"Золотий берег" вже майже затопило - управління ЖКГ | Події і коментарі

"Золотий берег" вже майже затопило - управління ЖКГ

Станом на ранок 10 квітня рівень води в Десні біля Чернігова складав 482 см. До рівня, коли вода може вийти на міський пляж «Золотий Берег», лишилося близько 70 см.

Про це повідомляє Управління ЖКГ на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Повінь – природне лихо, що входить до переліку форс-мажорних ситуацій, наслідки яких складно передбачити, і які не входять до гарантійних зобов`язань навіть страхових компаній. Звичайно, реконструкція міського пляжу проводилася з врахуванням можливості підтоплення цієї зони. Однак, не стільки вода може нести загрозу, скільки течія",- йдеться у повідомленні.

Зазначається, що якщо вода знаходитиметься на 50 см вище рівня підтоплення пляжу, то значної шкоди це не завдасть. Але при більшому рівні води вже може утворюватися течія, з якою може приплисти не тільки сміття, а й навіть стовбури дерев. Щодо піску на пляжі, то його у будь-якому разі планувалося додавати та поновлювати.

В Управлінні зазначають, що наразі неможливо точно спрогнозувати конкретний сценарій перебігу подій і, відповідно, передбачити відновні роботи. Рівень води в Десні біля Чернігова за минулу добу піднявся на 14 см, біля Новгорода-Сіверського – на 6-8 см, а біля с. Розльоти Коропського району навіть стабільно зменшується на 1 см щодоби.