Як працює біометричний контроль на найбільшому на Чернігівщині пункті пропуску | Події і коментарі

Як працює біометричний контроль на найбільшому на Чернігівщині пункті пропуску

На велосипеді, пішки, на фурі чи на сімейному мінівені – байдуже, на чому потрапляють до України громадяни Росії, Еритреї чи інших країн. Але тепер вони мають залишити на кордоні свої «пальчики».

З 1 січня в українських прикордонних пунктах пропуску почали фіксувати біометричні дані іноземців — знімати відбитки пальців. В чорнило не бруднять – все по-сучасному, через електронний сканер.

До переліку країн біометричного контролю, крім більшості африканських, потрапили азійські – Північна Корея, Афганістан, Таджикистан і Киргизстан. Всього – 70 країн.

Сусідня Білорусь до «пальчикового» списку не потрапила, на відміну від Росії. До відділу прикордонної служби Добрянка входять 4 пункти пропуску. За три дні нового року з жодного з них росіяни назад не розвертались.

В Чернігівському прикордонному загоні запевняють – жодних незручностей чи зайвого часу. Поки перевіряється паспорт, 5 пальців правої руки сканують на рідері. У поїздах вони менші, тому сканують 2 великі пальці.

Пальці скануватимуться і при всіх наступних в’їздах – це вже буде контроль відбитків: прикордонники перевірятимуть дійсність документів і чи не порушував іноземець правил перебування в Україні. Нововведення має не тільки посилити державну безпеку, а й спростити систему прикордонного контролю.

Відео Сівер-центр