Презентовано оновлений проект реконструкції Міського парку культури. Вартість робіт – 2 мільярди гривень | Події і коментарі

Презентовано оновлений проект реконструкції Міського парку культури. Вартість робіт – 2 мільярди гривень

Оновлений проект реконструкції міського парку культури і відпочинку Чернігова презентували сьогодні, 8 травня, на засіданні міської архітектурно-містобудівної ради.

Проект розробляло харківське архітектурне бюро «СітіДизайн». Його презентацію проводила Майя Поліванова.

Тож, оновлений проект реконструкції передбачає розподілення існуючої території міського парку культури і відпочинку на п’ять основних зон. Перша - вхідна група (від вулиці Шевченка), друга - тематичний парк атракціонів, третя - лісопарк, четверта - спортивний парк, п'ятий - набережна.

Як повідомляє видання 0462, парк атракціонів планується розбити на три частини: для сімейного відпочинку (безпосередньо атракціони), для маленьких діток і екстремальна частина для більш старших дітей.

Нинішні сходинки з верхньої частини Міського парку передбачено зробити у вигляді терас, а зону з фонтанами переробити під один великий «сухий фонтан», який можна закривати і перетворювати на майданчик для концертів та інших заходів.

Вінчати цю частину буде колесо огляду заввишки в 60 метрів. Поруч передбачений дитячий розважальний закритий комплекс, який буде працювати і взимку.

За колесом огляду почнеться спортивна частина, розміщена в зоні лісопарку: з футбольними полями, волейбольними майданчиками, тенісними кортами, біговими доріжками, полем для петанку і т.д.

У самому лісопарку запланований найбільший в Україні зіплайн-парк (система підйомів і спусків за допомогою канатів, мости, вежа падіння, сітковий парк і т.д). Також після розчищення каналів на них будуть обладнані човнові станції і літній амфітеатр з плавучої сценою.

Уздовж вулиці Береговій автори проекту намітили контактний зоопарк з альпаками, ламами, єнотами і іншими «безпечними» тваринами. А на території ліоспарка заплановано 5 гектарів відвести під парк дикої природи, обгороджений сіткою. З лосями, оленями, зайцями. За ними можна буде спостерігати з містків і пандусів.

Також в планах - еко-готель (будиночки-капсули будуть на землі і деревах), мережа кафе, ресторан, СПА-комплекс, зона з альтанками для барбекю і дитячий спрей-парк зі струменями.

Міський голова Владислав Атрошенко попросив включити в проект і канатну дорогу. Архітектори відмовилися від нього, оскільки об'єкт досить дорогий, але мер наполіг: такими фішками можна залучити більше платоспроможних туристів.

Нова набережна (лівіше від пляжу, якщо дивитися на Десну) буде складатися з великої площадки, човнової стації, кафе з видом на річку, дитячим майданчиком і видовими терасами, що нависають над рікою.

Як повідомлялося раніше, попередня вартість реалізації даного проекту - 2 мільярди гривень. Строк реалізації – 3 роки.