У селі Талалаївського району в людей борги за комуналку, через те, що листоноша не донесла їх платежі | Події і коментарі

У селі Талалаївського району в людей борги за комуналку, через те, що листоноша не донесла їх платежі

5 заяв до поліції написали жителі села Красний Колядин Талалаївського району. Люди звинувачують начальницю пересувного відділення поштового зв’язку зі Срібного Олену Пиндюру в тому, що вона не поклала гроші на їхні рахунки, які вони сплатили за комунальні послуги у квітні та травні. За словами речниці поліції області Юлії Ковтун, 5 заяв було станом на 11 ранку. Та сьогодні протягом дня селяни продовжували їх писати. Через накопичення боргів деяким з них почали надходити попередження про відключення світла. Скільки таких боржників у Красному Колядині та що з цього приводу каже сама поштарка, знає Олександра Денисенко.

Петро Любич прийшов до Красноколядинського старостинського округу, щоб написати заяву до поліції. Каже: дізнався, що у нього борг за електроенергію – понад 300 гривень. Пояснює: платіжки оплачував своєчасно – через пересувне поштове відділення, тож став розбиратися, чому на його рахунок не надходили гроші.

«За січень поступила половина суми – 126 треба, а поступила 61 гривня. За лютий уся сума поступила. За березень немає, за квітень немає.»

Чоловік говорить: заборгованість у платіжках бачив, та не думав, що вона у нього дійсно є.

«Я впевнений, що я плачу кожного місяця. Але думав, що приходить туди на рахунок наступного місяця, пізніше.»

За словами виконувачки обов’язків старости Красноколядинського старостинського округу Людмили Кириченко, така ситуація склалася не лише у Петра Любича.

«Мені передали за електроенергію борги, 15-ть чи скількись. Я зателефонувала всім людям, вони кажуть: «У нас все оплачено». Вони принесли квитанції.»

Одна з боржниць – Наталія Рябко – говорить: 5 червня дізналася, що заборгувала за електроенергію за 2 місяці – майже 900 гривень.

«На другий день, 6-го числа, я поїхала у відділення РЕМу Талалаївського, вияснити нашу ситуацію. Коли побачили мої квитанції, то сказали, що ці квитанції не дійсні, тому що немає самої квитанції, тільки стоїть печать. У РЕМі ми перевірили особові рахунки, на рахунках цих грошей не було. За 2 місяці платіжки – здійснювалися 17 квітня і 17 травня. У той день, у ту саму хвилину я платила за свою свекруху, сума 45 гривень, і у мене 463 гривні. У свекрухи на рахунку гроші є, у мене немає. Тобто як ті чеки – розлізлися?»

За словами Людмили Кириченко, у селі з’явився і список боржників за газопостачання – 52 людини. Тетяна Павленко має борги і за світло, і за газ.

– Скільки на сьогодні у вас заборгованість по світлу? – 524. І по газу 1200 з копійками.

Жінка каже: в останній платіжці за електроенергію їй надійшло попередження.

«Якщо не заплатите, «Енера Чернігів» змушена вжити заходів по недопущенню безоплатного користування електроенергією. Значить відключення.»

Начальниця Срібнянського відділення поштового зв’язку Галина Коверник каже: цю ситуацію вони вже вирішили.

«Ці кошти зараховані платникам. – Коли? Коли зарахували їх? – Зараховані вони на початку червня.»

За словами Галини Коверник, начальниця пересувного відділення поштового зв’язку Олена Пиндюра, яка їздить до Красного Колядина, цього дня у рейсі. Говоримо із нею телефоном. За її словами, платіжки та гроші загубилися у поштовій сумці.

«Вони лежали у сумці. У сумці те дно, що є пластмасовим, воно туди забилося. Я ту сумку перебирала, але якось не кидалася туди. Просто механічно, не то, що я чи хотіла, чи ще щось. Тільки люди почали… Я давай переривати усе на світі, все шукати. Я знайшла ці платіжки з цими грошима, в той же день провела його по касі, передала всі платежі на Чернігів.»

Точної кількості платіжок та суми грошей Олена Пиндюра не називає, каже: не пам’ятає. Стверджує: платіжок за газ серед них не було.

«Це тільки приходило за світло. За газ все проплачено.»

Директорка Чернігівської дирекції «Укрпошти» Олена Дорошенко каже: зараз з цього приводу триває службова перевірка.

«На сьогодні ми збираємо звернення громадян. Ми перевіряємо факт внесення грошей в касу відділення і факт перерахування відповідного комунального платежу за кожною особою. Це завдання від мене сьогодні отримала начальник відділення «Срібне», яка контролює роботу пересувних відділень. Ну, і висновки будуть вже зроблені за фактом службового розслідування.»

Станом на 11-ту ранку до поліції надійшло 5 заяв від жителів Красного Колядина, каже речниця поліції області Юлія Ковтун.

«За даним фактом поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 191 ККУ – це привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем. За що законодавство передбачає і штраф, або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження чи позбавлення волі на строк до 4 років. Наразі поліція проводить перевірку.»

У Красному Колядині протягом дня люди продовжували приносити до старостинського округу заяви до поліції.

Відео UA: Чернігів