Двох військових з Чернігівщині засуджено за хабарництво | Події і коментарі

Двох військових з Чернігівщині засуджено за хабарництво

Колегією суддів апеляційного суду Чернігівської області 13.03.2018 залишено без змін вирок Деснянського районного суду, яким у травні 2017 року двох службових осіб військової частини визнано винуватими у закінченому замаху на одержання неправомірної вигоди та пособництві в цьому (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 368 КК України, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 368  КК України).

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Незважаючи на невизнання засудженими своєї вини у вчиненні інкримінованих корупційних злочинів, у судовому засіданні прокурором доведено, що заступник командира однієї з військових частин за пособництва юрисконсульта вимагав та отримав у мешканця обласного центру 10 тис. грн. неправомірної вигоди за прийняття рішення про закупівлю будматеріалів для військової частини у визначеного господарюючого суб’єкта.

Вироком суду колишнього заступника начальника військової частини засуджено до штрафу в розмірі 20,4 тис.грн. з позбавленням права на 1,5 роки обіймати посади в Збройних Силах України, органах влади та місцевого самоврядування; юрисконсульта військової частини – за пособництво в одержанні неправомірної вигоди засуджено до штрафу в розмірі 17 тис. грн. з позбавленням права на 1 рік обіймати посади в Збройних Силах України, органах влади та місцевого самоврядування.

Під час розгляду справи прокурор переконав колегію суддів про безпідставність доводів, викладених у апеляційних скаргах засуджених, дотримання під час слідства вимог кримінального процесуального закону та призначення справедливого покарання.

Апеляційний суд погодився з позицією прокурора про обґрунтованість вироку суду першої інстанції та ухвалив рішення про залишення скарг обвинувачених без задоволення, а призначене покарання – без змін.

Вирок суду набрав законної сили.