Жильці обваленого гуртожитку на Попудренка отримають нові квартири
Нарешті питання аварійного гуртожитку на Попудренка, 16 в обласному центрі почало рухатися з місця. Принаймні відновлювати його точно не будуть. Людям натомість мають надати нове житло або грошову компенсацію. Поки що збирають підписи та проводять опитування власників та винаймачів, що саме вони хотіли б отримати.
Минуло більш ніж два роки, як в Чернігові обвалився сімейний гуртожиток на Попудренка, 16. Та й досі не вирішене питання з помешканням для людей. Їх порозселяли в гуртожитки навчальних закладів міста – і на тому все. Та ось з початком нового року жителів багатостраждального гуртожитку обнадіяли. В мерії вирішили, що їх старий будинок ніхто не буде відновлювати, натомість люди отримають компенсацію за свої зруйновані помешкання. Будуть це гроші чи нове житло – мають вирішити самі мешканці.
Цьогоріч зруйнований гуртожиток на Попудренка 16 (як, до речі, і гуртожиток на вулиці Текстильників, 23, який минулого літа під час зливи підтопило і всередині якого пішли тріщини) потрапив у міську програму обміну аварійного та застарілого житла, яку восени затвердив виконком Чернігівської міської ради. Обидві ці будівлі експертно-технічний центр визнав непридатними для проживання. Мешканці отримають нове житло, якщо зможуть одностайно домовитись із забудовником.
«Минулого року міською радою була затверджена програма сприяння забезпеченню новим житлом мешканців непридатного для проживання та застарілого житлового фонду міста Чернігова на 2019-2023 роки, – пояснює начальник управління квартирного обліку та приватизації житлового фонду міської ради Михайло Католик. – Житлові будівлі на Попудренка, 16 та Текстильників, 23 в цьому році потрапили під цю програму. Ми зустрічалися з жителями обох цих гуртожитків і, зважаючи на проблемність відновлення зруйнованого будинку і будинку, який руйнується і вже визнаний непридатним для життя, запропонували людям приєднатися до програми обміну аварійного та застарілого житла. Ніби всі мешканці погодилися. Наразі жителі проходять в міську раду, пишуть заяви, де відповідають на питання, яке житло вони хочуть отримати. Всього три варіанти відповіді: нове, повернутися до старого чи отримати грошову компенсацію. Адже для того, аби розпочати роботи, потрібна згода всіх жителів, власників чи квартировинаймачів. Тобто мешканці будинків мають одностайно домовитися із забудовником про умови відселення. По Попудренка, 16, згоду на участь в цій програмі (аби отримати нове житло, – Авт.) надали 90% жителів, по Текстильників, 23 – 100%.
Після того, як буде згода всіх людей, будуть проведені торги, і компанія-переможець будуватиме нове житло на місці старого. Компанія отримає землю, але повинна буде виділити житло мешканцям, або, якщо ті захочуть, компенсувати їм кошти за їх квадратні метри. Людям не потрібно буде платити жодних коштів».