В "Десні" триває ремонт | Події і коментарі

В "Десні" триває ремонт

У 169-му навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ, так званій «Десні», звідки солдати-контрактники розповідали про нестерпні умови проживання, ситуація нарешті зрушила з мертвої точки. Держава таки виділили армійцям кошти на приведення до ладу одного з найбільших у Сухопутних військах центрів підготовки військовослужбовців.

Віталій Мурашко, т.в.о. заступника начальника 169-го навчального центру СВ ЗСУ: «В 16-му році значних коштів не надходило в навчальний центр, порівняно з 17-м роком. А в 2017 році оце останні два-три місяці прийшло значне фінансування на ремонтні роботи, на капітальний, поточний ремонт. На капітальний ремонт зараз підписаний розподіл — виділено близько 24 мільйонів гривень».

Гроші у «Десну» полилися після розробки її командуванням «дорожньої карти» розвитку навчального центру, де відновлювальні плани розписані до 2020 року. Вже кілька місяців працюють ремонтні бригади. Почали роботу з головного — казарменного фонду.

Тетяна Коваленко, інженер Остерської квартирно-експлуатаційної частини: «Ми ремонтуємо десять казарм для особового складу, кухня-їдальня, навчальний корпус у військовому містечку та навчальний корпус на полігоні для снайперів».

Міняють санвузли, вікна, підлогу. Ремонтні роботи на різних стадіях — в деяких казармах військові вже живуть, а десь закінчують прибирання перед новосіллям.

Олександр Стрижко, заступник командира навчального зенітно-ракетного артилерійського полку: «Особовий склад своїми очима бачить, що відбулися позитивні зміни, зроблені ремонти в казармах, тому і рівень виконання свого обов’язку службового на рівень став вищий».

Втім, ремонтувати взялися не лише казарми. Реконструкція відбувається і в їдальнях. Одна з них вже повністю переобладнана сучасним приладдям. В другій також стартували роботи.

Віталій Мурашко, т.в.о. заступника начальника 169-го навчального центру СВ ЗСУ: «Це солдатська їдальня механізованого полка, так звана «піхота», зроблено торік  капітальний ремонт даху, проведено утеплення фасаду, вікна були зроблені капітально. В цьому році виділено кошти — 3.5 мільйони на продовження ремонтних робіт, а також чекаємо шість з половиною мільйонів на закупку обладнання. Якщо це все буде профінансовано, десь в 10-му місяці роботи будуть завершені».

Тож, вже восени ця їдальня зможе приймати близько двох з половиною тисяч осіб, а ремонтники перейдуть на інші об’єкти.

Відео Сівер-центр