Чи підніметься Новгород-Сіверська міська рада в рейтингу прозорості? | Події і коментарі

Чи підніметься Новгород-Сіверська міська рада в рейтингу прозорості?

Представники Новгород-Сіверської міської ради отримали можливість піднятися із останньої сходинки в рейтингу “Прозорих рад”, ближче до Чернігівської обласної ради, яка очолює рейтинг.

У міської ради є всі шанси підвищити свої показники, якщо врахувати та запровадити рекомендації, які підготували  та надали представники Коаліції “Прозорі Ради”, а саме:

  1. прописати в регламенті виконавчого комітету ради оприлюднення питань, які будуть виноситись на планове засідання виконкому за 20 робочих днів до їх розгляду;
  2. розписати в регламенті ради порядок звітування міського голови та порядок оголошення про конфлікт інтересів міським головою, секретарем, заступником голови, депутатом Новгород-Сіверської ради;
  3. порядок оприлюднень рішень ради, які повинні оприлюднюватись не пізніше п’яти робочих днів з дня їх прийняття;
  4. пропозиції щодо питань на розгляд Ради можуть також вноситись загальними зборами громадян, у порядку місцевої ініціативи, громадськими слуханнями (порядок організації яких визначається статутом територіальної громади), а також електронної петиції, відповідно до чинного законодавства, Статуту громади та рішень Ради;
  5. прописати та почати оприлюднювати результати персонального голосування в той же день, коли відбулась сесія;
  6. визначити та зафіксувати у положенні про постійні депутатські комісії Новгород-Сіверської ради, постійну депутатську комісію, яка буде надавати  роз’яснення щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками окрім того, здійснювати контроль за дотриманням вимог врегулювання конфлікту інтересів у міського голови, секретаря, заступника голови, депутатів;
  7. зафіксувати, що висновки та рекомендації постійних депутатських комісій, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються на веб-сайті міської ради невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження із зазначенням дати оприлюднення документа та дати оновлення документа.

Також, для підвищення участі громадян в процесі прийняття рішень, необхідно врегулювати питання щодо електронних петицій, прийняти Статут, покращити рівень доступу людей з інвалідністю до засідань ради та інше.

Нагадаємо, що рівень імплементації Новгород-Сіверською міською радою інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень, з урахуванням придатності їх для використання громадянами, становить 34,5%, зокрема:

- закріплення на рівні НПА – 39%;

- імплементованість – 32%;

- придатність до використання – 32%.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).