Під час прийняття протоколів ОПОРА фіксувала масові порушення на ОВК №206 | Події і коментарі

Під час прийняття протоколів ОПОРА фіксувала масові порушення на ОВК №206

Спостерігачі ОПОРИ фіксують масові порушення законодавства з боку представників дільничних виборчих комісій, які привезли протоколи для передачі до ОВК №206. Неналежне пакування документації, переписування в приміщенні ОВК, перепакування протоколів – найпоширеніші порушення.

На відео спостерігачі ОПОРИ зафіксували порушення процедури пакування виборчих документів, заповнення протоколів з боку цілої низки дільничних виборчих комісій. Наприклад, дільниці № 740845 (с. Зайці, Чернігівський р-н) - незапакована документація, внесення відомостей до протоколу, № 740864 (с. Селянська Слобода, Чернігівський р-н) - незапакована документація, № 740838 (с. Брусилів, Чернігівський р-н) - неналежне пакування протоколів про підрахунок голосів, № 740648 (вул. Святомиколаївська, 43, смт Ріпки) - незапаковані протоколи, № 740831 (с. Ягідне, Чернігівський р-н) – пакування документів в залі засідань, № 740835 (с. Киїнка, Чернігівський р-н) - пакування в залі засідань, № 740889 (с. Антоновичі, Чернігівський р-н) - перепаковування документації на подвір’ї районної державної адміністрації, № 740842 (с. Кувечичі, Чернігівський р-н) - протоколи без пакетів, другий примірник незапакований, голова комісії з пакетом відсутня, № 740857 (с. Підгірне, Чернігівський р-н) - незапакований пакет,  № 740886 (с. Клочків, Чернігівський р-н) - переписують протокол в приміщенні ОВК.

Умови для роботи як дільничних виборчих комісій, так і спостерігачів і журналістів в приміщенні ОВК №206 вкрай незадовільні. Людей багато, в приміщенні душно. Одна із голів ДВК втратила свідомість і їй викликали швидку. Між присутніми в приміщенні людьми періодично виникають сутички та сварки з різних причин. Члени ДВК вже практично не реагують на зауваження спостерігачів щодо порушення виборчого законодавства, або реагують вкрай агресивно, вимагаючи не фіксувати на відео їх порушення.

ОПОРА продовжує стежити за встановленням результатів голосування.