У Чернігові презентували проект «Креативна Європа» | Події і коментарі

У Чернігові презентували проект «Креативна Європа»

Інформаційний центр ЄС Чернігівського національного технологічного університету став ініціатором презентації “Можливості програми “Креативна Європа” для культурних та креативних індустрій Чернігова”.

Сергій Шкарлет, ректор ЧНТУ: «Вся Україна йде в Європу. Особливо для нас, для нашої молоді це важливо. Донести ті перспективи, ті позитивні риси європейського життя, внести певні ознаки європейського життя, взяти найкраще – ту креативність, те вимоги законодавчі, ті перспективи і стандарти життя, які пропонує ЄС».

Культурний, креативний та аудіовізуальний сектори підтримки. Проект складається із двох підпрограм, можливості яких надзвичайно широкі.

Юлія Федів, керівник Національного бюро “Креативна Європа в Україні”: «Це можна подаватися на художні переклади, перекладати європейську літературу українською і навпаки. Бажано англійською, німецькою, французькою, іспанською. Також можна, знаходячи від 2 до 5 партнерів в країнах – учасниках програми, створювати спільні проекти тривалістю 2-3роки. Наприклад, на спільні театральні постановки, проведення літературних, кіно, музичних фестивалів. Тобто все, що  ви розумієте під поняття «культура» підпадає під проект культурної співпраці».

Згенеровані ідеї підтримуватимуться за умови відповідності вимогам програми.

Юлія Федів: «Ваші  проекти мають сприяти тому, щоб якомога більше українців, особливо зараз в контексті безвізового режиму, подорожували. Саме творчі діячі – літератори, письменники,  театрали, музиканти щоб вони мали можливість поїхати і виступити на європейських сценах».

Серед учасників презентації як новачки, так і досвідчені «зубри» грантодавства.

Ганна Гайдай, голова ГО «Чернігів Європейський»: «Чудово починати з волонтерства.  Як на мене, ми живемо в чудовий час, коли волонтерство престижно, корисно і всіма підтримується.  Тобто дуже багато є можливостей. Тобто починати треба волонтером, а потім ставати членом громадської організації це все реально».

Реальними можуть стати і проекти, мінімальна вартість яких починається з декількох сотень тисяч євро. Головне мати ідею та однодумців – підтримка в реалізації гарантована.

Відео Сівер-центр