Зведений бюджет-2018: як змінилися доходи та видатки | Події і коментарі

Зведений бюджет-2018: як змінилися доходи та видатки

В області минулого року до бюджетів усіх рівнів надійшло 14,1 мільярда гривень. Це майже на 11% більше, ніж у 2017 році. Зокрема доходи державної скарбниці склали 8,3 мільярда гривень, місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) — майже 5,8 мільярда (з них загального фонду — 5,3 мільярда).

Підсумки виконання місцевих бюджетів Чернігівщини за 2018 рік та основні завдання на поточний обговорили сьогодні учасники засідання колегії облдержадміністрації.

— Наше спільне завдання — забезпечити ефективне використання коштів як з державного, так і місцевих бюджетів. Пам’ятаймо: тільки за умови відповідального ставлення до використання фінансових ресурсів, співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування області можна вирішити супутні проблеми у бюджетній сфері. Адже мета у нас одна — добробут громадян. Саме на це й орієнтований План перспективного розвитку Чернігівщини на найближчі три роки, — зазначив голова Чернігівської ОДА Олександр Мисник.

Як доповів директор Департаменту фінансів ОДА Валерій Дудко, у порівнянні з 2017 роком обсяг доходів місцевих бюджетів у 2018-му виріс на 760,3 мільйона гривень (15,2%).

Також до зведеного бюджету області надійшло понад 9,1 мільярда гривень офіційних трансфертів з державної скарбниці.

Видатки зведеного бюджету

Порівняно з 2017 роком збільшилися на два мільярди гривень і склали 15 мільярдів. Зокрема на соціальний захист спрямовано 4,7 мільярда гривень, на освіту — 4,2 мільярда, на охорону здоров’я — 2,5 мільярда, на культуру і мистецтво — 410,6 мільйона, а також фізичну культуру і спорт — 119,1 мільйона.

Куди спрямували кошти місцеві бюджети?

Упродовж 2018 року із загального фонду місцевих бюджетів на оплату праці направлено 6,2 мільярда гривень. Питома вага зазначених видатків у бюджетах міст обласного значення, районів та ОТГ склала 65,8% їх загальної суми.

До речі, завдяки надходженню додаткових трансфертів з державного бюджету, перерозподілам освітньої субвенції та ефективному спрямуванню власних фінансових ресурсів, протермінованої заборгованості із оплати праці на початок 2019 року не допущено. Заробітна плата педагогічним та медичним працівникам виплачена в повному обсязі.

Загалом капітальні видатки місцевих бюджетів (за рахунок власних доходів цих бюджетів та субвенцій з держбюджету) склали понад 1,46 мільярда гривень. Це більше в порівнянні з 2017 роком на 107,2 мільйона.

Доходи та видатки ОТГ

Доходний ресурс бюджетів ОТГ у 2018 році склав понад 2,8 мільярда гривень, у тому числі власні доходи — 1,5 мільярда гривень, трансферти з інших бюджетів — 1,3 мільярда.

За рахунок цих коштів громади, зокрема, вирішували довготривалі проблемні питання у сфері розвитку інфраструктури відповідних територій та поліпшували матеріально-технічну базу установ комунальної власності.

Порівняно з 2017 роком власні доходи бюджетів об’єднаних громад зросли майже вдвічі (на 715,9 мільйона гривень). У тому числі в 21 ОТГ, переведеній на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом з 1 січня 2018 року, — на 612,4 мільйона гривень (втричі).

Видатки бюджетів ОТГ (2,7 мільярда гривень) зросли порівняно з видатками 2017 року (по відповідних бюджетах) на 1,4 мільярда.