБлоку Світлана Живенко стане третім представником партії у міськраді. Живенко очолює будівельну компанію «СВ надійний партнер».

"Радикальна партія Олега Ляшка"

Місце лідера списку радикалів Дмитра Блауша вже точно займе волонтер, директор ТОВ "Аксіос Сівер" Ірина Березинець. Вона стане третім представником 42-ого округу у Чернігівській міській раді, разом з Романом Старіковим та Ярославом Ковтуном(такі особливості діючого закону про вибори).

Прізвище директора приватного підприємства "Андріатіка" Наталії Осіковської більше відоме чернігівському загалу завдяки сімейному бізнесу Осіковських – пивоварні "Bierwelle" та мережі закладів харчування("Хряк", "Robata", "Buddka Bar").

З іменем Наталії Осіковської пов'язаний скандал довкола будівництва автозаправки на Бобровиці.  До міської ради минулого скликання Осіковська обиралась за списками партії "Фронт змін".

Одним з фігурантів скандалу навколо будівництва завправки на Бобровиці називали колишнього колегу Осіковської по "Фронту змін", а на останніх виборах кандидата від "Опозиційного блоку" Павла Гармаша. Втім, прямих підтверджень цьому не було.

Наразі третього депутата від "Радикальної партії" Жанну Шерстюк, теж кулуарно повязують з Павлом Гармашем, а точніше називають його юристом. Знову ж, прямих підтверджень  цьому немає. Втім, громадська організація Шерстюк "Єднаймо громаду!"(представником якої вона є в громадській раді при ОДА), зареєстрована за тією ж адресою, що і ТОВ "Преторій- Буд", директором якого є Гармаш. Раніше за цією адресою розташовувався магазин Смак, що належав сім'ї Гармашів.

Жанна Шерстюк

***

Очевидно, що це не є остаточний склад Чернігівської міської ради. Хтось з депутатів відмовиться від мандату пішовши у виконавчі органи влади, когось можуть мотивувати скласти мандат ті, хто йдуть наступними на "вхід" до ради, чиєсь зняття через рік(відповідно до закону) може ініціювати партійне керівництво.

Але більшість з цих людей залишиться, і саме вони на наступні мінімум два роки встановлюватимуть правила гри у місті. Громада зробила свій вибір, наступний хід за обранцями.