У Чернігові пошкодили ще 3 білборди Олександра Вілкула | Події і коментарі

У Чернігові пошкодили ще 3 білборди Олександра Вілкула

28 лютого у Чернігові спостерігачі ОПОРИ зафіксували 3 пошкоджені агітаційні білборди кандидата в Президенти Олександра Вілкула. Всі вони зафарбовані плямами блакитного, жовтого та чорного кольорів і знаходяться у різних мікрорайонах міста.

Перший – майже у центрі,  по проспекту Перемоги, навпроти видавництва «Деснянська правда». Ще два – біля пологового будинку по вулиці 1 Травня та на в’їзді до Чернігова по дорозі з Києва. Всі три рекламні щита мають вихідні дані і  не суперечать  Закону «Про вибори Президента України».

Довірена особа кандидата в Президенти України Олександра Вілкула у виборчому окрузі №205 Світлана Живенко прокоментувала ситуацію ОПОРІ:  «Ми знаємо про ці випадки, найближчим часом звернемось до поліції із заявою».


Згідно з чинним законодавством такі дії можуть бути кваліфіковані правоохоронними органами як хуліганство за ст. 296 Кримінального Кодексу України. 

На думку координаторки спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Чернігівській області Наталії Висіканець, псування агітаційних матеріалів кандидата у Президенти України може розцінюватися як перешкоджання діяльності суб’єкта виборчого процесу при виконанні своїх повноважень і каратися обмеженням чи позбавленням волі на строк від двох до п’яти років згідно з ч. 2 ст. 157 ККУ.  

Загалом на початок березня поліція в Чернігівській області отримала 89 повідомлень про порушення виборчого законодавства, за якими відкрито десять кримінальних проваджень.