Скільки для чернігівців коштуватиме тепло і гаряча вода та коли перерахують тарифи | Події і коментарі

Скільки для чернігівців коштуватиме тепло і гаряча вода та коли перерахують тарифи

Скільки для чернігівців коштуватиме тепло та гаряча вода у новому опалювальному сезоні – поки невідомо. Про це UA: Чернігів сказав голова правління «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко. 26-го червня цього року Кабінет міністрів змінив граничну ціну на тепло та гарячу воду. Для Чернігова вартість опалення мала б знизитися у середньому на 300 гривень за гігакалорію. Тарифи мають перерахувати до 1 вересня. З цього приводу у міській раді збиралися жителі Чернігова. Хто прийшов на цю зустріч та чому вартість тепла та гарячої води досі невідома, розкаже Наталія Гоман.

Так у Чернігівській міській раді проходило обговорення тарифної політики на комунальні послуги. На нього прийшли жителі Чернігова. Їх зібрав екс-кандидат у нардепи за 206 округом Вадим Антошин, який представився як громадський діяч. В обговоренні взяли участь заступник міського голови Андрій Черненко, заступниця голови правління «Облтеплокомуненерго» Тетяна Воднік та директор «Чернігіводоканалу» Сергій Малявко.

Вадим Антошин: «Головне питання – це є постанова Кабміну, тарифи повинні бути знижені. З цим питанням сьогодні люди прийшли до міської влади. Нас цікавить одне – щоб 10 вересня люди отримали знижені тарифи на послуги з теплопостачання та послуги з гарячого водопостачання.»

Тетяна Воднік: «Місцеві органи самоврядування ніякого впливу на наші тарифи не мають. Тарифи для нашого підприємства встановлює НКРЕКП. Коригування тарифів було подано ще в березні цього року.

Всі документи в Нацкомісії лежать. Буде воля держави переглянути в сторону зменшення ціни на газ, тарифи на теплову енергію будуть понижені у відповідному розмірі.»

У березні, каже голова правління «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко, вони подавали документи. Щоб не понизити, а підвищити тарифи.

«Коли ми розпочали опалювальний період у минулому році, то держава взяла і підняла вартість природного газу з 1-го листопада. За листопад і грудень ми понесли втрати близько 30 мільйонів гривень. Ці суми не відшкодовані і на сьогодні.

Та ж сама вартість електроенергії, яка постійно змінюється, а нам ніхто не коригує.

Тільки за перший квартал 5 мільйонів гривень різниці – це збитки для підприємства.

Є Національна комісія, вона відреагує і прийме відповідну постанову, якою буде вартість природного газу, з якою ми будемо входити в опалювальний період.»

26 червня цього року Кабінет міністрів постановив:

«Установити на опалювальний сезон 2019/20 року такі граничні ціни/тарифи на послуги для населення міст обласного значення та м. Києва:

з постачання теплової енергії: у разі оснащення приладами обліку - 1400 гривень за 1 Гігакалорію у разі відсутності приладів обліку - 35,21 гривні за 1 квадратний метр;

з постачання гарячої води: за умови підключення рушникосушильників до систем постачання гарячої води - 83,66 гривні за 1 куб. метр; у разі відсутності рушникосушильників - 75,74 гривні за 1 куб. метр.»

Віктор Геращенко: «Якщо при діючому тарифі у 1717 гривень, ми почнемо із 1400 – це за опалювальний період збитки будуть складати 160 мільйонів для підприємства. Тому такі відповідні рішення повинні бути просто компенсовані. І не в тарифах – знову ми перекладаємо на населення і таке інше, а на розрахунковий рахунок з державного бюджету, будь ласка, заплатіть підприємству.»

Якою буде ціна на тепло та гарячу воду, Віктор Геращенко не знає.

«Вартість природного газу на сьогоднішній день знижено, але нема впевненості в тому, що ця вартість і залишиться.

Просимо роз’яснити і Національну комісію, застосування постанови Кабінету міністрів №560. Застосовувати, не застосовувати?»

Начальник відділу зв’язків із засобами масової інформації Управління інформації та комунікації НКРЕКП Олександр Стасюк сказав, щоб ми зверталися до голови Нацкомісії Оксани Кривенко у письмовій формі. Ми надіслали інформаційний запит. Якою буде відповідь на нього, розкажемо згодом.

Відео UA: Чернігів