Що може загальмувати реконструкцію стометрівки?
Після зняття асфальтового покриття та верхнього шару ґрунту на стометрівці, стало зрозуміло, потрібні термінові заходи, щоб реконструкція бульвару не затягнулася.
В проекті реконструкції алеї від проспекту Перемоги до Красної площі затвердженого 22 травня його розробники не врахували, що під асфальтом є кілька шарова цегляна кладка, а щоб її зняти потрібні і додаткові кошти, і додатковий час.
Хоча розробку проекту почали ще на весні і замовники зробили все можливе аби якомога швидше запустити його в роботу. Але через довгі процедури торгів, роботу з реконструкції можуть відкладатися. Проблеми з тендерами вже не одноразово робили ведмежу послугу чернігівцям: то місто довгий час не могло отримати вже замовлені тролейбуси, то вулиця Мазепи залишилася на зиму без асфальтового покриття з тих же причин.
Роботу в сквері необхідно завершити до осені і настання негоди.
Підготовчі роботи із вирівнювання центральної доріжки та зрізання своєрідного горба на ділянці від вулиці Коцюбинського до площі, передбачають не лише зрізання верхнього шару грунту, а тепер вже й розбирання шарів цегли. Також потрібно врахувати – час на роботу археологів.
В’ячеслав Почеп, начальник управління капітального будівництва міської ради: «Ми розкрили асфальтове покриття, там від 40 до 50 см лежить цегли і цю цеглу нам треба зараз зняти, тому що під нею може бути нашарування якихось археологічних досліджень. Ми попередили археологів, що ми будемо робити цю роботу. Нам дали дозвіл і ми під їх наглядом проводимо всі ці роботи».
На ці роботи отримані відповідні дозволи.
Але основна частина робіт – укладання бруківки та облаштування газонів, залежить від сезону.
Поки йдуть підготовчі роботи, проектувальник має переробити проект. В управлінні капітального будівництва нову вартість робіт оцінюють майже в 6,5 мільйонів гривень. Поки триватиме експертиза, на «ProZzoro» йтимуть торги. 21 робочий день триватиме подача заявок від ймовірних виконавців робіт, 3 липня має бути визначений виконавець. Щоб підписати із ним договір, треба ще 10 робочих днів. В цей же час, ті компанії, що програли тендер, можуть оскаржити результат торгів. Якщо буде оскарження, знадобиться ще 2 тижні, аби Антимонопольний комітет розглянув скаргу. За умови несприятливого розв’язання проблеми, оголошуються нові торги. І початок робіт може припасти на вересень.
А проведені підготовчі роботи, дозволяють вкластися в строки виконання реконструкції. І до Дня міста, сподіваються будівельники, сквер виглядатиме святково і чернігівці зможуть пройти до Красної площі не обходячи розриті доріжки.
Сюжет телеканалу "Дитинець"