У Чернігові вшанували військових капеланів | Події і коментарі

У Чернігові вшанували військових капеланів

30 вересня на Красній площі Чернігова пройшло вшанування військових капеланів області, які відбулися під гаслом «З вірою, надією, любов'ю». Від облдержадміністрації в церемонії взяв участь директор Департаменту цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Болдирєв, а від керівництва Чернігова - заступник міського голови-керуючий справами міськвиконкому Сергій Фесенко.

Заходи що пройшли цієї суботи в Кіно-культурному мистецькому центрі з патріотичного виховання (колишній кінотеатр ім. М.Щорса), були насиченими. Вони розпочалися з відвідування виставки «Блок-пост пам'яті» Павла Нетьосова, експонати якої розмістилися у Блакитній залі Центру. А потім учасники церемонії перейшли на Красну площу, де разом із керівництвом області та міста, громадськістю схилили голови перед меморіальними стелами мужніх воїнів-земляків, загиблих за незалежність Української держави.

Капелани Придесення на чолі з архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм відправили Літію. По завершені молитовного дійства учасники заходу поклали квіти до меморіальних стел полеглим за волю і свободу України. Церемонію заходу супроводжував духовий оркестр військово-музичного центру Сухопутних військ ЗСУ.

А далі учасники заходу перейшли до приміщення вищезгаданого Центру на офіційну частину, яку із вступного слова розпочав керуючий Чернігівською єпархією Української Православної церкви Київського Патріархату архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій. Після відкриття урочистостей, владика передав слово для виступу голові обласної ради Ігорю Вдовенку.

Звертаючись до присутніх у залі, очільник обласної публічної влади від імені депутатського корпусу обласної ради щиро подякував капеланам Чернігівщини за те, що вірою і правдою, за велінням серця і Божого благословення, вирішили служити в ім'я і на вірність народу України.

- З початком агресії на сході нашої держави, ви як справжні миротворці і патріоти, не вагаючись пішли на фронт, аби пліч-о-пліч із нашими воїнами на передовій, словом Божим, пастирською і волонтерською допомогою підтримати високий дух захисників рідної батьківської землі. Ваша духовна підтримка робить наших воїнів сильнішими, а віру у справедливість збройної боротьби та безумовну перемогу – непохитною, - зазначив спікер.

За словами промовця, капелани, перебуваючи в зоні ризику, на межі життя та смерті, відкрили для українських воїнів свою дорогу до Бога, закріпили у їх свідомості тверде переконання у тому, що захист Батьківщини – це Божий промисел і шлях до повного визволення окупованих територій від ворога.

Керівник також зазначив, що відповідно до Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах України, військові священики належать до духовного персоналу збройних підрозділів, але відповідно до норм міжнародного гуманітарного права вони не можуть застосовувати зброю. Проте, головна зброя військових капеланів України – це слово Боже, яким вони надихають наших воїнів на перемогу і на те, щоб кожен із них повернувся додому живим та неушкодженим.

Від імені обласної ради та Сіверської громади Ігор Вдовенко висловив щиру вдячність чернігівським капеланам, які служать Богу і Вітчизні на передовій в ім'я незалежності і територіальної цілісності України.

На завершення свого виступу керівник побажав всім учасникам заходу «З вірою, надією, любов'ю» високого Господнього благословення, міцного козацького здоров'я, благополуччя в родинах і парафіях, миру, щастя і добробуту на довгі і світлі роки, а також за вагомий особистий внесок у розвиток духовності, активну волонтерську діяльність, гуманітарну допомогу Збройним Силам України нагородив почесними грамотами та нагрудними відзнаками обласної ради: Олега Сіренка, митрофорного протоієрея, настоятеля церкви Михаїла і Федора у місті Чернігові Української Православної Церкви Київського Патріархату; Ярослава Гику, протоієрея, настоятеля Вознесенської церкви у селищі Козелець Української Православної Церкви Київського Патріархату та Олександра Шкурмата, протоієрея, настоятеля церкви Архістратига Михаїла у місті Остер Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Також капелани отримали відомчі відзнаки від обласної держадміністрації, Чернігвської міської ради, управління оперативного командування «Північ»...

Цього ж дня в кіно-культурному Центрі відзначили і кращих волонтерів із окремих районів області. А спільним подарунком для учасників заходу «З вірою, надією, любов'ю» був концерт місцевих майстрів мистецтв.