«Азербайджанський» ремонт у Кіптях перенесли на наступний рік? | Події і коментарі

«Азербайджанський» ремонт у Кіптях перенесли на наступний рік?

Компанія «AzVirt» (Азербайджанська Республіка) виграла тендер на проведення капітального ремонту дороги Київ - Нові Яриловичі. Добрий шмат цієї дороги проходить через Чернігівську область. Ремонт обіцяли розпочати весною за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку.

— Наскільки мені відомо, ніяких глобальних ремонтів у нас цьогоріч не буде, — розчарував Володимир Ткаченко, селищний голова Нових Яриловичів. — Майже тиждень проводять ямковий ремонт від Ріпок до Яриловичів. Якби планували інший, то нащо тоді латати? Дорога у нас побита. Навіть не пам’ятаю, коли востаннє проводилися масштабні роботи. У минулому році робили дорогу біля самого пункту пропуску, села Скиток.

Якби до нас приїхали азербайджанці, були б раді. У нас і готель біля пункту пропуску є на 15 чи 20 місць. Чи повиходили б заміж наші дівчата, не знаю. Нам не так женихи, як дорога треба.

— І у нас поки все тихо, — каже Володимир Кучма, голова Кіптівської об’єднаної територіальної громади. — На сьогодні, 26 квітня, немає ніякого руху по цьому питанню. Весною виконали ямковий ремонт, і все.

— У Київ їздили давно, можливо, почали з того краю?

— Був нещодавно. І там нічого не бачив, ніяких змін. Схоже, ремонт цієї дороги не розпочався.

Тендер виграли азербайджанці. Що вони робили ще, не знаю. До нас ніхто не приїжджав: ні будівельники, ні проектувальники. Чекали, що роботи почнуться весною 2019 року. Тепер говорять: ремонт ділянки, що в нашій області, перенесли на наступний рік.

Наміри були, чув таке, щоб у першу чергу зробити в Кіптях розв’язку і рухатися в бік столиці. Але, мабуть, будуть іти з Києва на Кіпті.

Дорога біля нас не побита, відремонтована. Звичайно, не та, яку б хотілося. Знаєте, це як штани. Дивишся, ніби і нові, але на них багато латок. З іншого боку — джинси продають вже і з готовими дірками, — сміється.

— Якщо приїдуть дорожники, є де зупинитися?


— Азербайджанці будуть себе комфортно почувати в одному з готелів або у Вертіївці, або в Ніжині, або Козельці. На вулиці ніхто не залишиться.