Роману Шупелю, голові Ріпкинської районної ради, суд дав 136 гривень штрафу за непокору поліцейським | Події і коментарі

Роману Шупелю, голові Ріпкинської районної ради, суд дав 136 гривень штрафу за непокору поліцейським

20 червня Чернігівський районний суд розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності 36-річного Романа Шупеля, голови Ріпкинської районної ради.

22 квітня у Ріпках Шупель «...здійснив злісну непокору працівникам патрульної поліції при виконанні ними службових обов’язків, а саме не виконував законне розпорядження про припинення висловлювань нецензурною лексикою, шарпав працівника поліції, розмахував руками», — сказано у постанові суду. Крім того, висловлювався нецензурно в громадському місці, лаяв інспектора поліції. Тоді поліцейським вдалося вгамувати голову газовим балончиком. Склали на нього два протоколи: за злісну непокору та за дрібне хуліганство. Суворіша стаття поглинула м’якшу. 

Шупель визнав свою провину. Його оштрафували на 136 гривень — мінімум, який передбачає стаття за непокору (максимум — 255 гривень, або громадські роботи до 60 годин, або виправні роботи до двох місяців з відрахуванням 20 відсотків заробітку, або арешт до 15 діб).

З роботи голову райради ніхто не зніме. Посада виборна. Засідатиме постійна комісія районної ради з питань депутатської діяльності, регламенту та законності і правопорядку. Винесе попередження, яке не матиме ніяких наслідків (голова цієї комісії Павло Манько, той, у кого Роман Миколайович гуляв на весіллі напередодні конфлікту з правоохоронцями).

Торік Ріпкинський суд оштрафував Шупеля на 5100 гривень за порушення обмежень сумісництва, і теж було попередження. За регламентом ради, звільнити голову можна таємним голосуванням. Але за умови, що питання про відставку буде винесено на розгляд на вимогу не менше третини депутатського корпусу.